Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki premier, rozjasniles mi nieco te sprawe, teraz trzeba wziac sie do roboty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomieszczenie, dosyć małe i niestety nie mam funduszów na profesjonalne wygłuszenie. Czy położenie dywanu na podłodze, obłożenie ścian kocami, dywanami da dobry efekt ? Nie da się słuchać perkusji w tym pomieszeniu, wszystko okropnie się niesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

W takim razie i ja zapytam.

Moja kanciapa ma wymiary 520x630x280cm.

Gramy tam w 3 osoby, bębny, gitara, bas i niedługo wokal.

Jest w niej aktualnie bardzo ciepło (2 duże kaloryfery), wilgotność w sezonie grzewczym znacząco spadła, jednak w lato jest jej trochę.

Najlepszym rozwiązaniem jakie nam wpadło do głowy jest zawieszenie grubych wykładzin, koców, prześcieradeł etc. w odstępie ok. 50cm od ścian co stworzy tylko pozorny efekt pokoju w pokoju. Do tych wykładzin przymocowalibyśmy wytłaczanki co mam nadzieje rozbiło by trochę echo.

Czy różnica będzie bardzo odczuwalna? Póki co jest rzeźnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

1 ściana naga, na drugiej są drzwi, na 2 pozostałych po jednym oknie i kaloryferze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się nie dziwię, że jest rzeźnia, skoro nic dźwięków nie rozprasza (chociażby te jajkowe wytłoczki). Według mnie tak duże pomieszczenie można naprawdę fajnie wygłuszyc. Masz tam ponad 30 m2, nie zmniejszaj tej powierzchni. Możesz trochę zagracic pomieszczenie jakimiś meblami (szafki, fotele), no i przyczepic wytłoczki na ściany, najlepiej w dwóch warstwach (będziesz potrzebował ich z 600 sztuk, może więcej). A jeśli masz kasę to skorzystaj z wełny mineralnej według pomysłów kolegów forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Z wełny raczej nie skorzystam, pomieszczenie jest udostępnione dla nas za darmo i raczej nie możemy tam robić jakichś generalnych remontów, co najwyżej parę wkrętów na koce/wykładziny + wytłoczki, i tak chyba właśnie zrobimy. Co do gratów to stoi tam stolik, wieszaki i jedna szafka, ale właśnie mam w poniedziałek z domu przed malowaniem wynieść z pokoju stare meble, wywalić, spalić, obojętnie. Więc jest możliwość je i tam zanieść. Jeżeli będzie to jakieś rozwiązanie to i tak zrobimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetallicA
chociażby te jajkowe wytłoczki
:lol: :lol: :lol:

wytłoczki od jajek :razz: mniejsza

 

będziesz potrzebował ich z 600 sztuk, może więcej

 

stary 600 sztuk na pomieszczenie 30 m2 to za mało. Ja potrzebowałem 700 wytłoczek na pomieszczenie 15 m2. Przynajmniej około 2500 tych wytłoczek trzeba :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc :) a co myslicie o plycie korkowej?? tez niby cos wyglusza, mam zamiar zastosowac ja w pomieszczeniu w ktorym bedzie perkusja ale ciekaw jestem waszego zdania na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. gdybym chcial wygluszyc swoja sale cwiczen czyms takim http://allegro.pl/item505815718_atm_mata_bitumiczna_wygluszajaca_standard.html to ile warstw czegos takiego musialbym zastosowac zeby odniesc zadowalajacy efekt? i czy warto łaczyc to rozwiazanie z np. wytłaczankami do jajek i kołdrami/kocami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shdw

Te maty służą do wygłuszenia sali, a wytłaczanki do rozbicia fal i poprawienia akustyki w pomieszczeniu, więc można je stosować razem jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma sensu wydawać kasy na coś takiego, za te, a raczej mniejsze pieniądze można kupić u tapicera gąbkę (średnica 50-100 mm), którą znajdziesz np. w materacu łóżka, a efekt będzie ten sam o ile nie lepszy.. no chyba że chcesz położyć to na podłogę, to wtedy ok, ale myślę że dywany mogą okazać się wystarczające..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wiele osób mówiło, że wyłożenie ścian wytłaczankami od jajek chroni pomieszczenie od hałasu z zewnątrz, w akustyce daje mało, w każdym razie w mojej sali prób sam mam wyłożone ściany wytłaczankami też po części :biggrin: . Więcej o wiele dają grube koce na ścianach, czy dywany czy coś.

Wiele osób zwraca uwage na wytłumienie ścian i sufitu, uważam że gruby dywan na podłodze robi też dobrą robote, pisze o tym bo sam widziałem salki gdzie była goła podłoga i się strasznie ścianami martwili i zastanawiali z kąd echo niesie;p

Mam problem bo w mojej sali w Dk przechodzi wieeelka blaszana rura wentylacyjna, która cały budynek owija i niesie jak tralala;] ona idzie wzdłuż ściany zaraz przy suficie, owijamy ją kocami, wwalamy tam steropian i jakieś szmaty i efekt mały, miałktoś podobny problem?

Opłaca się odizolować ją płytami pilśniowymi, które wychodziłyby od połowy wysokości ściany do sufitu?

Zrobie rysunek bo nie umiem opisać tego

 

 

ŚSSSSSS

Ś R P

Ś P

ŚP

Ś

Ś

 

Legenda

Ś-Ściana

S-Sufit

P-Płyta pilśniowa

R-rura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłoczki, jajkownica, opakowania po jajkach, wytłaczanki, pojemnik na jajka, jajownica...

 

jak zwał tak zwał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać czy jeżeli w garażu mam na drzwiach styropian, to czy to też w pewnym sensie wygłusza, bo czytałem że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się zapytać czy jeżeli w garażu mam na drzwiach styropian, to czy to też w pewnym sensie wygłusza, bo czytałem że tak.

 

Tak ale odbija dżwięk w kącie prostym , tak jak byś rzucił w ściane piłką i ona ci oddała.Wytłoczki są lepsze bo są różnokształtne i dżwięk rozpraszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób pisze o tym, że wytłaczanki od jajek montuje pod warstwą styropianu, co według mnie nie ma kompletnie sensu, bo wytłaczanki mają służyć do rozproszenia dźwięku wewnątrz salki (ich kształt rozbija fale dźwiękową na mniejsze, które teoretycznie powinny się na wzajem niwelować).

System: ŚCIANA---- STYROPIAN/KOCE/MATY/WHATEVER!---- WYTŁACZANKI

ma sens, dlatego, że warstwa bliżej ściany będzie wygłuszała dźwięki wychodzące poza pomieszczenie, a wytłaczanki rozpraszały dźwięk i tym samym poprawią akustykę wewnątrz.

Jednak ja nie jestem fanem wytłaczanek.

http://sponge.pl/index.php?9,mata-akustyczna-piramidka to jest według mnie zdecydowanie lepsze rozwiązanie, aczkolwiek drogie, więc proponuje zastąpić to zwykłymi materacami z gąbki, które można kupić w sklepach w stylu "LiroyMerlin" etc., które mają podobną fakturę, co wyjdzie taniej i niekoniecznie gorzej.

Ja w swojej salce prób mam piramidki na ścianie za perkusją, bo w tą stronę skierowane są wszystkie piece, głośniki, więc jest to że tak powiem strategiczny punkt ;p, a resztę mam wygłuszoną czymś takim:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=501034382

to wszystko ode mnie, powodzenia w wygłuszaniu :)

 

[ Dodano: 30-12-2008, 23:12 ]

Aha, nie wiem czy to coś da, ale najlepiej chwytać się wszystkich możliwych sposobów.

Proponuje drzwi wygłuszyć od 2 stron (ja to zrobię styropianem, od zewnątrz i od wewnątrz tą watą, którą podałem w linku), oraz przydało by się dookoła framugi przykleić normalną uszczelkę (taką jak się przykleja zimą do okien).

Koszt nie wielki a może sporo pomóc.

W przypadku okien, z zespołem postanowiliśmy do sufitu (około 15 cm od ściany) przymocować karnisz i do samej podłogi spuścić koce.

Na podłogę zwyczajny dywan/wykładzina, ale pod można położyć dosłownie wszystko: kartony, mniejsze dywany i wszystko inne co wleci wam do łap.

Pod piec basowy i gitarowy (a właściwie kolumnę na którym stoi proponuję położyć zwykły bloczek styropianu, dlatego, że bas, jak już ktoś wcześniej wspomniał, niesie się przez konstrukcję, na co mała amortyzacja u źródła powinna pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...