Skocz do zawartości
KlakDrumer

Nowe bebny jednak uzywane :)

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych czterech pukałem tylko w Mapexa pro M i Tamę, ja z tych dwóch wybrałbym Mapexa. Mimo iż jestem fanem idących przez cały korpus lug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę lata obserwacji i styczności ze sprzętem stawiał bym w kolejności na :

 

Gretsch

Pearl

Tama

Mapex

 

a kolego moze wiesz jak z wytrzymaloscia zawieszenia tomow w Gretschu ? czy jest dobre czy lapie luzy ? i potrzebuje bebnow do rocka, moze to tez ma jakis wplyw :) jestem nastawiony najbardziej do Gretscha i Tamy :) tylko ze gretsch lakierowany a Tama okleina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę lata obserwacji i styczności ze sprzętem stawiał bym w kolejności na :

 

Gretsch

Pearl

Tama

Mapex

 

a kolego moze wiesz jak z wytrzymaloscia zawieszenia tomow w Gretschu ? czy jest dobre czy lapie luzy ? i potrzebuje bebnow do rocka, moze to tez ma jakis wplyw :) jestem nastawiony najbardziej do Gretscha i Tamy :) tylko ze gretsch lakierowany a Tama okleina

 

Gretsch ma zawieszenie GTS troszkę bęben w nim lata , ale wystarczy zmienić podkładki z plastikowych na gumowe i problem znika , to czy lakier czy okleina nie ma żadnego znaczenia i wpływu na brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie tama? :)

Bo mi brzmieniem nie podeszła. Mapex jakiś taki głębszy i tłusty się wydał. A ja to lubię. Dlatego. A z cataliny opukiwałem tylko klonową wersję, brzmienie więcej niż porządne, ale za to ludzie narzekają na rozstrajanie się tomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gretsch ma zawieszenie GTS troszkę bęben w nim lata , ale wystarczy zmienić podkładki z plastikowych na gumowe i problem znika , to czy lakier czy okleina nie ma żadnego znaczenia i wpływu na brzmienie.

 

ja wlasnie slyszalem ze jednak wplywa na brzmienie, nie wiem jak znacznie bo ujezdzam Basixy i chcialbym cos troszke lepszego :)

wiec w zawieszeniu GTS zmiana podkladek i jest cud miod i malina :) ?

 

[ Dodano: 11-01-2012, 19:48 ]

Gretsch ma zawieszenie GTS troszkę bęben w nim lata , ale wystarczy zmienić podkładki z plastikowych na gumowe i problem znika , to czy lakier czy okleina nie ma żadnego znaczenia i wpływu na brzmienie.

 

ja wlasnie slyszalem ze jednak wplywa na brzmienie, nie wiem jak znacznie bo ujezdzam Basixy i chcialbym cos troszke lepszego :)

wiec w zawieszeniu GTS zmiana podkladek i jest cud miod i malina :) ?

 

[ Dodano: 11-01-2012, 19:49 ]

a czemu nie tama? :)

Bo mi brzmieniem nie podeszła. Mapex jakiś taki głębszy i tłusty się wydał. A ja to lubię. Dlatego. A z cataliny opukiwałem tylko klonową wersję, brzmienie więcej niż porządne, ale za to ludzie narzekają na rozstrajanie się tomów.

 

tzn w jaki sposob ? przy przewozeniu ? ja jak brzmiala ta TAma :)

 

[ Dodano: 11-01-2012, 20:19 ]

i bebny Tamy byly robione w tajwanie :) nie wiem czy to istotne ;p

 

[ Dodano: 11-01-2012, 20:19 ]

i bebny Tamy byly robione w tajwanie :) nie wiem czy to istotne ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalina maple (podobno) nie jest wzorem trzymania stroju podczas gry. Szczególnie tomów. A ta tama...no mnie nie zachwyciła i już. Ja lubię jak bęben robi buum buum, a ona bardziej pyk pyk robiła. Ale gusta są różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

To moze kup jakies porzadne bebny z tradycyjnym zawieszeniem, w takich zestawach bebny za bardzo nie lataja, moze nie generuja tego tajemniczego soundu, o ktorym wiedza tylko inzynierowie dzwieku, ale przynajmniej generuja porownywalny sygnal przez wiekszosc czasu ich uzywania, bo sie powolnie rozstrajaja;-)

Tako rzecze zadeklarowany uzytkownik dobrych bebnow, jednakze z tradycyjnym zawieszeniem:-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej!

To moze kup jakies porzadne bebny z tradycyjnym zawieszeniem, w takich zestawach bebny za bardzo nie lataja, moze nie generuja tego tajemniczego soundu, o ktorym wiedza tylko inzynierowie dzwieku, ale przynajmniej generuja porownywalny sygnal przez wiekszosc czasu ich uzywania, bo sie powolnie rozstrajaja;-)

Tako rzecze zadeklarowany uzytkownik dobrych bebnow, jednakze z tradycyjnym zawieszeniem:-)

 

Pozdrawiam

 

z jakie bebny bys polecał ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Gretscha Catalina Ash grywam na tych garkach przy wymianie naciągów na evansy bębny brzmią dobrze i trzymają strój, naprawde polecam! Apropo zawieszenia, nie wiem o co wam chodzi :lol: nigdy nie narzekałem na to zawieszenie jak perkusja stoi solidnie to i z tomami nie ma problemów, mocno przykręcicie to trzyma bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie bebny widzialem i sa poobijane dosc mocno lub poprzecierane :(( spieszyc mi sie nie spieszy :) wiec chyba tak zrobie zmienie pierw blacharke na wyzsze z B20 :) i tu sie robi pytanie co sadzicie o Xsitach Istanbula ? :) (by nie smiecic )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artureski,

 

 

mam ok 1400 zl na blachy ;p

 

to nie wiele, ale mysle ze jakas konfiguracje 14, 16 , 20 mozna znalezsc z b20 ewentualnie jak sie poszczesci to jeszcze 18 ;p crasha ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z brązu b20 to może celuj w firme amedia za 1600 już masz secik standardowy a jak poszukasz w używkach to będzię elegancko albo w stagg mają stob b20 ja osobiscie uzywam splasha stagg furia świetnie się odzywa i ma juz z 2 lub 3 lata i nie mam żadnych problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
groundcontrol,

 

lepiej brzmiace napewno :)

 

To na pewno jest jeszcze smieszniej:-)

Ja akurat staram sie dostrzegac roznice miedzy legendami a faktami ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...