Skocz do zawartości
Filip TP

stroic bebny jak Keith Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :) czy Keith Moon stroił jakoś inaczej bębny? w jednym z wywiadów z kimś ( niestety było to dawno temu, a teraz jakoś mnie naszło) była wzmianka o strojeniu bębnów przez niego, ale żadnych konkretów, może ktoś się orientuje ? :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jednonaciągowe bębny...

Popatrz na zdjęcia i spróbuj określić na jakich naciągach grał - prawdopodobnie remo, np CS dot. To da Ci dużo z jego brzmienia na początek.

 

Dodane:

Nie zapominaj, że na części zestawów korzystal z jednego rozmiara tomu, np trzy tomy 14x8 z tego co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko z tego co pamietam byla tam mowa o 2 naciagach, rezo i uderzanym, tylko niewiem o co chodzilo,

Moze stroil gore i dol do tej samej wysokosci dzwieku? Przynajmiej takie odnosze wrazenie szczegolnie na starszych nagraniach. I bylo to niskie strojenie bo slychac dlugi rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bylo to niskie strojenie bo slychac dlugi rezonans.

Zauważ też, że kiedyś była zupełnie inna technika nagrywania bębnów.

bylo cos ze rezonans powienien byc mocniejszy niz uderzany, ale moge sie mylic

Zależy od preferencji. Ja jestem za opinią: rezo wyżej niż uderzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...