Skocz do zawartości
_maku_1997_

co zrobić żeby bebny lepiej brzmiały?

Rekomendowane odpowiedzi

kupić dobre naciągi i poprosić znajomego, który ma doświadczenie aby pomógł nastroić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Ari ma rację:)

Ale oprócz tego możesz zmienić naciągi jeśli są jeszcze firmówki. Generalnie na krótko wybrzmiewające (grube albo dwuwarstwowe lub najlepiej hydrauliki) bo trochę poskromią dźwięk bębna. Z tym że dobór naciągów to trochę bardziej skomplikowana sprawa.

 

Jeśli szkoda Ci kasy na naciągi do słabej perki to kup/ zrób sobie pierścienie tłumiące, naprawdę dużo dają.

http://drumcenter.pl/product-pol-2405-Evans-E-Ring-10-.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jared rządzi warto obejrzeć jego lekcje. Z resztą o strojeniu jest mnóstwo filmów. Według nie najlepszy to

proste i genialne. Stroiłem swój werbel jednym kluczykiem i się udawało, ale odkąd zacząłem stroić dwoma na raz strojenie stało się o połowę szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze. Choćby nie wiem jak dobry instrument jeśli nie jest nastrojony brzmi jak ... kupa. Strój to podstawa! Bez tego nie ma co siadać do gitary, basu, klawiszy ale także do perkusji wiele osób bagatelizuje strojenie perki co brzmi potem tragicznie.

Czasami mówi się: mam beznadziejne garki, brzmią jak karton. Określenie "Karton" przynajmniej w moich okolicach weszło do języka jako określenie źle brzmiącej perkusji. Zauważyłem jednak że bębny wytłumione na maksa "kartony" potrafią lepiej się sprawdzić niż zupełnie nie wytłumione nie nastrojone bębny które po prostu jęczą i wyją. Tak że wytłumienie może znacznie pomóc ale i popsuć brzmienie jeśli będzie go za dużo. Kolega tak wytłumiał bębny że pomiędzy naciągi do bębna pakował tyle styropianu że grało się... po styropianie. Uważał że tak jes najlepiej ale się mylił :D STROJENIE! Bez tego ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie kanał Boba Gatzena http://www.youtube.com/user/bobgatzen/ i poczytaj komentarze do filmików, gdzie Bob rozmawia z różnymi ludźmi.

W filmikach masz oppossite tunning, w komentarzach różne rzeczy na temat strojenia bębnów w "perfect three". Tylko nie zapomnij wysłać swoich bębnów do Bertranda - jeśli nie da się ich nastroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi z tym...Pacior ćwiczyłeś już dzisiaj...albo Pacior luknij na mój zestaw....Ja mogę poradzić tyle :jak miałbym kase na porządnego elektryka Roland TD 12-20-czy obecnie TD 30...to zapomniałbym o nawet nie wiem jakim akustyku,strojeniu,nagłaśnianiu itd.

 

Ale to jest kwestia kasy.Jak nie mam to kupił bym sobie pad do ćwiczeń w domu ..a bębny to takie na jakie mnie stać i nie pytał bym nikogo co lepsze,bo dla każdego lepsze jest coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Nie wiem o co wam chodzi z tym...Pacior ćwiczyłeś już dzisiaj...albo Pacior luknij na mój zestaw....Ja mogę poradzić tyle :jak miałbym kase na porządnego elektryka Roland TD 12-20-czy obecnie TD 30...to zapomniałbym o nawet nie wiem jakim akustyku,strojeniu,nagłaśnianiu itd.

 

Ale to jest kwestia kasy.Jak nie mam to kupił bym sobie pad do ćwiczeń w domu ..a bębny to takie na jakie mnie stać i nie pytał bym nikogo co lepsze,bo dla każdego lepsze jest coś innego.

 

Są pewne standardy i warto o nich wiedziec aby nie przeplacac (tak jak przypadek koelgi z form ktory zaplacil 1700zł za uzywane DW7002)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO kuknołem ...zestaw jak zestaw ...ja mam dosyć akustyków i związanych z tym problemów,nastrajania,wygłuszania grałem na różnych ponad 26 lat,itp.teraz interesują mnie tylko i wyłącznie elekrtoniki!Dla mnie te najnowsze są po prostu ..BAYER!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłącznie elekrtoniki!

 

nigdy elektronik nie odda tego co akustyk, jak dla mnei elektronik to zabawka a nie instrument, owszem przydaje sie w pewnych warunkach (dom) itp, ale prawdziwe brzmienie i feeling jak na razie to tylko bębny akustyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

javascript:em('Anarchismo, ') Grałem z dużymi przerwami od 1970 roku i od 3 miesięcy przesiadłem się na ,,elektryka,, Masz 100% racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He.he..nie mów nigdy.."nigdy" ..nie wiem z jakimi elektronikami mieliście styczność bo na pewno nie z najnowszymi ...ja też nie grałem jeszcze na najnowszych i najlepszych elktr. ale wystarczy mi to:http://www.rolandconnect.com/product.php?p=td-30kv zobaczcie i posłuchajcie ...naciśnijcie "video"

 

a to przecież nie koniec..skąd wiecie co będzie,że za rok czy kilka..i nie mówcie takich sloganów ,że nigdy el nie dorówna,nie brzmi,itd. to co gra ten Roland to są brzmienia akustyka nagranego w studio..a brzmienia to są indywidualne gusta każdego z nas....(pisałem to już 1000 razy) dla mnie brzmienie perkusji akustycznej bez mikrofonów to zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to ma być brzmienie akustyka nagranego w studio? to jest jakieś nieporozumienie, wieje plastkiem na kilometr.

 

i to kosztuje prawie 30 klocków, http://www.thomann.de/pl/roland_td_30kv_v_drum_v_pro_set.htm

 

za 30 kloców to możesz mieć akustyczny zestaw marzeń ze świetnym werblem osprzętem przeszkadzajkami oraz talerzami.

 

pacior zmień avatar bo Ci nie pasuje do poglądów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku!...pisałem już 1000 razy..brzmienie to jest indywidualny gust każdego człowieka...jak tobie podoba się "karton" to nie wciskaj innym,że karton to najlepsze co może być...bo inni może mają inny gust..czyli brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...