Skocz do zawartości
Sc00rpY

Pytanie o lewonożną stopę i konfigurację setu

Rekomendowane odpowiedzi

Może zacznę od tego że nigdy nie grałem jeszcze na prawdziwej perkusji, nie brałem żadnych lekcji na temat gry na perkusji, nie chodziłem do żadnej szkoły muzycznej więc o perkusji wiem tyle co naoglądałem się na koncertach ulubionych zespołów. Pierwsza perkę ( http://drumcenter.pl/product-pol-2501-Pearl-Vision-VBX-Studio-Black-Ice.html ) planuję kupić sobie na tych wakacjach i zacząć samodzielną naukę, choć może znajdę w swoich okolicach jakiegoś prywatnego nauczyciela który wyjaśni mi co i jak. Przed zakupem całego zestawu zamierzam kupić już stopę Pearl eliminator p2002cl ( http://drumcenter.pl/product-pol-1899-Pearl-Eliminator-P2002CL.html ) bo trafiłem na niezłą okazję cenową zza granicy :> Moje pytanie dotyczy tego czy kupowanie podwójnej stopy w wersji dla lewonożnych ma jakiś sens jeżeli gra się na secie całkowicie dla praworęcznych i czy taka stopa będzie wymagać przestawienia setu tak że bardziej będzie odpowiadać osobom leworęcznym ? Czy to że jestem lewonożny sprawi mi jakiś dyskomfort przy grze na normalnej stopie ?

 

Zadaję takie pytanie gdyż nie jestem do końca leworęczny ani praworęczny i nie wiem jakie ustawienia będą mi odpowiadać, którą rękę do czego będę używać :P Chodzi o to że odziedziczyłem po tacie leworęczność i lewonożność, jednak tak jak on byłem od początku "przestawiany" i nauczany pisać prawą ręką. Teraz prawą rękę mam znacznie zręczniejszą tzn. nie mam problemu z robieniem tricków z pałeczkami, długopisami piszę normalnie ale cholernie brzydko (lewą nie umiem), używam nią komórki, noszę zakupy, ogólnie mam ją bardziej wyćwiczoną bo byłem zmuszony jej częściej używać :). Za to lewa ręka jest silniejsza od prawej i precyzyjniejsza, mam nad nią lepszą kontrolę i czucie np. w siatkówce piłkę serwuję lewą ręką ( prawą nawet nie trafiłbym w piłkę ), łapię przedmioty, używam do rozwiązań siłowych ze znajomymi :) Czy możecie z takich informacji wywnioskować czy dobrze będzie mi się grało na secie dla praworęcznych a jeśli nie to co w secie będzie wymagało przestawienia ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rąk - idealny układ do bębnów w klasycznym ustawieniu.

 

Tak na prawdę... to Twój set. Ty go tworzysz i układasz. Jednak nie jest wygodne ani łatwe złożenie zestawu prawo-lewego... W klasycznym ujęciu i mojej przestrzennej wyobraźni (gdyby dołożyć drugą centralkę) Twój zestaw by wyglądał jak dziwne monstrum stworzone przez Bozzio. Generalnie - jesteś leworęczny wybierasz ustawienie na lewo, praworęczny - wybierasz na prawo. Ja jednak proponuje ustawienie praworęczne, prawą rękę masz wyćwiczoną i lepiej poradzi sobie na hacie, lewa akurat nada ciosu werblowi, czucie pomoże w różnych duszkach i zagrywkach... tu się dowiesz jeszcze wszystko co i jak.

 

Najlepszym sposobem to pójść gdzieś i ograć zarówno set dla lewo i praworęcznych. Bo później się jeszcze wtopisz z tym twinem a nie jest to tania sprawa. To Twoje ustawienie i Tobie musi być wygodnie. My, praworęczni - prawą ręką intensywnie pracujemy na hacie (no chyba, że ktoś gra open handed) lewa to ręka kat, którą się dużo dłużej wypracowuje. Jednak myślę, że Tobie oburęczność jednak dużo pomoże i będziesz się lepiej czuł za bębnami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sc00rpY, witamy na forum. ;)

To co kolega powyżej:

- jeszcze nie kupuj twina, jeszcze nie wiesz o którą stronę ci chodzi

- usiądź na takim i takim zestawie, pograj, strzelam że wyraźnie poczujesz o jaką stronę w perkusji ci chodzi

- wtedy możesz pomyśleć o twinie

;) Bo raczej do perkusji prawostronnej używa się prawonożnego twina - i vice versa. Najlepiej sam sprawdź każdą kombinację sprzętową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sc00rpY, ja jakbym był w takiej sytuacji jak Ty, bo mniej-więcej jesteś jednak oburęczny, to bym po prostu ustawił się symetrycznie, przykład:

 

http://cache0.bigcartel.com/product_images/31487071/ROCKKIT.jpg

http://www.pearldrummersforum.com/attachment.php?attachmentid=409797&stc=1&d=1310435712

 

I wówczas to, czy kupisz twina prawo, czy lewonożnego, to już zależy od tego, z której strony chcesz mieć w przyszłości luzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za wszystkie rady, ta symetryczna konfiguracja jest rzeczywiście bardzo ciekawa, z pewnością wypróbuję takie ustawienie jak tylko będę miał okazję :) Co do twina to rzeczywiście trochę się na niego pospieszyłem, jeśli set Setha nie wypali to chyba jednak lepiej będę sobie radził na klasycznym ustawieniu, tak jak uważa benzin :) Obecnie jednak moim największym problemem jest brak odpowiedniego miejsca na perkusję, mieszkam w bloku i perkusja w domu nie wchodzi w grę, a piwnicę mam tak małą że razem z sobą na pewno jej tam nie zmieszczę :( Mam nadzieję że do wakacji jakoś rozwiążę ten problem, bo na zestaw bez talerzy już sobie uzbierałem (4k) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecił bym ustawienie wszystkiego pod siebie nie patrząc na ustawienia muzyków na clipach. Pożyczał mi bębny kolega lewonożny i leworęczny. Zamiast przestawiać cały zestaw przerobiłem sobie stopę na lewonożną i zamieniałem jedynie hh z kotłem miejscami. Moja prawa noga grała na pedale bez bijaków główne nuty. Centralkę miałem po lewej a grałem jak na zestawie dla praworęcznych. Na twoim miejscu jeśli masz równo wykształcone połowy ciała grał bym open hand co mi np przychodzi z trudem. Powinieneś mieć z góry łatwo. Nie patrz na innych spróbuj wymyślić swój własny set i ustawienie bębnów :D Co może być kłopotliwe przy koncertach na jednym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...