Skocz do zawartości
mentos13

Talerze do spokojnej gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie talerze polecicie do spokojnej gry bardziej akustycznej?

 

Chodzi mi o m.in. cichy miły dla ucha ride z wyraźnym belem, a co do reszty to po prostu ma fajnie cykać i nie brzmieć zbyt ostro.

 

Gram: Jazz, Swing, Blues, trochę funky.

 

 

P.S. Co myślicie o talerzach Istanbul Agop Xist??

http://drumcenter.pl/product-pol-2468-Istanbul-Agop-Xist-Set-Brilliant.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xisty są średnie, ride jest kiepski, nie polecam

 

polecam Ci do grania takiej muzyki Sabian AA El sabor Ride, fajnie siejący z przepięknym bellem ride. Często tej blaszki słucham bo kolega ma i jestem ciągle zauroczony jej brzmieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzałem szybko na nagranie jakiekolwiek na YT to rzeczywiście mi się spodobał.

 

A z jakiego brązu został zrobiony? I tak w ogóle jeśli się orientujesz czym się charakteryzuje ten podział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz B20 oczywiście w pełni profesjonalna blaszka, jest dość cienka dlatego fajnie sieje i nadaje sie do crrashowania, bell ma bardzo wyraźny i pieknie brzmiący czysto bez przydźwięków.

 

Jako ciekawostka, blacah ma wygięty rant do góry.

 

[ Dodano: 22-02-2012, 21:00 ]

 

 

to jest ten egzemplarz mojego kolegi, nagrywane aparatem z bliska więc jakość aparatowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może amedie one mają spokojny i miły dla ucha dzwięk np; amedia galata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Panowie, proszę o dalsze propozycje, może przesadzam ale szukałbym czegoś w miarę taniego, trudno mi określić jak taniego, ale jeżeli już mam płacić ponad 1000zł to wolałbym wydać tą kasę chociaż za połowę setu, bo słyszałem, że jak już wymieniać talerze, to najlepiej hi hat i ridea razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w ramach medium-medium thin, np Agop turk jazz ride, turk crash.

Kol. devil19773 ma do sprzedania hi-hat Agop turk, do takiej muzyki nada się w sam raz.

Co do crashy to raczej celuj w modele z 'medium thin, dark, thin," w nazwie - są one cichsze i ciemniejsze, więc łatwiej się łączą z akustycznymi instrumentami.

 

Pamiętaj, że jeśli chodzi o ride i hi-hat, to możesz ich głośność kontrolować lekką grą. Ważne żeby crash był wystarczająco cienki by otworzyć się przy delikatnym uderzeniu.

Jeśli masz mało kasy, to z doświadczenia mogę polecić takie crashe jak Amedia Galata, Agopy Medium-thin, Agopy Turki.

Xisty? Czemu nie? Jeśli tylko crash będzie wystarczająco dobrze się otwierał, to reszta nie ma właściwie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak wydaje mi się, że xisty mi podchodzą ale najgorzej to jest tatę przekonać, że to co mam to mi do końca nie podchodzi. Aktualnie jednak (zanim dorobię się tak monstrualnej dla mnie kwoty) próbuję uderzać jeszcze lżej albo zmienić pałki z gładka 140C na jakieś vic firthy.

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

[ Dodano: 25-02-2012, 11:35 ]

Witajcie ponownie. Znalazłem według mnie ciekawe blachy: Zildjian ZXT Pro Set.

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...