Skocz do zawartości
jahoo

Werbel real custom

Rekomendowane odpowiedzi

AVANT Drum Shop, to na razie najkorzystniejszy cenowo i jakościowo sklep w jakim miałem przyjemnośc bywać. Nie widzę innej możliwości jak zaopatrywać się w osprzęt do werbla gdzies indziej. Polecam naprawdę - fachowa obsługa i rzetelność.

 

Loszmi, nie dzięki, ja robie sobie grawerkę na blaszce ze swoja sygnaturą :-P jednak dziękuję, za pamięć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak zapytam

nie ma ktoś z was jakiegoś korpusu na sprzedaż?

jakiegoś znaczy drewnianego i przy najmniej 6warstwowa sklejka i najlepiej nie-polskiej produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba bede miec na sprzedaż korpus Gretsch'a 14x5'5 z okleiną "White Marine Pearl"... pisze chyba bo nie wiem na 100% czy go sprzedam poprostu czekam na orginalne części i nie wiem czy się znajdą, jak nie moge odsprzedać. dodam ze rok produkcji to 1954

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł nie no chyba jestem za-biedny na takie wypasy chociaż jestem fanem Gretscha. Swoją drogą łódki które sprzedaje Bertrand do złudzenia przypominają te które stosuje obecnie Gretsch w niektórych swoich werblach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dylemat wielki. Stare lugi nieźle pasują, a zamówiłem już tube lugs. Wrrrr...

 

Czy dać takie jak mam w avatarze, czy takie jak były:

 

lugseh8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zamowiles nowe ,to zaloz nowe :) Poza tym ladniej bedzie werbelek sie prezentowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te stare wyglądają dość ciężko, tube lugs są chyba fajniejsze, zresztą, sam zobaczysz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty, ale nie uniwersalny.

Nie da sie na nim gęsto grać, za mało powietrza w tak cienkim korpusie i połaka nie ma idealnego odbicia.

 

Kilka uwag które zapewne nie dotarły na zlocie, bo Francuz głośno Joye'a męczył.......

Obręcze muszą być Power Hoop - sound będzie mięsisty, złykłe się odkształcają przy wysokim naciągu, no i te cienizny kaleczą pałki strasznie.

 

Montaż maszynki na śrubach odwrotnie + śruby kołpakowe.

Śruby (nie naciągowe tylko każde inne) wymień na nierdzewki - mają ładniejszy kolor.

 

No i tą podkładkę wytnij z czegoś czarnego.

Poza tym rewelka.

 

PS. Wiem że dotychczasowe koszty Cię zabiły, więc potraktuj to jako wolne uwagi.

Nie zapytałem o wykończenie. To był lakier? Przetrzyj go czymś bo czuć pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obręcze - owszem, zamienie na PowerHoop'y, bo pały wyglądają po nich jakby ktoś figurki z nich jeszcze strugał :doubt:

Śrub nie wymienię na "nierdzewki", bo nie mają one wyglądać tylko trzymać to ustrojstwo w jednej kupie, ale tak jak mówisz - przykręcę je odwrotnie ;)

Nie wiem skąd wezmę czarny płat z gumy gruby na pół milimetra... Chyba, że jak posiadasz takowy, to może weź go ze sobą jak będziesz jechał do Poznania ? :)

 

To był lakier?

Niestety nie. To lakierobejca. Kiepsko u mnie w mieście chyba z materiałami, bo sprzedawcy odradzali kładzenie na bejcę lakieru. Swoje wypowiedzi opierali na tym, że lakier po prostu może tę bejcę rozpuścić :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mialem okazji grac na twoim werbelku :-( ale powiem jedno :

Brzmial zaj.. !! Kurde taki malutki, cieniutki ,a dawal po uszach !! Naprawde bylem pod wrazeniem !! Loszmi ma racje co do gestosci grania i braku powietrza - mam werbelek FFS brass pearl 3.5"14" i przyznam ze brak mi tej glębi :-( Ale nie mam go zbyt dlugo ,wiec pobawie sie strojem ,pokombinuje i zobaczymy :) Ale Gregor : werbelek brzmial super (super selektywnosc i potezny strzal!). pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze było to, że w motłochu bitwy perkusyjnej, Loszmi wziął ten werbel - stanął nieco od sceny i jak zaczął grac na nim do rytmu, to przebijał się przez nich w taki sposób w jaki nożyce tną papier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor, werblem masz rewelacyjny. Z mojej strony, polecam zmianę obręczy. Zapomniałem, jaki masz naciąg uderzany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda :) Przebijal sie bez problemu ... Taki maly off topic : Sluchajcie ,mam werbelek Pearl FFS 3,5"x14" brass i chcialem wymienic korpus na maple kellera. Ktory korpus bedzie pasowal do FFS : 3"x14" czy 4"x14" ?

Sorki za off top ,ale nie chce zakladac niepotrzebnego tematu. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd wezmę czarny płat z gumy gruby na pół milimetra...

 

Rozetnij dętke rowerową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja np utoczyłem sobie brzozowy korpus picolo 4 cale. ścianki maja 16 mm grubosci i sa ściete pod katem 45 stopni. werbel okułem osprzętem power beata. dodałem naciagi remo ambasador. Werbel nie ma tłumika ale brzmi rewelwcyjnie. w przyszłości chcę dorobić tez obręcze z drewna. Aha łudki dałem ze starego polmuza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki maly off topic : Sluchajcie ,mam werbelek Pearl FFS 3,5"x14" brass i chcialem wymienic korpus na maple kellera. Ktory korpus bedzie pasowal do FFS : 3"x14" czy 4"x14" ?

 

Ja ma FF 6,5: i konstrukcja "trzymająca lugi" zajmuje w moim 1" więc wymienny korpus ma 5,5"

 

W twoim przypadku pokusił bym się o korpus wysoki na 3" - te pół cala można spokojnie "nadrobić" śrubkami

 

[ Dodano: 09-03-2007, 15:59 ]

Kilka uwag które zapewne nie dotarły na zlocie, bo Francuz głośno Joye'a męczył.......

 

eeee...... no bez przesady....

 

[ Dodano: 09-03-2007, 15:59 ]

No ? I jak sie na zlocie podobał pikolaczek Kellera ? ;)

 

Podobał się i to bardzo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwalę postępem prac nad moim werblem.

Dotychczasowe otwory połatane drewnem, poszpachlowane i i ładnie wyszlifowane. Stare krawędzie które były trochę krzywe - zeszlifowałem. Położony fornir Padouk na klej kontaktowy.

AfrikanPadouk.jpg

[zdjęcie znalezione na google]

Zostały jeszcze małe poprawki klejenia, ukształtowanie krawędzi no i na koniec lakier ... apotem to już tylko czysta przyjemność z gry:biggrin:

P.S. Ma ktoś dobrego lakiernika w okolicach stolicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlaśnie zastanawiam, czy nie spylic swojego Customika... Kurde - wciąż brakuje mi kasy na nowe bębny i chyba będę do tego zmuszony :-(

 

A byłby w ogóle ktoś chętny ? Policzyłbym tylko koszt materiałów (powinniśmy sie dogadać) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam lakiernika. Wziął by ok 100 do 130zł.

 

Gregor, gdyby był na 8 śrub... Wróć, nie stać mnie, sam zamawiam 14x8" i mam korpus Artist Maple 14x5,5" do opylenia.

 

[ Dodano: 22-03-2007, 21:45 ]

Z tym lakiernikiem, to podkład, potem właściwy i polerka na fortepian. Niektórzy widzieli mój na żywo. Lakierek był nieźle położony. mat zapewne duużo taniej.

 

Kupiłem dziś śrubki nierdzewki M4 do zamontowania maszynek w werblu. Niestety mam otwory pod śruby amerykanckie calowe M3,7589641 i muszę jedne przegwintować inne po prostu rozwiercić.

 

15 zł dałem!!

 

srubki1rx6.jpg

srubki2zj8.jpg

srubki3fb2.jpg

 

Gregor mam takie jaki Ci mówilem do maskowania. Chyba mi 2 zostaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loszmi, nie potrzebuję już, ale dzięki ;)

 

Swoją drogą nie wiem dlaczego upierasz się przy 8miu śrubach... Wg mnie jesli jest 10, to można precyzyjniej nastroić chyba, nie ? :???:

Twój lakier był położony zajefajnie - pełna profeska. Podobal mi się bardzo :)

 

W każdym razie oferta dalej aktualna, forumowicze ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...