Skocz do zawartości
jahoo

Werbel real custom

Rekomendowane odpowiedzi

Upieram się przy ośmiu, bo mam DieCasty 8 - śrubowe na wymianę! Ten werbel z odlewanymi to by była potęga!

No nie mam kasy - mama i tato mają urodziny i syn się postawił na prezenty. A co!

 

 

 

 

Gregor przemyślałem sprawę obręczy, załóż Power Hoop jeśli już masz coś zmieniać.

Będzie lepiej niż Die Cast.

 

A teraz mam Koledzy pytanie.

 

Co mam wsadzić pod maszynkę? Tzn. z czego dociąć podkładkę, taką aby nie porysować/powgniatać lakieru? Jakieś taki plastik jak pod lugi dają? Skąd to wziąć? Może ze skóry wytnę?

 

maszynka1xh6.jpg

maszynka2bu0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A twarda guma? Wytrzymałe, elastyczne i trwałe. Do tego łatwo dotniesz nożem i chyba możesz kupić za grosze, albo znaleźć w domu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo gumowe podkładki takie jak hydraulicy mają, nie powinno się nic dziać złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd gumę... a one mają być bardziej kwadratowe aby pasować pod maszynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod całym osprzętem będę miał podkładki ze skóry,

poszedłem do zakładu szewsko-kaletniczego i kolesie mi wycieli pięknie,

idealne kawałki skórki pod lugi.

Teraz się zastanawiam dlaczego nie załatwiłem sobie jeszcze pod maszynkę... :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co mam wsadzić pod maszynkę?

Aby moja odstawała od korpusu/obręczy włożylem tam... po prostu grube nakrętki. W Twoim przypadku powinieneś znaleźć jakis twardy materiał i po przyłożeniu go do korpusu i znalezieniu odpowiednio długich śrub, musisz znaleźć jakąś gumową powierzchnię (najlepiej od rakietki ping-pongowej) i przykręcając maszynkę do korpusu na tych grubych nakrętkach, zastosować tę gumową powierzchnię pomiędzy nakrętami a korpusem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem skórę, pod maszynki.

Rewelacja

 

 

Właśnie dostałem DieCast.......

 

I co? Zostaje przy starych lugach. Klasyk to klasyk.

Z tube lugs był by piękny, ale neoklasyczny.

 

Tylko teraz te podkładki pod lugi muszę wyciąć. Zgroza!!

 

Dodano 01.04.2007:

 

WERBEL GOTOWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcowe czynności w postaci przycięcia śrubek jakichś tam polerek i szlifowań dokonałem przy pomocy miniwiertarki, którą kupiłem ojcu na urodziny:

 

remont1zr2.jpg

reont2sx4.jpg

 

Wyciąłem podkładki, pod lugi, ze skóry. Nałożone obręcze Premier DieCast od chłopaków z Avantu. Efekt końcowy następujący:

 

ludwig1ss4.jpg

 

Do wymiany są podkładki pod śruby naciągowe (dam nierdzewki+sprężynowe+plastiki), dolny naciąg i sprężyna. Czy ktoś jest w stanie załatwić gwinty do lugów, Pearla, mosiężne?

 

Na górze mam Suede, który wygrałem na zlocie.

Reszta zdjęć w moim temacie -> http://www.perkusja.org/viewtopic.php?p=49194#49194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można dostać obręcze werblowe 13"?

bo wszędzie widzę tylko czternastki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że wszędzie.. tylko poszukać trzeba ;)

 

A jakie potrzebujesz konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loszmi, a mógłbys powiedzieć gdzie kupiłes tego Ludwiga? I czy miał uszkodzoną wewnętrzna śróbę od jednej z łódek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludwiga kupiłem jakieś 8 lat temu w Koszalinie od Mahonia. Wszystkie śruby ma w porządku.

Zarąbali Ci taki? Qrde, szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zarąbali... Miałem i sprzedałem. Raczej żałuje bo brzmiał kozacko. Myślałem, że kupiłeś od mojego znajomego... chociaż... wmieniłem go na Yamaha Birch Custom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie dawno kupilem werbel Amati 14x6,5"(80zł) i tak jak to mówi mój kolega przecustomowałem go :D A oto efekt prac(w rzeczywistości wyglada dużo lepiej)

Przed remontem:

mjsr3.jpg

W trakcie remontu:

kicx1057ye4.jpg

Po remoncie:

nalezacoxm0.jpg

nastoj261cofq7.jpg

Za parę dni będe robił zdjęcia w sali, i bębnów i werbla to wrzucę :) Ale muszę powiedzieć, że ten werbel brzmi i prezentuje się jak na Amati Zaj****cie!! Pozdrawiam

 

 

słownik słownik słownik !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No werbelek fajnie zrobiony, ale jednak fajniej by wyglądał w kolorze natural:) sam lekier bezbarwny i git. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam, że lepiej by wyglądał jakbyś go np. na mahoń pociągnął lakierkiem. Ale to tylko gust mój.

 

Panowie i panie, sprawiłem sobie werbel blaszany. myslę, że jest on wart tego, aby coś z nim zrobić fajnego :) Chciałbym przemalować korpus na lakier taki, jaki leży na pearlowskim Jordisonie. Nie mam też pomysłu na lugi - obecnie wyglądają nieciekawie a na jaki kolor je pomalować - nie wiem :doubt: Co radzicie?

 

oto werbelek (no name, choć podobno maszynka wygląda jak stagg, a korpus jak sonor...)

 

176624560_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale tube lugs odpadają... może ktoś ma na zbyciu komplet jakiegoś fajnego żelastwa?

 

A co do kolorku, to jakim lakierem to walnąć, żeby uzyskać taki matowy kolorek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ostatnią warstwę matowym, bezbarwnym lakierem ;)

Jak w modelarstwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, tyle od strony techcnicznej, jeśli chodzi o kolor dla lug, nadal nie mam pomysłu. Zapodajcie jakieś foty fajnie pomalowanych werbli, jestem otwarty na każdą wariację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, gdyby werbel był grafitowy, to np. lugi i obręcze mogłyby być czarne - nie mówię tu o czarnym chromie - choć to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie (pewnie drogie) ale nawet wysokiej jakości malowanie proszkowe. Chociaż ta odpryskująca farba hmm... trudno orzec :)

 

Chyba że być same lugi pomalował, to wtedy byłoby w miarę ok. No nie wiem - kombynuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy nie mogli się doczekać (w tym mnie), pierwszych fotek mojego malucha, oto one. Wygląda ślicznie, ma dużo ładniejszy kolor niż na zdjęciach. Niestety jeszcze nie zagra bo się okazało że śruby naciągowe są za grube, więc muszę kupić nowe. Odsłonięcię przesuwa się o tydzień. Ale mam czas żeby kupić porządny rezonans.

Dane

korpus Doppler Drums 14x5,5" łatany bo stare otwory nie pasowały do nowych lug

6mm grubości

lakier połysk z utwardzaczem [do podłóg] nakładany pistoletem

osprzęt Dopplera i lugi BertrandDrums

obręcze standardowe

uderzany Remo Controled Sound, rezonans chwilowo Dowhan, sprężyny 20 lub 42 struny niewiem które wybiorę.

 

gcrspb8.th.jpg

 

gcrs2xb5.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...