Skocz do zawartości
jahoo

Werbel real custom

Rekomendowane odpowiedzi

sklejka odpada bo zepsujesz brzmienie

do dziur myślę że miękki szpachel powinien pomóc, ale może tkoś już coś takiego robił?

 

Takie rzeczy należy powierzać TYLKO fachowcom! Chyba ,że chcesz stracić na zawsze swój instrument. Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki skończonego werbelka, przyznam że bałem się że nie wyjdzie z tego nic dobrego, na szczęscie werbel ma fajne brzmienie, [na górze Remo CS na dole nowiutki Ambassador Snr], jest bardzo głośny, ma dość jasne brzmienie ale może to zasługa wysokiego stroju.

 

p1150011uy4.th.jpg

 

p1150013ox1.th.jpg

 

Przypomnę: Kupiłem korpus grubości 6mm miał to być Doppler z budżetowej serii, załatałem dziury po poprzednich lugach, okleiłem fornirem Padouk, dwie warstwy lakieru plus cieniutka w środku, Wygląda bardzo fajnie [do ideału mu brakuje] ale za to brzmi fajnie i to jest najważniejsze.

P.S. nie jest to moje ostatnie słowo w temacie Custom'izowania werbli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć lugi i dotnij te podkładki dokładnie przy krawędzi, będzie lepiej wyglądać. Po prostu w deseczce wywierć otworki jak w korpusie i na tym przycinaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez od jakiegos czasu nachodzi na zrobienie werbla. Przeczytalem caly temat od poczatku do konca i zabieram sie do roboty, i tak:

 

http://drumcenter.pl/product.php?id=4049_Luga_do_werbla

http://perkusje.com/0,284,korpus-werblowy-14-x-6.5--sklejka-10-w..html

http://perkusje.com/0,83,sruby-naciagowe-uniwersalne-52-mm--komplet.html

http://perkusje.com/0,277,maszynka-do-werbla-odlewana--1.html

http://perkusje.com/0,272,maskownica-na-otwor-wentylacyjny-odlewana.html

http://perkusje.com/0,567,obrecz-werblowa-14--10-srub.html

 

Po przegladnieciu drumcentera i avantu upatrzylem sobie takie czesci. Czy to wszystko co mi potrzebne(oprocz sprezyn i naciagow)?? I co sadzicie o tych lugach - bedzie to jako tako dzialac?? No i najwazniejsze - jak sie do tego wszystkiego zabrac?? Jak sobie wymierzyc miejsca na otwory i jak to wiercic i potem wkladac i mocowac w nich poszczegolne elementy?? A potem jeszcze jak i czym to pomalowac??

 

Poprostu napiszcze od czego zaczac i co pokolei i czym robic. Nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac aby niczego nie spier..... :) Gdyby ktos mial chwile czasu to pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze brakuje Ci jeszcze obręczy dolnej z otworem na sprężyny.

Poza tym z osprzetu wymieniłes wszystko.

Od czego zaczą? Od zwymiarowania sobie wszystkiego i wywierceniu otworów (polecam wiertła do drewna, a nie do metalu :) ) Nastepnie lakier i w końcu montaż.

 

Proste :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję zapytać najpierw o dostępność korpusów u dostawcy.... I potem wymyśleć coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam korpus Amati 10", wszystkie potrzebne lugi(10) oraz maszynkę do sprężyny( http://drumcenter.pl/prod...ynka_do_Spr__yn o taką ).

Chciałbym sobie zmajstrować werbelek, lecz niestety muszę liczyć się z kosztami.

Coś, czego mi brakuje to: dolna obręcz, komplet 10 śrub(mam Amati, ale one nie wchodzą w rachubę, gdyż chcę stroić wszystko jednym kluczykiem) - chcę kupić 2 komplety tych http://www.allegro.pl/item203757273_sruby_naciagowe_sc_4b_dlugosc_52mm_gibraltar_.html , sprężyna (myślę o tej: http://www.perkusje.com/0...-werbla-10.html - znalazłem najtańszą, bo kaski niewiele :???: ) no i oczywiście naciągi.

Moje pytanie brzmi: czy w ogóle warto w to inwestować? Jakie to przyniesie efekty? Jeżeli uważacie, drodzy forumowicze, że warto, to jakie naciągi najlepiej dobrać? Liczę na jakieś sugestie.

Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jakie masz lugi. Jeśli Amati to te śruby nie wejdą. Amati i Polmuz mają M6 metryczne, a śruby bębnowe są calowe - to inny gwint. Ewentualnie dokup jeszcze nypelki do śrub.

Czy się opłaca... Przede wszystkim to świetna zabawa. Jakiś kolejny krok w poznawaniu bębnów.

Myślę, że korpusy Amati są na tyle ciekawe, że osiągniesz pożądany efekt.

Tylko nie odwalaj maniany. Od razu rób wszystko starannie i dokładnie, przemyśl i zapytaj najpierw 2 razy.

Będziemy Ci sekundować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, śruby bębnowe to 7/32" czyli coś koło 5,55 mm. O ile pamiętam polmuz i amati miały gwinty M5. Ale teraz nie dam sobie głowy uciąć. Najlepiej to sprawdź (weź śrubę M5 oraz M6 i sprawdź którą dasz radę wkręcić). Jeśli to były M5 to można nagwintować. Ja teraz zamówiłem sobie gwintownik o takiej średnicy bo sam muszę parę swoich ługów naprawić. Będę miał 3szt. (tylko w takich kompletach sprzedają) to jak się okaże, że pasuje do standardowych śrub to chętnie pozbędę się pozostałych 2.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loszmi, tak to lugi Amati. To, że to świetna zabawa akurat wiem, bo już nie jeden bęben remontowałem :) Do wszystkiego przykładałem się bardzo i robiłem rozważnie i starannie, a dwóch lewych rąk nie mam na pewno, więc myślę, że tego nie skaszanię. No to tylko będę się rozglądał za tymi śrubami. Hmm robiłem jakoś niedawno tom Amati a śruby miałem od werbla Basix, który miał właśnie jakieś takie standardowe i wszystko pięknie pasowało. Jeśli mielibyście jakieś ciekawe propozycje, na przykład na allegro, to proszę o wrzutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem linki do fajnych firm sprzedających części do werbli:

 

www.amdrumparts.com mają dość tanie korpusy i cały osprzęt tanio

http://precisiondrum.com/html/shells.html

www.drummaker.com

www.aitwood.com

 

niestety to Ameryka, ale może kiedyś zbierzemy sie większą ekipą i zrobimy wspólne zamówienie [tak sie kupuje np.: głośniki w Holandii przez audiostereo.pl]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej cenie dolara opłacałoby się sprowadzać stamtąd elementy do werbli, tylko potrzeba większej grupy żeby cena wysyłki nie zabiła, no i ja potrzebuje trochę czasu na odłożenie kasy..

 

Ale tak, zgodzę się z hakael1977, tam to żeby Ci się tylko chciało złożyć werbel to części masz pod dostatkiem, cena nie jest wysoka i robisz jak chcesz....

 

[ Dodano: 23-09-2007, 22:03 ]

Pochwalę się:

porównywałem mojego Customa [Remo CS/AmbdrSn] z Tamą Rockstar [Evans ST/UT] i przyznam że nieźle śmigał, aż sam byłem bardzo miło zaskoczony gdyz spodziewałem się że będzie taki sobie [w kóncu lugi są wiecej warte niż reszta... :p],

Ten korpus jest daje głośny dźwięk, i troszkę dłuższy dźwięk niż porównywana Tama ale może to kwestia strojenia i naciągów. Ale generalnie dźwięk jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie do admina i osób które "bawiły" się już w custom werbelka...

 

Posiadam typowy werbelek Everplay Custom

 

i tak knuję:

 

Zakup korpusa Kellera i przełożenie osprzętu z everplay...

 

Jakieś porady, sugestje?

 

na pewno chcę kupić nowe obręcze ale lugi chciałbym zostawić...

Myślicie że zda to egzamin?

 

zacytuję klasykę:

 

Gulczas, jak myślisz? ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponowałbym jednak zakup dobrego osprzętu pearla, wykonanie o wiele lepsze i solidniejsze niewątpliwie, do kupienia w drumcenter. jesynie lugi mogą być problemem, ale mają też tam spory wybór łófek firmy peace, więc...

 

oczywiscie to są jednak koszta, a każdy portfel ma dno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werble Custom oczywiście tak!!

tylko nie wiem czy warto mieszać w to ten werbel Everplaya, bo co później z nim zrobisz jak będzie bez lug i maszynki. już lepiej go sprzedać to przynajmniej obręcze albo korpus się zwróci.

Za jakiś czas będę sprzedawał lugi Gretschowe z mojego werbla ale to pewno za jakieś pół roku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zrobieniem własnego werbla, nie chciałem zakładać nowego tematu.

 

Nurtują mnie następujące sprawy:

 

1. Gdzie wyciąć dziurki na śruby? (Dobrze myślę, że jak kupię obręcze i lugi to tylko przypasować i obrysować i wywiercić?)

 

2. Otwór wentylacyjny - jest to obojętne gdzie jest?

 

3. Jaki jest najlepszy sposób na pomalowanie takowego werbla? Można dać go do lakienika samochodowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. trochę nie rozumiem pytania, jak to gdzie? no tam gdzie trzeba. Pamiętaj tylko o BARDZO dokładnym wymierzeniu miejsc na otwory, każdy milimetr ma znaczenie żeby sie nagle nie okazało że musisz coś naciągać obręcz bo np.: jedna śruba ciągnie obręcz w lewo a druga w prawo. Nie są to puste słowa, wiem o czym mówię. pomimo że się starałem to nie spasowałem dobrze. Mierz wszystko 5 razy zanim coś nawiercisz.

2. O otworze już było więc jak przeczytasz to sam wyciągniesz wnioski.

3. najlepszy to pojęcie względne wobec tego mogę Ci tylko powiedzieć jaki jest najlepszy dla mnie sposób. Poza tym o lakierowaniu jest cały temat na forum. Polecam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Nie wiecie gdzie mogę dostać obręcz dolną Diecast do werbla 13' ? Wszędzie szukam i znaleźć nie mogę. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nei miejsce na takie pytanie

napisz do kóŧregoś ze sklepow internetowych i zapytaj czy mają albo czy mogą Ci sprowadzić, nie wszystko co mają w fizycznym sklepie jest zawsze na stronie, często warto zapytać [to nie kosztuje]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tzn co do korpusów Kellera to zabójstwem byłoby nakładać na nie fornir czy okleinę. To by je poprostu zabiło. Kellery bez względu na rodzaj drewna są z reguły wykończone wyśmienicie i mają naprawdę profesjonalne brzmienie. Zresztą nie brz przyczyny wiele z customowych (bardzo drogich przy tym) marek korzysta właśnie z tych korpusów.

 

Moja dewiza - bejca z lakierem, lub sam lakier w zależności od słojów drewna i potrzeby uzyskania koloru. Parę razy były dodatkowe ornamenty ale do tego należy mieć talent plastyczny.

 

Co do lugów - no cóż w Polsce zawsze był z tym problem. W USA nie ma z tym problemu wcale. Wiem że wspomniany Karpju posiada bardzo fajne lugi (trochę drogo, no ale w końcu to jest customowy sprzęt więc tanio nigdy nie będzie :) ) Inna droga to sprowadzać.

 

a jakaś strona gdzie można te lugi zobaczyć ofertę i w ogóle? i gdzie zakupić korpus Kellera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...