Skocz do zawartości
jahoo

Werbel real custom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo stary werbel piccolo z jednego kawałka drewna. Tutaj zapodaje link ze zdjeciami. Czy korpus z jednego kawałka drewna bedzie dobrze brzmiał? Korpus jest w idealnym stanie, lecz nie wiem jakie to drewno.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d2cf325fa8341b5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8c17a03a833ea2a1.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c9237f29e38410c.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odświeżę temat.

Chodzi mi po głowie budowa fajnego, drewnianego, głębokiego werbla (6.5" chyba będzie miał dół w-sam-raz), bo to niby taniej i fajna zabawa. Ale zastanawiam się:

1. czy naprawdę między obręczami die-cast i zwykłymi z blachy jest taka przepaść. Troche mi szkoda wywalać aż 300 PLN za obręcze (drumshop) :shock:

2.jak duża będzie różnica w brzmieniu 5.5" a 6.5"

3.a na allegro jest b. fajny werbel ddrum 14"x7" z odlewanymi obręczami, klon itp za 760PLN!! a koszt korpusu kellera i obręczy to tyle samo. Czy te korpusy to faktycznie zupełnie inna bajka ??

dzięki za wsparcie

j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie odrobił lekcji?

 

Co do taniości - nie zauważyłem. Mnie mój custom wyszedł 1300zł i to po starym dolarze.

 

Obręczy są 3 podstawowe rodzaje, takie najbardziej podstawowe.

 

- Die casty

- blachy jak to nazwałeś

- i power hoop czyli blachy o grubości 2,3mm

 

Między Power a Die postaw w jakości znak równości, ale brzmienie to już nauszna sprawa. Die cast, uogólniając, są głośnie, mają duży atak, dają skupione brzmienie.

Powery bardziej otwarte i mięsiste - ja wolę powery, ale czasem die cast jest porządany.

 

Zwykłe blaszki potrafią się strasznie wyginać.

 

 

Keler ma świetne drewno, nie zawsze super wykończone, ale brzmi doskonale. Na pewno lepsze niż suszony na dachu szopy DDrum czy inny chiniol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MiLosz,

w sumie dlatego napisałem "niby taniej" bo wydawało mi się, że tak jak wspomniałeś - całkowity koszt wyniesie sporo ponad 1000 PLN.

w innym wątku w którym dyskutowałeś z Anarchizmo obala on mit obręczy die-cast jako "cudowną metodę na powalające brzmienie" w sensie, bardzo dobry, ładnie nastrojony werbel da radę nawet ze zwykłymi obręczami.

A obręcze power hoop są zauważalnie tańsze od odlewanych?

 

ps. lekcje odrobiłem i to sporo w latach 80' i 90' ale nie ze wszystkich tematów perkusyjnych. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że poczytałeś forum jednak ;-)

 

Powery tak jakoś tanie nie są... ale w 200zł chyba się zmieścisz. Sam szukam PowerHoop 14 cali komplet na 8 śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem na DC i faktycznie obręcz power hoop dużo tańsza -14" na 10 śrub za niecałe pięć dych..

daje to do myslenia..

 

[ Dodano: 13-03-2009, 13:54 ]

LoszMi,

już zacząłem zamawiać! :biggrin: ale podpowiedz proszę, lepsze chyba te dwustronne lugi (np. Dixon do werbla) bo mniej wiercenia w korpusie prawda? Czy dla korpusu 5.5" nie będzie przeszkadzać to że jedna luga obsługuje dwa naciągi za pomocą dość długich śrub!?

pozdro!

j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam chrapkę na właśnie takie lugi. I tego się trzymaj.

 

Właśnie składamy werbel z takimi

http://drumshop.pl/0,2409,gniazdo-naciagowe-podwojne-pdsl-1gs.html

 

A złożyłem jeden z takimi, robiąc do nich dodatkowo specjalne podkładki z palisandru:

http://drumshop.pl/0,2410,gniazdo-naciagowe-podwojne-pdsl-hs.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie wziąłem te same Dixon PDSL-HS. Tylko, że w DC. Podkładki te z palisandru to sam wykombinowałeś pewnie...

Kurka, zastanawiam się jak polakierować korpus (troche znalazłem info na forum spox!) albo wiśnia (oklepana ale mi się b podoba) albo transparentny czarny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werbel był robiony z toma, przez co miał trochę inny rozstaw otworów i przebarwienia. Musiałem więc częściowo przykryć to większą podkładką i jedynym ładnym rozwiązaniem był ten fornirek, który akurat miałem pod ręka z czasów, gdy zbierałem próbki na werbel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako że prace trwają co jakiś czas odświeżę ten wątek. Niedługo wrzucę ze dwa zdjęcia mojego werbla KellerBaseSnaredrum bo już prawie gotowe toto. Zostało lakierowanie/polerowanie.

Powiem Wam, że samo drewienko bez koloru wygląda super i zastanawiam się czy kłaść jakikolwiek kolor.

 

A teraz ważna rzecz. Ktoś wspominał w tym temacie lub w temacie "renowacja bębnów" o pomiarach i dokładności wierceń otworów (pozycja lugów musi być na prawdę precyzyjna). Sam zderzyłem się z tym problemem -powiem że metody typu suwmiarka, przymiar krawiecki itp. mogą powodować błędy. Wszystko przez krzywiznę i porusznie się po łukach.

Oto jak najlepiej obwód korpusu podzielić na 10 odcinków:

-wycinamy pasek papierowy (mała rozciągliwość papieru!) i zaznaczamy dokładnie dł. obwodu poprzez opasanie korpusu.

-na drugim pasku wyznaczamy odcinek o podobnej dł. kreśląc przy pomocy cyrkla 10 równych odcinków. powstaje odcinek, (może być dłuższy) równo podzielony na 10.

-korzystając z twierdzenia talesa i z ekierki, dzielimy interesujący nas odcinek (obwód werbla) na 10 równych kawałków. Przesuwamy ekierkę zaczynając od końca i kreślimy równoległe linie łączące jeden odcinek z drugim. Mamy podzielony obwód na 10 i przenosimy te wymiary starannie na korpus..

 

Jest to stara metoda stolarska o której dowiedziałem się po pomiarach i wierceniu :evil: :smile:

 

w razie czego (nie chciałem się rozpisywać) zaglądamy do encyklopedii (twierdzenie talesa) i już wiemy o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L O S Z M I ! ! !

dopiero teraz podsyłasz link do takiej fajnej strony!! :shock:

a ja się tak umęczyłem i tyle musiałem sam rozkminiać.. Ale już czuję że efekt będzie spoko.

Naciągi już kupione: Evans Hazy 300 i G1 Coated (chciałem jednowarstwowy bez pierścieni tłumiących aby korpus jak najwięcej gadał..)

 

pozdro nieustające!

PS. a jak koledze drummerowi się pochwaliłem tym co buduję to mnie zrugał że "zamiast ćwiczyć to sobie zabawy uskuteczniasz... aaa.. no tak musisz pogodzić ciągotki inżynierskie z perkusyjnymi.." :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie satysfakcjonuje, jak całość zmajstrować samemu. Dlatego to, robię piccolaka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale satysfakcja może być skutecznie stłumiona kiedy się coś głupio spierdzie..i :lol: ale są i wypieki na twarzy spoko...

pochawal się pikolakiem.. jaki osprzęt? jakieś fotki?

 

już mnie korci żeby z mojego pacifica by DW sciągać czarną okleinę, która w ogóle nie jest przyklejona chyba. Trzyma się na ścisk i na znaczku mocowanym do maskownicy otworu wentylacyjnego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE to dopiero plany. Kombinuje od chłopaków korpus.. to potrwa wieki ;-)

 

Ale pochwalę się werblem, który składamy wraz z kumplem. Kellerek 12"x3,5"

 

Ale to po świętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wreszcie mogę parę fotek wrzucić. Na zdjęciu widać oklejenie korpusu od wewnątrz taśmą malarską aby lakier nie dostał się do środka. Również postanowiłem sam rant (krawędź -po polsku) zamaskować taśmą aby całe wnętrze bębna mogło "oddychać" sklejką. (LoSzmi powie na pewno czy słusznie czy nie..)

oto po trzech warstwach lakieru bez polerowania ostatecznego zewnętrznej powłoki:

 

07fff6301a61c498m.jpg

 

a oto po polerowaniu papierem 1000 i pastą polerską K2 (słabe zdjęcie i efekt też słaby -będę poprawiał drobniejszym papierem):

 

eca644774dd915c1m.jpg

 

a oto efekt końcowy:

 

01ca4ec877bcbaf5m.jpg

 

a co najciekawsze jutro zostanie przetestowane moje cudo KellerSnareProfiDrum przez pewnego zawodowego perkusistę :razz: . Zobaczymy co powie... muszę jakoś fajnie nastroić uff uf!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jassiek, wyglada to fajnie, lugi masz takie jak i ja będę montował, pokaż zdjęcie werbla z boku i napisz jakie wrażenia dźwiękowe. Chętnie bym posłuchał na żywo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawodowy perkusista przełożony na "za tydzień".

coś tam pstryknę lepszym aparatem i wrzucę jeszcze.

dzięki barteque za dobre słowo. z brzmieniem to trochę roboty. czuć potencjał ale pojawiają się za silne jak na mój gust przydźwięki, czasem mi sprężyna warczy (ew. wyje) itd. naj-sam-pierw go nastroiłem (oba naciągi) w B. Teraz wyżej podciągnąłem rezo, a górę tylko trochę no i wybrzmiewanie jest krótsze i fajniejsze. Nie wiem tylko czy uderzany naciąg Evans G1 coated to był najlepszy pomysł...

tak więc sprawa w toku.

:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś z was gdzie dorwać można maszynki Trick? Czy u nas w kraju jest w ogóle dystrybutor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to znalazłem! b8f36faee18ac0bem.jpg

 

[ Dodano: 27-11-2009, 14:40 ]

koledzy nie wszyscy wiedza ale nie w temacie zacząłem i tak nagle tu jestem. to moja produkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...