Skocz do zawartości
jahoo

Werbel real custom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was robil nowy lub customował stary werbel? Od dluższego czasu zastanawiam sie nad kupnem korpusu "Kellera"i złożeniem go do kupy. Zastanawiam sie czy uzyc hardware`u od jakiegos werbla pearl czy tez kupic zupelnie nowy. No... to tyle:) piszcie co wiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem już kilkanaście werbli, w tym parę na różnych korpusach Kellera. Moim nieskormnym zdaniem to najlepsze korpusy. Idealnie wykonane i super brzmiące.

Werble mojej produkcji były różnie wykańczane, od oklein po różnego rodzaju lakiery.

Generalnie za bardzo dobry werbel suma kosztów nie przekraczała u mnie nigdy kwoty 700 złotych. A werbelek brzmiał jak za 2500 zł. Myślę, że warto się pomęczyć, a przy tym masz satysfakcję z fajnej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba uwazac, zeby sobie korpusu nie zniszczyc. Lepiej zaniesc korpus z osprzetem do lutnika zeby Ci wszystko nawiercil i zamontowal. Za robocizne pewnie nie wezmie duzo, bo to pewnie ze 3 godzinki roboty(tzn samo zalozenie osprzetu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez myslalem nad czyms takim, lecz pozostaje 1 zasadniczy problem: jesli robisz to samemu ,to jednak troche czasu to zajmie zeby wykonczenie bylo ladne(trzeba sie pomeczyc). Ale z wypowiedzi Admina stwierdzam ,ze warto.. hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerzam wątek i jednocześnie proszę Admina o wszelkie uwagi.

Sam posiadam stary werbel uznanej marki i dobrej, w miarę, klasy. Oklejony był on jednak lustrzanym plastikiem, co mnie wqrzało. Ponadto miał brzydkie lugi i uszkodzoną lekko jedną obręcz, druga się wyginała. Werbel brzmi rewelacyjnie... no dobra brzmi nieźle. Obecnie okleina została zdjęta, zakupiony został fornir Palisander Santos. Za tydzień, mam nadzieję, uznany stolarz dokona oklejenia korpusu, położy lakier bezbarwny fortepian. U Karpja zamawiam klasyczne lugi - problem, bo mam już otwory i szukał dla mnie lugów pod wymiar. Mam zamiar założyć obręcze die cast, maszynki dać do chromowania... Zobaczymy czy czegoś nie spartolę.

Marzę poza tym o Kellerze 14"x8" i o piccolo. Mam na oku fornir Róża oraz Bubinga.... Trzymajcie kciuki.

Adminie proszę o wsparcie duchowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tamten post pisał Artur, nasz starszy Admin, teraz adminem jest Artur, nasz nowy admin, który tego posta nie pisał. ale myślę, że wsparcia duchowego udzieli :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielam wspracia.

 

Btw. Osobiście również zajmowałem się renowacją niejednego zestawu perkusyjnego więc mogę służyć pomocą merytoryczną.

 

Swego czasu korzystałem z korpusów Kellera do zrobienia werbli. Z 4 wykonanych 2 zostawiłem w mojej stajni, gdyż gadały tak bosko, że nie miałem sumienia się ich pozbyć. Między innymi 14 x 6,5 - rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo......... coś więcej. Szczegóły: bejca, lakier, okleina, fornir, obręcze, maszynki, lugi. Adminie gadaj!

Niby wszystko wiem, ale lepiej mi będzie na serduszku. W końcu doświadczenie masz w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam mam zamiar sklecić sobie pikolaka z korpusu Kellera :)

Ja też klecę :)

Dokładniej: 14"x3" i szukam teraz gniazd :doubt:

Ale i to mnie nie powstrzyma, bo sam chcę sobie wreszcie zrobić werbel, tak jak każdy Jedi musi sobie zrobić miecz świetlny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn co do korpusów Kellera to zabójstwem byłoby nakładać na nie fornir czy okleinę. To by je poprostu zabiło. Kellery bez względu na rodzaj drewna są z reguły wykończone wyśmienicie i mają naprawdę profesjonalne brzmienie. Zresztą nie brz przyczyny wiele z customowych (bardzo drogich przy tym) marek korzysta właśnie z tych korpusów.

 

Moja dewiza - bejca z lakierem, lub sam lakier w zależności od słojów drewna i potrzeby uzyskania koloru. Parę razy były dodatkowe ornamenty ale do tego należy mieć talent plastyczny.

 

Co do lugów - no cóż w Polsce zawsze był z tym problem. W USA nie ma z tym problemu wcale. Wiem że wspomniany Karpju posiada bardzo fajne lugi (trochę drogo, no ale w końcu to jest customowy sprzęt więc tanio nigdy nie będzie :) ) Inna droga to sprowadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karpju posiada bardzo fajne lugi (trochę drogo, no ale w końcu to jest customowy sprzęt więc tanio nigdy nie będzie :) )

Jak mi Daniel zaproponował Pearl'owskie lugi to się... :shock: ponad 2 stówy będzie, a tyle nie mam :(

 

bejca z lakierem

Jeden znajomy mi mówił, że eksperymentował z bejcą (oczywiście ostrożnie) no i twierdzi, że bejca niekorzystnie wpływa na brzmienie... Ale to jest do zweryfikowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bejcowałem swoje bębny i wcale się z tym stwierdzeniem nie zgadzam ;)

 

A Admina jeszcze raz proszę o fotki tych werbelków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bejcowałem swoje bębny i wcale się z tym stwierdzeniem nie zgadzam ;)

Zatem przychylam się do tej wypowiedzi i swojego Keller'a obejcuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o paru rzeczach:

po pierwsze, rozrób bejcę z wodą (to chyba oczywiste, ale wolałem o tym napisać ;)),

po drugie - przygotuj tyle bejcy, żebyś nie musiał później dorabiać, bo potwornie ciężko uzyskać ten sam kolor,

po trzecie - nakładaj równomiernie, cieniutkimi warstwami, wzdłuż werbla (innymi słowy - w kółko ;)),

no i wreszcie po czwarte - pamiętaj o zaimpregnowaniu werbelka po wyschnięciu. Ja osobiście swój pomalowałem kilkoma warstwami lakieru półmatowego, ale równie dobrze możesz użyć błyszczącego lub wosku - zależy od upodobań ;)

 

No i koniecznie zamieść zdjęcia jak skończysz robotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , tak sobie czytam wasze wypowiedzi i doszedlem do wniosku ,ze glopota by bylo nie zrobic sobie takiego werbelka :) Ppo pierwsze oszczedza sie pieniazki ,a po drugie : jak dobrze sie wykona robote, ma sie znakomity werbel :) Przeonalem sie :) Co myslicie o piccolo 14x3 jako glowny werbelek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, też miałem taką myśl, ale chyba jednak wolę dozbierać do czegoś wkonanego przez profesjonalistów - nie mam głowy do robótek ręcznych :)

p.s. też bym chciał 14x3 jako główny :)

p.s.s. dlatego bo podoba mi się werbelek w Shackled Down, gdzie gośc gra na pearlowskim piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie :) Piccolo jako glowny werbelek ,to moim zdaniem super pomysl, lubie brzmienie piccolakow ahh... :) No wlasnie , trzeba sie troche pomeczyc ,zeby zrobic taki werbelek solidnie... 2 opcja to zakup Pearl FF piccolo brass.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loszmi jakie lugi zamontujesz? innaczej jakie Ci zaproponował Karpju?

 

Admin wspomniałeś o ornamentach... jaką farbą je zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też bym chciał 14x3 jako główny :)

Ja też ale najpierw musze go zrobić, bo korpus mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paul89, po pierwsze nie wiem czy wyjdzie taniej. Kupowanie osobno podzespołów wcale nie jest tanie. To tak jakbyś chciał złozyc samochód z nowych cześci od podstaw - wyszedłby dwa razy drożej. Z pewnoscią jednak jest ogromna satysfakcja że zrobiło sie coś samemu i mozna jeszcze na tym pograć.

 

kbl, Paul89, Osobiście 14x3 ma jak dla mnie za mało mięcha. Poprostu te wymiary brzmia zbyt wysoko, o wiele bardziej skłaniałbym się do 14x8 to jest petarda i łeb urywa :) Oczywiście to jest kwestia gustu

 

Farmer, technik jest naprawdę sporo. Farba jaką zastosujesz na ornamenty powinna być przedewszystkim matowa aby później mógł ją przykryć lakier bezbarwny. Ja stosowałem farbę do sitodruku - całkiem fajnie wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie jaka mała jest przestrzeń między obręczami. Chyba nie musze mówić, że lugi do tego korpusu Keller'a 14'x3' (newet pojedyncze) muszą być naprawdę MAŁE :neutral:

Sorry za jakość zdjęc, ale robione były przed chwilą komórkowym aparatem cyfrowym, także korpus nieobejcowany, nieprześrubowany i tylko z obręczami i naciągami ;)

 

0111062317ed3.th.jpg

0111062318lk8.th.jpg

0111062320fb8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można z tego zrobić naprawde piękny werbel. Ciekawe jak takie cudo brzmi po wykończeniu.

 

BTW. Jaki to materiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...