Skocz do zawartości
jahoo

Werbel real custom

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze ciekaw jestem jak to cudo bedzie wygladalo w ostatecznej formie :) Ile kasy trzeba przeznaczyc na wszystkie czesci potrzebne do zrobienia takiego werbelka ?? gregor : ile juz wybuliles? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paul89, policz :) Korpus - 200 zł, maszynka - 80 zł, sprężyny - 25 zł, obręcz dolna Peace - 30 zł (obręcz górną mam ale trochę jest pordzewiała, wsięc liczcie kolejne 30zł), maskownica - 33 zł, no i te je%@ne LUGI, których ceny wam nie podam bo nie wiem ile będzie kosztował zestaw 10 podwójnych i małych lugów. Do tego liczcie ceny naciągów - ja wezmę za 100 zł REMO Ambassadory: Coated 14 no i Resonanta 14. Wychodzi i tak na to co mówił rosolak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ,za ile możnaby taki werbel sprzedać. Myślę tu o profesjonalnie wykonanym i wykończonym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąć pod uwage cene tegoż werbla i gratis jaki jest mi obiecany w postaci statywu [ :lol: ] pokusze się o wyremontowanie :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to zycze powodzenia i pochwal jak skonczysz remoncik :) Pamietam jak remontowalem Polmuza - kurcze bylem zadowolony jak dziecko z efektu koncowego :) Naprawde fajna sprawa... Niby nie warto restaurowac takiego badziewia, ale moim zdaniem jest odwrotnie - powinno sie zaczynac od remontu badziewa skonczywszy na remoncie sprzetu najwyzzszej jakosci :)

 

[ Dodano: 03-11-2006, 17:17 ]

Kazdy remont to :

1) satysfakcja z roboty i efektu naszej pracy

2) kolejne doswiadczeniu w tego typu robociznach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmer, mialem kiedys identyczny werbel. nawet bez tuningu dawal rade, mimo ze mial zalozone 2 power szity (gora i dol) i sprezyna wisiala na sznurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję ze będzie dawał radę oczywiście naciągi do wymiany i śrubki też co do maszynki to nie wiem bo koles nie wiedział jak opisac a na fotach nic nie widac.

 

Nazbierało mi sie teraz tych werbli bo mam jeszcze jeden korpus do skonczenia, oczywiście jak zrobie wszystko wrzuce fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim maszynka byla beznadziejna. miales wajche, ktora mogles regulowac naciag sprezyn od takiego do jakiego sam zdoasz naciadnac do troche mocniejszego. na twoim miejscu bym ja wymienil chociazby na basixowa z DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wymienić to nie na basixa tylko z bertranda lub peace... ciezko mi teraz powiedziec w przyszłym tygodniu bede miec to zobacze co to za cudo :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

To mój pierwszy wpis na tym forum więc Witam serdecznie!

 

Kupiłem Sobie werbelek Doppler Drums, Drewniany obręcze w dobrym stanie tak samo maszynka, tylko lugi do wymiany. Mam zamiar połozyc an niego ładny fornirek.

Zaniepokoiło mnie ze korpus mam ok 4 mm grubosci wyglada na strasznie delikatny. Czy myślicie ze doklejenie cienkiej sklejki wewnatrz będzie wskazane czy moze pogorszyć jego brzmienie.

 

Druga sprawa zmieniam mu lugi z takich podłuznych na takie małe jakie stosuje np jurczuk. Co zrobić z otworami po srubach od starych lugów? Kołki drewniene? czy połozyc cienką sklejkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklejka odpada bo zepsujesz brzmienie

do dziur myślę że miękki szpachel powinien pomóc, ale może tkoś już coś takiego robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, pomimo tego że werbel i tak jest robiony ze sklejki??

:/ szkoda bo liczyłem na tę metodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie

To mój pierwszy wpis na tym forum więc Witam serdecznie!

 

witamy :biggrin:

Czy myślicie ze doklejenie cienkiej sklejki wewnatrz będzie wskazane czy moze pogorszyć jego brzmienie.

Tak pogorszy jego brzmienie. Przy grubości 4mm nie powinien tak odrazu pęknąć...

Druga sprawa zmieniam mu lugi z takich podłuznych na takie małe jakie stosuje np jurczuk. Co zrobić z otworami po srubach od starych lugów? Kołki drewniene? czy połozyc cienką sklejkę??

 

Możesz to szpachlą do drewna potraktować, kołki drewniane raczej nie, nigdy się z tym nie spotkałem, położyć cienką sklejkę... tylko na otwory? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zatkam (p)otwory szpachlą, przeszlifuję i położę fornir.

A na koniec zrobię fotkę i pokażę wam co z tego wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze na etapie szukania tych lugów. Jak tylko znajdę, to OD RAZU biore sie do pracy. Foty wrzucę wtedy w "Mój zestaw perkusyjny", bo po co zaśmiecać ten dział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmer gniazda które zamówie to:

http://perkusje.com/?p=productsMore&iProduct=1148

w rozmiarze 55mm, bo takie mam otwory. Sam je zaproponowałem Karpjowi, a On mi takie znalazł.

Co do forniru to większość znanych producentów zdobi w ten sposób swoje werble, stosując nawet korpusy Kellera. Prawda jest jednak, że nawet najpięknieszy fornir, źle położony, może zabić dźwięk.

 

PS. Odnośnie uznanych producentów i Kellera, to, jesli się nie mylę, na stronie Kellera jest anegdotka jak to Pearl dostał zamówienie na centralkę 26" od Buddy'ego Richa, do wykonania w chyba 5 dni. Aby temu sprostać kupili ją od Kellera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Farmer gniazda które zamówie to:

http://perkusje.com/?p=productsMore&iProduct=1148

w rozmiarze 55mm, bo takie mam otwory. Sam je zaproponowałem Karpjowi, a On mi takie znalazł.

Co do forniru to większość znanych producentów zdobi w ten sposób swoje werble, stosując nawet korpusy Kellera. Prawda jest jednak, że nawet najpięknieszy fornir, źle położony, może zabić dźwięk.

 

PS. Odnośnie uznanych producentów i Kellera, to, jesli się nie mylę, na stronie Kellera jest anegdotka jak to Pearl dostał zamówienie na centralkę 26" od Buddy'ego Richa, do wykonania w chyba 5 dni. Aby temu sprostać kupili ją od Kellera...

 

no tez chyba te wezme, chyba ze poszukam jakiś vintage na eBayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie taniej, ale jakość tego osprzętu nie będzie zapewne najwyższych lotów... więc chyba nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Odnośnie uznanych producentów i Kellera, to, jesli się nie mylę, na stronie Kellera jest anegdotka jak to Pearl dostał zamówienie na centralkę 26" od Buddy'ego Richa, do wykonania w chyba 5 dni. Aby temu sprostać kupili ją od Kellera...

 

I co niby wynika z tej anegdotki? Dla mnie tylko tyle, że Pearl nie miał w ofercie bębnów 26"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieniu lubisz się czepiać, co nie? Mnie boli ząb to mi wolno :biggrin: Pozdrawiam Cię serdecznie.

 

A wcześniej pisałem, ze różni uznani producenci kożystają z Kellera, Admin też o tym wspomniał, chciałem to potwierdzić anegdotką. Ale nie, niektórzy szukają dziury w całym.

 

Dla ludzi obeznanych w gitarkach - podobną politykę stosują znani producenci kożystając z pomocy Warmoth'a. Niektóre Fendery custom shop to Warmoth i się tym chwala. Więc Pearl chwali się Kellerem.

Ale zapewne ktoś napisze, że jestem poza tematem.

 

Adminie, proszę, rozwiń temat Kellera i forniru. Jakie są Twoje uwagi? Męczy mnie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...