Skocz do zawartości
jahoo

Werbel real custom

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat Kellera nie ma zbyt wiele co pisać, gdyż są to jedne z najlepiej wykonanych korpusów na świecie. Kaller ma długoletnie doświadczenie w produkcji korpusów, bardzo dba o jakość korpusów i ich wykończenie i przykłada ogromną wagę do jakości użytego drewna (drewno jest selekcjonowane i sezonowane).

Cieniiu myślę, że nie potrzebnie się czepiasz, myślę, że przytoczonoa anegdota Loszmi, mogła mieć miejsce w rzeczywistości uwzgledniając fakt iż działo sie to wiele lat temu i Pearl nie był ogólnoświatową korporacją mającą gigantyczne magazyny. Keller od lat jest uznanym prudcentem przez inne firmy produkujące bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co byscie powiedzieli na obklejenie werbla nie okleina, a materialem? pogorszy to brzmienie?

 

Wydaje mi się, że efekt będzie podobny (o ile nie gorszy) do okleiny - wyciszy, wytłumi i werbel straci na dynamice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie żadna firma nie podjęła się produkcji werbli ,czy bębnów oklejonych materiałem (przynajmniej nie masowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić dobrze krawędzie werbla? (kąty frezowania)

Macie jakieś własne patenty albo podejrzane u znanych producentów?

 

P.S. Adminie pisałem do Ciebie PW Odpisz proszę w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie, aby były równo, to zapewne trzeba na frezarce robić.

 

A dla fanów palisandru, fotki:

 

http://zdjcie233nh5.jpg

 

i druga:

 

zdjcie234nc8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Loszmi za konkretną odpowiedź....

 

Powiedz lepiej jakich frezów użyjesz na zewnatrz, jaki kształt lub jaki kąt.

BTW bardzo łądny fornir, kładłeś metodą "na ciepło" czy "na zimno"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak zrobić krawędzie, ale podpytam mojego stolarza.

Werbel który prezentuję to już gotowy korpus z krawędziami, poddany tuningowi. Fornir to Palisander Santos klejony na klej kontaktowy Moment. Mam nadzieję, że on nie zabije tego werbla...........

 

Nie robię tego sam, więc sorki ale jestem nie za bardzo elokwentny w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masm pytanko. Też planuje zakup korpusu werbelka jakiegoś chyba brzozowego lub jesionowego szpadra. Czy ktoś moze mi coś powiedzieć o tych dwoch materiałach i czy opłaca sie kupić taki korpus za 20 zl razem z obreczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się opłaca, szczególnie, jeśli dasz radę to odpicować. Zresztą dobry naciąg kosztuje 2 lub 3 razy więcej.

Pogadaj z Farmerem, on zna się na polskich zabytkach.

 

[ Dodano: 29-01-2007, 22:08 ]

Kolejna fota, a w weekend odbiór i pierwsze wrażenia:

 

zdjcie250zm7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w swoich customowych werblach stosujecie jakieś podkałdki np ze skory lub gumy aby oddzielić elementy metalowe (lugi, maszynka) od drewna korpusu?

 

PS Loszmi co to za głośniczki masz w tle tego zdjęcia czy to nie Vifka TC 18 ?? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w swoich customowych werblach stosujecie jakieś podkałdki np ze skory lub gumy aby oddzielić elementy metalowe (lugi, maszynka) od drewna korpusu?

 

Ja jak najbardziej. Nawet zrobiłem sobie sam z gumy podkładki pod śruby z podkładkami :) a do dwóch łodek tez musiałem, bo mi jakoś w komplecie nie dołączono (pozdrawiam i pi**dolę Silesię raz na zawsze :doubt: )

 

Już niebawem będę wywiercał otworki na lugi i maszynkę & maskownicę a potem poprzecieram lekko paperem ściernym o nie za gęstym pokryciu ziarna a na koniec pokryję jakims ładnym lakierem do drewna. BTW: czy ktoś jakieś proponuje ? Chiałbym mieć taki ładny kolorek drewna brązowo zlocisty. Czego użyc do pokrycia ? :)

 

Jak wszystko pójdzie sprawnie, to na zlot go przywiozę i bedzie można popukać sobie w niego - nie za mocno rzecz jasna ;)

Loszmi - Ty jak sie ze swoim wyrobisz, to też go zabierz :)

 

Pozdrawiam

Kot... yyyyy Gregor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O werbelku.

 

Po pierwsze, wygląda po prostu cudownie. Sorki, ale nic mu nie podskoczy (nawet ten w moim avatarze). Ale... ma 3 małe babolki z fornirem w miejscach niewidocznych (pod naciągiem). Po prostu się troche odkleiło i Zbyszkowi się nie chciało... Sam to poprawię, ale będzie znak.

 

Po drugie, dziś zamówiłem lugi, pewnie za 2 miesiące będą. A starych nie chcę montować, aby sladów nie było na lakierze. Oryginalnie będą miały podkładki izolujące od korpusu.

 

Po trzecie, nie wiem jaki to głośnik, to zdjęcie z kanciapy Zybla, który robi rewelacyjne paczki, mi robi Totem Mite... (www.audiostereo.pl)

 

Po czwarte, do zlotu nie wyrobię, może wezmę sam korpus abyście mogli sobie pomacać.

 

Zresztą mam zamiar dać do chromowania maszynki sprzężyn (mają 25 lat) i to wszystko potrwa... Zrobię w wekend fajne foto, to je zamieszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co robic cos z krawedziami? w korpusie dobrym powinienes miec wszystko fajnie wyprofilowane a dobre obrecze diecast na 10 srobek powinny sie dopasowac. pod lugi mozesz wsadzic tez filcowe podkladki takie jak sie wsadza pod stol zeby nie rysowal podlogi albo z takiej pianki jak obrecze w emadzie. a tak w ogole to co to za korpus?(parametry szczegulowe poprosze)

 

[ Dodano: 06-02-2007, 11:58 ]

a masze sobie kup nowa z peace albo pearla bo nie sa drogie i odrazu mozesz wymienic sprezyny na puresound albo pearl ewentualnie peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodzik strasznie haotyczna ta Twoja wypowiedź. Nie wiem o co Ci chodzi z krawędziami?

Krawędzie to jest bardzo ważne miejsce styku naciągu i korpusu, czyli dwóch środowisk drgających. Jakość i sposób styku wpływa maxymalnie na dźwięk.

 

Nie można dawać strasznie grubych podkładek pod lugi (filc), bo to nieładnie wygląda, a gruby filc na pewno tłumi drgania.

 

Ja osobiście jestem fanem obręczy na 8 śrub. Mam do werbla odlewane obręcze Premiera, kupię też wytłaczane - pewnie Peace jeśli robi PowerHoop.

Sprężynę też dam zawodową. A co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dzisiaj zrobiłem otwory wszystkie w swoim korpusiku pikolaczkowym :) i przetarłem z obu stron papierem ściernym. Jest już gotowy do pomalowania. Dzisiaj sypnę się na miasto i kupię bejcę wraz z lakierem bezbarwnym - do połysku hihihi :D

 

Powiem już na dzień dobry, że jego sound będzie miażdżył - nie na darmo tyle pracy i nerwów w niego włożyłem, żeby po nastrojeniu go na naciągach Fiberskyn 3 i Diplomat zabrzmial jak kupa :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:

 

Fajnie, ja niestety dziś się dopatrzyłem że mój korpus jest ma trochę krzywą jedną krawe=ędź więc trzeba będzie posiedzieć nad nią z papierkiem przed frezowaniem.

Do tego będę musiła wiercić nowe otwory w korpusie bo stare są za duże.

Oj pomęcze się z tym werblem, ale mam nadzieję że warto.....

 

Pozdrawiam wszystkich którzy dłubią przy swoich werbelkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż, dyskusję podejmę jak werbel zrobię od podstaw?

Ej, Panowie...

Ale i tak mam w zanadrzu 14x8" i dopnę swego.

I powiem więcej, będzie kwadratowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loszmi, jak bedzie kwadratowy, to fajne obrecze bedziesz musial sobie zrobic/sprawic ;)

 

U mnie tylko maszynka do wymiany i pokaze wam moje cudo, jednak nie predzej niz za tydzien. Pomalowalem lakierobejca 2 razy - moj blad bo teraz ma taki kolor jak werble Pearl'a. Takie miodowe :) Ale i tak prezentuje sie ladnie :) Musze powiedziec ze jestem dumny i w przyszlosci moze zarobie na ten korpus 30 warstwowy co Karpiu ma w ofercie i z niego tez zrobie sobie werbel, a co ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Karpiu ma w ofercie (...)

 

Już pare razy o nim slyszałem, kto to taki? to jakiś sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...