Skocz do zawartości
Szymon_Grzesik

Werbel Pearl Chad Smith czy Tama Mike Portnoy

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepsze i korzystniejsze

-Pearl - werbel Chad Smith Signature 14''x5'' CS-1450,

-Tama MP1455 Mike Portnoy - werbel 14"x5,5",

Czekam na wasze opinie i sugestie.

:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony stalowy hałaśliwy werbel z drugiej ciepły klonowy instrument , kompletnie dwa różne światy , to Ty powinieneś zdecydować czego oczekujesz po werblu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia gustu, ale...

CHAD SMITH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem gigantycznym fanboyem Portnoya, ale grałem na werblu Chada i mnie zachwycił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon_Grzesik, kolego, porównujesz werbel, który kosztuje ok 1000 zł (a używkę można kupić za 700- 800 zł) do werbla, który jest mega ciężko dostępny i kosztuje grubo ponad 2000 zł

Co to za porównanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiajmy się na samej cenie. Bardziej mnie interesuje opinia na temat werbla Mika Portnoya. A porównuje go do werbla Chada Smitha bo mam przyjemność często na takim grać. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszalem go na żywo i moje zdanie to totalna lipa :roll:

 

:shock: :shock: :shock:

Jezuuu... To mnie zszokowałeś. Możesz coś więcej o tym napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stroju, naciągów, akustyki pomieszczenia. Nie do końca da się opisać werbel po jednym kontakcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje,źe na to jak brzmią bębny czy tam werbel składa się wiele czynników,pomieszczenie,strój,naciągi,mikrofony itd. Ale kolega grał koncert na tym akurat werblu,kupił go kilka tygodni temu,moje pierwsze myśli to były "Ale lipa,dziekuje Bogu,że go nie kupiłem" poszedłem posłuchać bliżej,i na koniec sali bo nie mogłem uwierzyć,ale wrażenia były bardzo kartonowe,zero mięsa nic płaski dźwięk.Co do sprostowania tematu nie wiem może źle nastroił,ale beczki mu brzmiały całkiem fajnie więc nie sądze żeby nie mógł sobie poradzić z werblem.Nie wiem trudno mi powiedzieć ale razem z kolega stwierdziliśmy że werbel Chad Smith Signature jest o dupe rozbić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zl za sygnature chada smitha? za 1000-1300zl mozna upolowac ludwiga supraphonic z ktorego chad dosc czesto korzysta(l) :lol:

A jego sygnatura to pic na wode, on nie gra na tym werblu w ogole (chyba ze na reklamie) blood sugar sex magic np. nagrywal na black beauty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalaputa

jak to ktoś napisał dość niedawno na forum, jeżeli chodzi o perkusistę na koncertach, to co do brzmienia ludzie zapamiętują najbardziej właśnie werbel,jest on swego rodzaju parafką pod tym,co na koncercie pokażesz.stąd też Twoje zapytanie o to, jaki wybrać, przy takiej ich różnicy jest troszkę dziwne.. musisz zdać się na swój słuch: ) pozdrawiam i mam nadzieję,że będziesz zadowolony z wyboru, jakikolwiek on będzie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos, używał, używał, spokojna twoja rozczochrana. Swoją drogą, jak mógł go używać na "Blood, Sugar, Sex, Magic" skoro wtedy swojej sygnatury nie miał? To tak samo jak pisać, że nie używał wcześniej Holy chiny, więc lepsza jest 19" AAX-treme china, której używał wcześniej..

 

Co do tematu- dwa totalnie różne werble. Jak wspomniał Bębniarek, jeden metalowy, drugi klonowy, do tego inna głębokość.. Tutaj musisz kierować się gustem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to ktoś napisał dość niedawno na forum, jeżeli chodzi o perkusistę na koncertach, to co do brzmienia ludzie zapamiętują najbardziej właśnie werbel,jest on swego rodzaju parafką pod tym,co na koncercie pokażesz.

 

Miło mi, że ktoś czyta moje posty :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalaputa
jak to ktoś napisał dość niedawno na forum, jeżeli chodzi o perkusistę na koncertach, to co do brzmienia ludzie zapamiętują najbardziej właśnie werbel,jest on swego rodzaju parafką pod tym,co na koncercie pokażesz.

 

Miło mi, że ktoś czyta moje posty :biggrin:

 

cóż.. po prostu zapadło mi to w pamięci, fajnie to ująłeś i w sumie masz rację, bo tak jest naprawdę. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą, jak mógł go używać na "Blood, Sugar, Sex, Magic" skoro wtedy swojej sygnatury nie miał?
Używał werbelka z 1970r. a dokładnie 14" x 5" Ludwig Engraved Black Beauty - grawerowana wersja killera wśród werbli , jak mówi słynny Drum Doktor Ross Garfield , każdy Ludwig z początku lat 70 jest zazwyczaj bardzo dobry , ten konkretnie model kupił w Los Angeles , przez dwa ze względu na cenę stał na wystawie sklepowej , wreszcie udało mu się dogadać ze sprzedawcą i to cudo stało się jego własnością.

Ten werbelek jest wykorzystywany najczęściej ze wszystkich jego werbli , a ma ich ponad ... 400 :!: , i między innymi grał właśnie na płycie Red Hot Chili Peppers Blood Sugar Sex Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Chad Smith zwykły blaszak, ciut lepszy niż Sensitone dodawny do VBX;) Na Portku miałem okazję grać. Ja osobiście nie lubię klonowych werbli,ale moim zdaniem jest o wiele lepszy niż stalowy Chad Smith. Ciepły, skupiony, trochę przydźwięków,ale bardzo charakterystycznych dla klonu. Krótki strzał z dozą głębi.

Zupełnie inne werble :) Kwestia gustu. Wg mnie sygnatura Portnoy jest bardzo podobna do starszych modeli Tama Starclassic Maple. To jeszcze te modele z obręczami wzmacniającymi właśnie. Ciekawe i profesjonalnie brzmiące maszyny.

 

Osobiście celowałbym w miedziane werble :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie skupiajmy się na samej cenie. Bardziej mnie interesuje opinia na temat werbla Mika Portnoya. A porównuje go do werbla Chada Smitha bo mam przyjemność często na takim grać. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Witam kolegę Szymona:D Powiedź nam proszę jaki styl muzyki chcesz grać czy ma to być mieszanka uniwersalne brzmienie? Jeśli coś cięższego to ja polecam werbello Chada Smitha! Wg mojego gustu jest wspaniały, oczywiście przy dobrym doborze naciągów i sprężyn:D Pozdrowienia - Młodzierzowa Orkiestra Dęta Zakrzewo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artureski, aaa orkiestra z Zakrzewa kojarzę coś bo ja jestem z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa. A jeśli chodzi o werble to z moim zespołem chcemy grac ciężki rock i metal. Pozdro dla Zakrzewskiego MOD :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

[ Dodano: 15-03-2012, 14:53 ]

Ach te festiwale w Krajence....;PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artureski, aaa orkiestra z Zakrzewa kojarzę coś bo ja jestem z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Rostarzewa. A jeśli chodzi o werble to z moim zespołem chcemy grac ciężki rock i metal. Pozdro dla Zakrzewskiego MOD :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

[ Dodano: 15-03-2012, 14:53 ]

Ach te festiwale w Krajence....;PPP

 

No dokładnie ale teraz to nie to samo co kilka lat temu:D A co do muzyki jeśli coś takiego to moim zdaniem werbel Chad'a Smith'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...