Skocz do zawartości
Konopa43

Restauracja sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam drobne pytanie odnośnie sprzętu znaleźliśmy z kumplem Perkusje Szpaderskiego

i chcielibyśmy ja odrestaurować do stanu takiego aby dało sie z niej normalnie korzystać/sprzedać za godziwa cenę

 

I tu pojawia się moje pytanie..... Czy jest sens?

 

Perkusja jest w stanie dobrym nie licząc naciągów lugi wszystkie kompletne metalowe

brak statywów

 

zatem jest sens ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest, wartość sentymentalna też. Jak dla mnie to świetna sprawa dać instrumentowi nowe życie. Nie będzie to brzmiało jak sprzęt z wysokiej półki, ale potłuc jeszcze będzie można. Do tego satysfakcja z roboty no i ten wspaniały czas spędzony z kumplem na robocie i coraz szybciej znikająca zawartość kraty piwa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie polega głównie na tym czy będzie to brzmiało choć w miarę dobrze...

 

Propozycje kolorów??

 

Stwierdziliśmy że nie zakładamy okleiny a malujemy po czym nakładamy kilkanaście warstw lakieru wydaje mi się że to lepsze rozwiązanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie polega głównie na tym czy będzie to brzmiało choć w miarę dobrze...

Heh... Jeśli zrobicie to dobrze, wyrównacie i zeszlifujecie odpowiednio krawędzie, założycie odpowiednie naciągi i dobrze wystroicie, to zabrzmią. Nie będzie to brzmienie pro, ale przy entry-level wstydu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :) zatem teraz... Jakies pomysły co do koloru?? tzn farba + lugi kolorek ?? myśleliśmy o połączeniu jasny brąz/Rudy + czarne lugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tradycyjnie? Beczki wyszlifować, na to bejca + lakier bezbarwny, lugi tez doprowadzic do metalicznego blysku? Klasyka zawsze robi wrazenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam czasy kiedy perka Szpaderskiego to było coś, to był lans, to było brzmienia o którym posiadacze Polmuzów mogli tylko pomarzyć. Poza wartością sentymentalną po remoncie na pewno da się na tym grać, ćwiczyć a na upartego na mniejszych imprezach nawet koncertować. Beczki nie są złe. Do tego choćby na naszym forum jest kilka podobnych tematów... Da się :)

 

Najtrudniejsza sprawa to krawędzie ale jest to do zrobienia w domu, najlepiej frezarką, wystarczy jeden frez z łożyskiem, 45'. montujesz w blacie od spodu i ustawiasz frez reszta robi się sama. Na forach są sposoby jeśli nie wiesz jak napisz pomogę przy krawędziach.

Właściwie koledzy wyżej już napisali wszystko, ale...

warto a nawet trzeba dbać o takie fanty, toż to nasza spuścizna narodowa :biggrin:

Powodzenia, i koniecznie pochwal się efektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na upartego na mniejszych imprezach nawet koncertować.

 

Mamy u mnie w szkole takiego bardzo starego, rozlatującego się szpadera i mój znajomy grał na nim na Juwenaliach Śląskich na dużej scenie! to jest cos :P Ale innym nie polecam xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim koncerty gram regularnie i jest git, nikt nie wierzy że to Szpader. nie wiem czy mi sie trafił, czy to remont czy po prostu nie taki szpader straszny jak go malują ;) pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dodam tylko, ze bebny Szpadra z lat 90" XXw. byly na tyle solidnie zrobione, ze nie trzeba w nich niczego frezowac, a daja rade w nagraniach i na koncertach. Zastzrezenie mialem jedynie do plastykowych "lugow", tak ladnie podobnych do Rogersa i tak mylacych ;).

Kiedys w 1999/2000 pogralem plenerowo w Poznaniu na swoim glebokim pomaranczowo-metalicznym Szpadrze i poradzil sobie, mimo ze obok goscie grali na Sonorach Sonic Plus czy Pearl Session, a moze jeszcze wyzszych seriach i markach.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...