Skocz do zawartości
ziaro700

metaliczny "przydźwięk" w werblu 14 x 8 co robić ?

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo proszę o radę. nie mogę pozbyć się metalicznego "przydźwięku" ( że tak to nazwę) w werblu stalowym 14 x 8 Jurczuk mam też 14 x 6,5 Jurczuk i tak jest wszystko git. to samo kumpel miał w Pearlu Denis Chambers i nie mógł poradzić nic.

Przylepiony żelek zabiera głębię tego werbla. Może macie jakieś patenty jaki naciąg itp. nie jest to werbel z wysokiej półki ale mi odpowiada a miałem okazję uderzać w dwa inne identyczne egzemplarze i tak tego nie było. czyli coś można wskurać(było to dość dawna i nie pamiętam jakie naciągi na nich były) bardzo proszę o radę i z góry dziękuję. a "gościom" nie mający pojęcia, którzy chcą napisać : zmień werbel bo tani - dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werbel ma przydźwięki jeśli uderzasz w inne miejsce niż sam środek. Powiedzmy, że pole 5x5cm na środku werbla daje dźwięk z najmniejszą ilością metalicznych przydźwięków -sprawdź sam. Graj go od środka do krawędzi w dowolnym kierunku. Możliwe, że wystarczy nauczyć się grać właściwie na werblu, tzn. poćwiczyć cela ;)

 

Inna sprawa, że werbel musi być prawidłowo wystrojony -zakładam, że wiesz jak się stroi werbel, a jeśli nie to odsyłam do funkcji "szukaj" bo wiele tematów na tym forum poruszało tą kwestię. (Ewentualnie na szybko na YT wpisz Bob Gatzen Snare Drum Tuning).

 

Co do strojenia to sprawdź czy obręcze nie są krzywe i śruby są przesmarowane -bo jeśli niektóre podrdzewiały to będzie Ci się wydawać, że niby wszystkie z tą samą siłą przykręcasz, ale w rzeczywistości tak nie będzie i nie nastroisz go dobrze.

 

Ostatnia rada jeśli nic nie innego nie pomoże, to naciąg najlepiej taki, który wysuszy brzmienie jak np.: Evans Genera Dry lub HD Dry.

 

PS: zaczynałem grać na takim werblu Jurczuka, więc mam sentyment i nie powiem złego słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za informacje. a istnieje coś takiego jak wada fabryczna ? ponoć we wspomnianym werblu D.Chambers próbował kumpel 3 różnych naciągów i nic a facio gra na bębnach zawodowo ponad 30 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Werbel ma przydźwięki jeśli uderzasz w inne miejsce niż sam środek

 

NIEPRAWDA. PISZESZ TOTALNE BZDURY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że wystarczy nauczyć się grać właściwie na werblu, tzn. poćwiczyć cela ;)
Zasadniczo to w szkołach muzycznych nie uczą grania na środku membrany. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seeker, to może sprawdź zanim zaprzeczysz, a nie się ośmieszasz ;) Inna sprawa, że może wniesiesz trochę swojej mądrości na udowodnienie, że się mylę bo uważam, że zwykłe napisanie, że piszę bzdury to potrafi każdy. Czekam na konstruktywną krytykę z Twojej strony.

 

Seth, nie wiem i nie obchodzi mnie to -nie rozumiem po co nawiązanie do szkół muzycznych? Chodzi o uderzanie w środek werbla i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danie11o, problem w tym, że ośmieszasz się ty.. A ja i Seth mamy rację.. No ale cóż.. Skoro odezwał się pan wszechwiedzący, nie będziemy się wtrącać.. Zapodam tylko ten filmik, na którym widać jak uderzenia są w środek a metalowy przydźwięk słychać:

Tak samo jak tu:

A tu jest przykład werbla metalowego, w którym przydźwięk jest bardzo mały:

 

Wszystko zależy od strojenia i naciągów. Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam werbel. Jurczuk 14x8. Co prawda wciąż mam na nim firmowe naciągi Jurczuk :D ale metaliczny przydźwięk też się pojawiał. Pojawia się nadal ale chyba taki urok głębokich blaszaków. Rozkręciłem go i od wewnątrz masz śruby trzymające lugi. Pod każdą śrubą masz metalową podkładkę. Pod każdą z podkładek dałem gumową podkładkę i przydźwięk wyraźnie się skrócił. Nie szeleści już tak dzwoneczkami jak na początku. Co innego że śruby trzymające lugi przechodzą przez otwory w korpusie i tam też nie ma żadnej izolacji ale na razie nic z tym nie robiłem. Obręcz dolną mam krzywą jak... ciort. Tak że w sumie same podkładki gumowe pod śrubami od wewnątrz korpusu duuużo dały. Podejrzewam że jak bym założył równą dolną obręcz i porządne naciągi będzie wyśmienicie. Najpierw spróbuj z tymi podkładkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...