Skocz do zawartości
Drewienkot

Ważne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich otóż myślę o kupnie nowych garów na razie gram na pdp z5 i czy to mi się opłaca gram 2,5 miesiąca chce zmienić ponieważ te mi jakoś dziwnie brzmią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gary nie są jakieś złe. Poza tym jak sam mówisz grasz krótko. Takie głupie pytanie: umiesz stroić bębny? ;)

 

PS: sprecyzuj co znaczy "dziwnie" według Ciebie. Napisz jakie naciągi i jaką metodą stroisz.

 

Masz tutaj pokazane co i jak ;)

 

werbel:

tomy:

stopa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Naciągi się stroi, dopiero wtedy słychać jak bębny brzmią.

Chyba jeszcze swoich nie stroiłeś, co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie pewne jest że nie potrafisz dobrze nastroić bębnów. Poproś kogoś doświadczonego o pomoc. Kup naciągi pokroju Pinstripe/EC2, które może i same się nie stroją ale na pewno sporo wybaczają. Mały kocyk do centrali. Na tomy kup moonżelki lub jeśli kroisz budżet coś takiego

http://allegro.pl/zelowe-kolorowe-naklejki-na-okna-lustra-szafki-i2212680622.html

 

Nawet z garów tego pokroju można wydobyć jakieś brzmienie. Nie zniechęcaj się, trochę cierpliwości i pracy a będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nastrojony nauczyciel mi stroił i powiedział że lepszego dźwięku nie da się wyciągnąć chodzi mi szczególnie o dziwny brzmienie werbla takie za bardzo metalowe a tomy zbyt mocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te naciagi pdp . Jak narazie kup nowe naciagi . Na werbel remo ambasador , na tomy emperory coaded lub pinstripe a na stopke powerstroke 3 i do tego wloz jakis kocyk do centrali . Wiedz ze dobre naciagi potrafia zdzialac cuda a zmiana bebnow po tak krotkim czasie gry jest bez sensu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koc już od początku jest nawet dwa ale chodzi o to też że mam okazje sprzedać perkę a potem może już nie być okazji też mam trochę kasy odłożone więc stać mnie na bębny do 2500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że to co musisz zrobić to wymienić naciągi! Ja polecam na uderzane na tomy Evans EC2 bo je jest banalnie łatwo nastroić jeśli zna się podstawy fachu. Na werbel załóż Evans Dry lub HD Dry -wyeliminuje to w przypadku metalowego werbla wszystkie niechciane metaliczne przydźwięki :) Jak to zrobisz to nie poznasz swoich bębnów -GWARANTUJĘ!

 

Kasę odłóż na jakieś fajne blachy czy coś ;) Jak zdobędziesz trochę doświadczenia i będziesz wiedział czego i jak chcesz wtedy kasa się przyda -a ją zawsze można wydać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie napisaliśmy Ci jakie: Evans EC2 naprawdę brzmią fenomenalnie i dodatkowo łatwo się je stroi ;)

 

PS: wiem, że kasy Ci nie brakuje, jednak jeśli chcesz naprawdę poprawić łatwym i tanim sposobem brzmienie bębnów to kup sobie O-ringi na werbel i tomy ;) Tylko kup odpowiednie rozmiary bo nie wiem czy masz tomy standard (12-13-16) czy fusion (10-12-14).

 

Tutaj masz linka do standardowych rozmiarów: http://allegro.pl/komplet-tlumikow-do-perkusji-evans-e-ring-12131416-i2217763299.html

 

Te ringi kładziesz tylko na naciągi i jest git. Nie kupuj tylko EC2 i tych ringów bo naciągi EC2 mają ringi tłumiące wbudowane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby. Rezonansy możesz sobie zostawić seryjne -tym bardziej jeśli perkusja jest nowa to nie ma potrzeby ich wymiany. One się kilkakrotnie wolniej zużywają z tak banalnego powodu, że ich się nie wali pałami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
One się kilkakrotnie wolniej zużywają z tak banalnego powodu, że ich się nie wali pałami

I dlatego warto właśnie zainwestować w zawodowe rezonanse i mieć je baardzo długo. Uwierz, że różnica jest zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drewienkot, naciągi można kupić każdy pojedynczo, ale również (co polecam) w paczkach-> http://allegro.pl/naciagi-evans-ec2s-clear-standard-pack-12-13-16-dp-i2240829297.html

 

 

Rhytm Attacker, jeśli perkusja ma 2,5 miesiąca to jest bez sensu wymieniać rezonanse -tym bardziej, że kolega nie zauważy żadnej różnicy i na chwilę obecną jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Najpierw na tych co są polecam nauczyć się strojenia, następie wiedząc jaki efekt się chce osiągnąć bawić się w całkowitą wymianę naciągów bądź bębnów. Tymczasem doradzamy jak z tego co jest uzyskać porządne brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz się bawić w koce itp. itd. to polecam Aquarian SuperKick II. Nie polecam Evans Emad II bo ten ma tłumik na zewnątrz i łatwo jest go uszkodzić niechcący, a SKII ma od strony wewnętrznej ;) Pamiętaj tylko, że te naciągi stroi się wysoko, aby nie uszkodzić kołnierza na tłumik (aby się nie rozdarł). Mimo tego, że się je mocno naciąga to dzięki tłumikowi ma się niskie i mięsiste brzmienie. W filmiku jak stroić centralę jest pokazany EmadII. Jeśli chcesz mieć takie brzmienie centrali to polecam jeden albo drugi naciąg -który wolisz ;)

 

PS: Wbrew temu co pokazane na filmiku to centrala brzmi be zawartości pralki w środku przy użyciu jednego lub drugiego naciągu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rhytm Attacker, jeśli perkusja ma 2,5 miesiąca to jest bez sensu wymieniać rezonanse -tym bardziej, że kolega nie zauważy żadnej różnicy i na chwilę obecną jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

OK. Rozumiem ale chodziło mi o ogólną tendencję traktowania naciągów rezo jako "nieważnych byle były".

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci :)

Warto bawić się, jeśli są możliwości, nawet i na takim PDP ze wszystkimi pomysłami.

A co do SKII średnio się zgodzę ze stwierdzeniem, żeby nie stroić ich nisko. Ja osobiście swego czasu stroiłem je "na granicy plastyczności" na Exporcie 22x16 i to było to (w połączeniu z Regulatorem) a i żadnej awarii nie było przez kilka dobrych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...