Skocz do zawartości
maniek1428

ŁATKA WZMACNIAJĄCA NA CENTRALE

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM MAM PYTANKO.

 

Z RACJI TEGO ZE JEST WIEELKI KRYZYS PYTAM CZY KTOŚ Z WAS WIE JAK ZROBIĆ ŁATKĘ WZMACNIAJĄCĄ DO PRZEDNIEGO NACIĄGU NA CENTRALI? SZKODA WYDAWAĆ 30 ZŁ NA KAWAŁEK ''NIE WIADOMO CZEGO''

 

Z GÓRY DZIEKI ZA PODPOWIEDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla skąpców, taśma klejąca (np. przeźroczysta) będzie idealna ;) (sklejasz do "kupy" kilka warstw, wycinasz kółeczko i łatka wzmacniająca gotowa).

 

Ewentualnie, dla jeszcze bardziej skąpych, stary naciąg - wycinasz kółeczko, troche kleju i wuala ;)

 

Prośba. Odczep się od CAPS LOCKA-A !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że patent ze starym naciągiem lepiej się sprawdzi, taśma może się szybko przecierać, poza tym bijaki chętnie wyliżą cały klej z kolejnych zjadanych warstw taśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SZKODA WYDAWAĆ 30 ZŁ NA KAWAŁEK ''NIE WIADOMO CZEGO''
Jak bezmyślnie kupujesz nie wiedząc, co kupujesz, to na pewno kupisz kawałek nie wiadomo czego.

 

Remo falam slam kosztuje te trzy dychy (zależy jeszcze gdzie), a jest z kevlaru o ile mi wiadomo. Jeśli wątpisz w wytrzymałość, to sobie poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kevlar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falam Slam z kevlaru? Hmmmm... ;)

 

"Zwykła" łatka Evansa (EQ1 PC1Path) , czy choćby Aquarian Klick Pad, to koszt rzedu ok 20 zł. Na lata. Prędzej naciąg pęknie, niż łatka puści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Falam Slam z kevlaru? Hmmmm... ;)
Co prawda na stronie remo w informacjach o tej łatce jest napisane tylko "coming soon", to we wszystkich zagranicznych sklepach jest napisane, że to kevlar, a wygląda tak samo jak marszowe naciągi na werbel z kevlaru, więc śmiem twierdzić, że faktycznie jest to kevlar. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Falam Slam z kevlaru? Hmmmm... ;)

 

"Zwykła" łatka Evansa (EQ1 PC1Path) , czy choćby Aquarian Klick Pad, to koszt rzedu ok 20 zł. Na lata. Prędzej naciąg pęknie, niż łatka puści...

 

ciekawe, mnie się od bijaków przetarły :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co uważasz ze taka łatka to przemyślany wydatek ? przecież te łatki sie przykleja to jak ona może być na lata? żebym wiedział ze tak jest to w ogóle bym tego tematu nie zakładał ..

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i co uważasz ze taka łatka to przemyślany wydatek ? przecież te łatki sie przykleja to jak ona może być na lata? żebym wiedział ze tak jest to w ogóle bym tego tematu nie zakładał ..

.

Rzucasz sie na wszystkich i zrazasz do siebie zamiast uznac fakty.

Wyluzuj i zaufaj doswiadczonym uzytkownikom latek, mnie rowniez. Ta latka jest na lata i bardzo dobrze sie sprawuje. I warto wydac te 30zl bo ma odpowiedni klej na spodzie.

Stosujac ekstremalne metody typu superglue i jakies wlasne wynalazki uszkodzisz naciag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli o łatę Evansa chodzi, "clear" czyli tą przeźroczystą, to i może się przecierać, tak samo jak naciąg bez niej. Dużo jednak zależy od techniki grania, samego bijaka (materiał) jak i jego ustawienia.

Klick Pad Aquarian-a jest dość grubą łatą,w porównaniu do np. Evansa, ale daje też inną charakterystykę brzmienia, zarazem komfort grania też się różni od "zwykłej" łatki.

 

Łatki materiałowe, np. Remo, też dają inną charakterystykę, są grubsze od "czystych", może i trwalsze.

 

maniek1428, możesz nakleić sobie i centymetr taśmy, pytanie tylko po co?

 

Mnie tam jeszcze żadna łątka się nie przetarła przedwcześnie, a stosowałem różne - patrz wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek1428, może zastanów się czego tak naprawdę chcesz bo nie za bardzo cię rozumiem. Łatki maja kilka funkcji a wzmacnianie miejsca w które uderza beater jest tylko jedna z funkcji. Nie polecam klejenia nie wiadomo czego i nie wiadomo czym. Taśmy klejące, folie samoprzylepne itp bardzo szybko się wytrą a klej pobrudzi beater. Wydatek rzędu 20 złotych to żaden wydatek, tym bardziej, że w przypadku np. podwójnej łatki Evans EQ Patch w opakowaniu są dwie sztuki.

Najlepszy z tych chałupniczych sposobów to pomysł z wycięciem łatki ze starego naciągu, ja nakleiłbym ją dwustronną taśmą o dodatkowo same brzegi załapał zwykłą (oczywiście taśmy muszą być dobrej jakości) - Pytanie czy koszt zakupu taśm nie zbliży się do kosztów łatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze jest jeszcze Danmar double metal kick pad, łatka z aluminium. :D

 

Znajomy, który prowadzi sklep perkusyjny i mówił mi, że jest dużo reklamacji tej łatki - pękają po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś kawałek cienkiej skóry i taśma dwustronna ??? też może się sprawdzić ;p Zresztą nie wiem bo nie próbowałem ale kiedyś spróbuje xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest śmieszny bo co to za wydatek 20-30zł?! Kupujesz, przyklejasz masz spokój. Takie kombinowanie dla samego kombinowania jest bez sensu :/ Ciekawe kiedy admin zamknie ten temat.

 

Ja polecam od siebie Remo Falam Slam -gruba, pancerna wręcz. Dodam tylko, że lepiej grać na niej plastikowy lub drewnianym bijakiem bo ma się więcej ataku, a grając filcem to ściera się on niemiłosiernie szybko.

 

Jeśli ktoś chce mniej "mlaskania" to niech bierze Evans EQ Clear i do tego filcowy bijak i jest git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

Odradzam łatkę gibraltara ze skóry (taka gruba). Nakleiłem na naciąg, pograłem, a po jakimś czasie odkleiła mi się od naciągu a klej się zrobił "rozmazujący", Szkoda kasy na tę łatkę, lepiej kupić inne sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Aquariana kick pada super thin który przetarł się po kilku miesiącach i to gry filcowym bijakiem... Teraz mam łatkę z takiej pro taśmy która jest jak dość sztywny kawałek materiału i spisuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetarcie zależy od techniki gry, i ustawienia bijaka. Więc to o niczym nie świadczy. To tak samo jak byś powiedział, że ci pałki pękają krócej niż mi. Who care.

 

Najlepsze łatki na jakich grałem to Danmar. Są bardzo wytrzymałe i dają porządne efekty brzmieniowe. Tak samo jak bijaki. Naprawdę najwyższa półka. Ale troszkę kosztują.

 

Aktualnie teraz używam Remo FlamSlam i jest ok. A kosz śmieszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam remo falam slam, choć po 4 miesiącach od grania plastikowym bijakiem łatka minimalnie sie przeciera, jeśli grasz filcem - luz. Odradzam zaś czarną łątke z evansa - jest z jakiegoś takiego materiału że grając filcowym bijakiem - filc ściera się (przezroczysta ząs zachowuje się normalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Otóż chciałem zapytać Was o tą łatkę: http://drumcenter.pl/product-pol-1827-Slug-Latka-Podwojna-BB-DBL.html czy jest warta tej ceny ??? Opinie są bardzo dobre, w kilku sklepach specjalnie patrzyłem i wszystkie na tak, że działa cuda i że jest wspaniała. Mieliście z nią styczność ??? Zastanawiam się czy jest sens tyle wydawać bo Evans 20zł i macie tam dwie łatki a tutaj 50zł i jest tylko jedna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną, tylko że nie było dzielenia na dwa bijaki, ale ta sama firma puściła na sprzedasz łatkę dużo większą, która pomieści na swojej średnicy dwa bijaki. I efekt był taki, że grając więcej na pojedynczej stopie pękła sobie w środku, a za chwilę pękła sobie jedna z warstw membrany i miałem pozamiatane. Zanim pękła ostro się przetarła, więc częściowo moja wina. Od dłuższego czasu używam łatek evans, tych czarnych i nie ma żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vid, mam taką łatkę Giblartara już jakieś pół roku, troszkę zaczęła się przecierać bo gram drewnianymi bijakami. Przy filcu na pewno długo wytrzyma bo klej dobrze trzyma. Mam jednak wrażenie, że mimo wyraźnego kliku centralka jest nieco cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie chciał zakładać nowego tematu dlatego napisze tutaj .

Niedługo bede miał twina , a na naciągu jest nalepiona pojedyńcza łatka .

I nie wiem czy ją zdjąć (jak tak to prosze jakieś porady jak to bezpiecznie zrobić żeby nie zniszczyc naciągu) czy poprostu ustawić bijaki trochę niżej lub wyżej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...