Skocz do zawartości
Jaskier

Yamaha Stage Custom Birch czy Pearl Vision VBX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam dylemat przy zakupie swojego pierwszego, nowego zestawu i liczę na waszą pomoc. W szranki stają modele wymienione w temacie -Yamaha w konfiguracji BD 22"TT 8",10" FT 14", 16" + hardware (a dokładniej TA), a Perła BD 22", TT 10", 12",14"FT 16" + HW. Oba zestawy brzozowe. Nie mam żadnego doświadczenia z markowym sprzętem. Wizualnie i pod wzgl. konfiguracji, bardziej podchodzi mi Yamaha, ma (chyba) lepszy HW i drewniany werbel (Pearl ma metalowy) Problem polega tez na tym, że Pearl jest 700 zł tańszy, choć to nie jest decydujący argument. Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BD 22"TT 8",10" FT 14", 16"

22", 10", 12", 14", 16" - taka jest konfiguracja tej Yamaszki.

 

Również wziąłbym Pearla. Grałem na obu zestawach i bez wahania uderzałbym w Pearla, tym bardziej, że jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o hardware Pearla się nie martw. Macałem statywy nowego stage custom i w moim odczuciu te pearlowskie są solidniejsze. Seria 900 jest bardzo udana

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macałem statywy nowego stage custom i w moim odczuciu te pearlowskie są solidniejsze

 

Słabo macałeś...

 

Dla mnie hardware Yamahy jest wzorcem. Nawet z tej niższej półki...

 

Oba zestawy (Yamaha S.C.B. i Pearl VBX), to ta sama półka, w moim odczuciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przy takiej zgodności opinii chyba już jestem przekonany ;)

Oba zestawy (Yamaha S.C.B. i Pearl VBX), to ta sama półka, w moim odczuciu.

Też mi sie tak właśnie wydawało, dlatego waham się między nimi....

 

A co powiecie o TYM? Jakoś tak podejrzanie tanio wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej muszę troszke obronic ta Yamaszkę:)powiem Ci tak hardware Yamahy jest na wysokim poziomie(dla mnie jest najlepszy:),zresztą to zdanie kilku innych wielkich bębniarzy.Co do samych beczek stałem przed podobnym dylematem i miałem możliwośc ostukania jednych i drugich w sklepie plus stał jeszcze tour custom Yamahy, na moje ucho Stage wypadła najlepiej, tomy były mięsiste z odpowiednia ekspozycja dołu a najwiekszym zaskoczeniem była dla mnie stopka która w yamahszce miała rozmiar 20 x 17 i wcinała pozostałe pearla i tour customa które były 22 na śniadanie w sumie to razem ze sprzedawcą sie dziwiliśmy:), także najlepiej abys je sam ostukał.Ja wkoncu wybrałem Yamahe ze stopka 20 i jestem mega zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wygrała Perła. Miałem lekkie wątpliwości (jakoś wizualnie mi nie leżała) ale zniknęły jak tylko stanęła w salce. Banan mi z gęby nie schodzi :biggrin:

20120507280.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat co (do niedawna) autor postu. VBX jest tańszy, ale ponoć gorszy jakościowo (niezbyt dobrze wyprofilowane drewno, słabsza stopka, HW też YESS'em nie jest). Żeby nie było, opinie zasięgnięte z forów zagranicznych. Osobiście wolę dopłacić, ale mieć Yamaszkę. Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtek22, jak masz takie dylematy, to napisz do Nawalatora, kup od niego bodajże BLX-a i ciesz się profesjonalnymi beczkami za mniejsze pieniądze :D starczy ci na dokupienie sobie hardware'u.

 

to jest ten zestaw: http://tablica.pl/oferta/shellset-pearl-blx-studio-ID15UUr.html

 

na youtube masz próbki brzmienia dokładnie tego setu, nad czym się zastanawiać? jak chcecie brzozę, to bierzcie to, a nie jakieś dziwaczne wynalazki. skoro wytrzymał ten set już kilkanaście lat, to wytrzyma i kolejnych kilkadziesiąt, co do nowych wynalazków made in asia - nie byłbym tego taki pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do Vbx i yamaszki stage custom ma się gretsch catalina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli bez wahania i płakania mogę zostać z gretschem :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...