Skocz do zawartości
Paul89

Nie słyszę klika...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Piszę o poradę, bo nie wiem co zrobić z tym problemem. Używam metronomu - cherub, do tego średniej jakości słuchawki za 40zł. Gdy gram z zespołem i używam klika, nie słyszę go wyraźnie i przez to gubię się kompletnie w tempie... przy graniu samemu jest ok, jednak gdy dochadzą instrumenty i więcej hałasu to już kompletnie zagłusza mi klik. Nie wiem czy to przyczyna tkwi w sluchawkach? może ja ogłuchłem już? :D

Myślałem też nad kupieniem małych słuchawek i na nie zakładać wytłumiające OSY... co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że dodatkowe instrumenty zagłuszą Ci klika w uszach, dopóki nie zainwestujesz w lepsze słuchawki, zamknięte albo dokanałowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz słuchawki typu 'otwarte'.

Są też słuchawki typu 'zamknięte' - w nich nie ma problemu z usłyszeniem klika. ;)

Powiedz jaki masz model, będziemy mogli pogadać na konkretach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki dokanałowe załatwią sprawę. Za ok. 50 zł można kupić dobrej jakości słuchawki. Ja takowych używam; do tego zakładam tylko jedną słuchawkę i to wystarcza. Przy dwóch jest bajka - klika trzeba ściszać, a dzięki temu, że to słuchawki dokanałowe, każdy instrument dobrze słychać, a uszy nie cierpią od nadmiernego hałasu. Na próby, to doskonałe rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zacny producent, słuszna cena, a i siedzą idealnie niemalże w każdym uchu. Poza tym nie tyle co do klika, ale nawet do podkładów nie potrzebna rewelacyjna jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje trzy grosze. ;)

Co myślisz o nausznych słuchawkach? Bardzo polecam ci pójść w duże.

W tej kwocie dostaniesz dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to słuchawki zamknięte niekoniecznie też 'wyglądają' na scenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o mnie chodzi to słuchawki zamknięte niekoniecznie też 'wyglądają' na scenie.

 

Ale nie kazdy moze stosowac dokanalowe, jak np ja :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to druga sprawa, dla niektórych są po prostu niewygodne albo z innych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, z całym szacunkiem. Czy pytałem o to was?

A musiałeś abyśmy mogli się wypowiedzieć? No chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek1428, Extreme Isolation?

 

Ja używam niskobudżetowych dokanałówek z Carrefoura. Do szczęścia mi wystarcza najniższa głośność ustawiona na mp3. :) Z tym, że ja dużo gram cicho. :)

 

Panowie, z całym szacunkiem. Czy pytałem o to was?
Skoro z "całym szacunkiem", to to "was" powinno być z wielkiej litery. :) Poza tym to forum, każdy ma prawo się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...