Skocz do zawartości
leszek

Extreme Isolation EX-25

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki, tak jak i stołek, nie są od tego by nam przeszkadzać.

 

[ Direct Sound Extreme Isolation EX-25 ]

 

;) Od ładnych paru lat używam słuchawek zamkniętych do słuchania muzyki, jak i ćwiczenia na perkusji. Jeśli uda mi się kiedyś znaleźć kombinację idealną - dobrze odcinające perkusję i pięknie grające - to taka para posłuży i do tego i do tego. Na razie skupiam się na osobnych poszukiwaniach. Przez głowę (i uszy) przewinęły się już niejedne zamknięte konstrukcje.

 

Ostatnia próba nazywała się VicFirth SIH. Tak mi się dźwięk w nich podobał, że muzyki wolałem słuchać na nich niż na drugich, czysto-muzycznych. Lecz jedna rzecz w nich jest nie do przeskoczenia - fizycznie mnie cisną. Noszę okulary, ucho zostaje przyciśnięte do oprawki, oprawka do głowy - całość staje się połączeniem nie do wytrzymania po ~0.5h.

Więc szukam dalej.

 

1. Dlaczego EXy?

Parę lat temu zobaczyłem na głowie Czarka Konrada [ EX-29 ] (różnią się od EX-25 kształtem muszli i tymi kilkoma dB izolacji). Od tego momentu dwa wyrazy Extreme Isolation siedziały w kącie głowy i czekały na swoją kolej. Myśl przewodnia: Czarek na głowę byle czego nie wkłada.

Gdy VF cisnęły, a potem cisnęły, no i od czasu do czasu cisnęły - wyrazy zaczęły podnosić palec do góry. Coraz wyżej, potem jeszcze wyżej, a od czasu do czasu coraz wyżej.

 

No headphones will block 100% of all ambient noise. The best combination of isolation,

fidelity and comfort at any price is designed into the entire Extreme Isolation product line.

 

2. Thomann.

W Polsce EXy na każdej półce nie leżą, gdzieś coś czasem się przewinie. Thomann EXy ma, a oprócz fabrycznych nówek ma też 'zwroty klientów'. Ktoś kupił, może z raz założył, stwierdził 'ee, nie chcę', oddał z powrotem. Czy wszystkie zwroty są w stanie 'nówka' nie wiem, ale w ciemno spróbowałem.

( nowe 77âŹ, zwroty 44⏠- a gwarancja obowiązuje tak samo jak i na nówki )

 

3. Paczka.

Słuchawki przyszły w zgrabnej torebce.

1)+torebka.jpg

2)+torebka%20otwarta.jpg

 

Wsadziłem do torby nochala - było czuć nowością. Czyli trafiłem na 'ten dobry zwrot'. ;)

W środku:

- słuchawki właściwe, z przykręcaną przejściówką na Dużego Jacka

- folijka na kabel

- naklejka na cokolwiek

3)+co%20w%20torbie.jpg

 

Rozciągnięty pałąk wygląda tak:

4)+pałąk.jpg

 

Na poniższym widzimy młodą parę ex-EXów, która dopiero co rozpoczęła nową drogę słuchania.

5)+złożone.jpg

 

4. A teraz na chwilę załóżmy, że je załóżmy.

Nie znalazłem oznaczeń R L; od strony wizualnej jest chyba tylko jedna rzecz odróżniająca słuchawki - materiał wewnątrz. Barwy dwie: czerwona i czarna. Na razie nie potrzebując znać kolejności, założyłem je. Pierwsze Ahc! - wchodzą do środka całe uszy. W VF tak nie było, o czym wspomniałem na początku.

Owal EXów jest ciut mniejszy niż w VF, a mimo to sam otwór jest większy - tu tkwi sekret EXów.

6)+muszle.jpg

 

W VF czasem także przyciskała góra - tamtędy idzie kabel od słuchawki do słuchawki, czasem zawinie się na dół (między pałąk a głowę) - i jest nie przyjemnie. Także drugie Ahc! brzmi: kabla na górze nie ma, a za to jest wygodna gruba skóra-coś-tam-nie-znam-się.

 

:: Podstawowa różnica między VF a EXami ::

EXy biorę, zakładam, są.

VF muszę układać pod kątem tu, a pod kątem tam - żeby jak najmniej cisnęły na dzień dobry. A i tak jest tylko kwestią czasu kiedy je zdejmę. Weź w takich zagraj dłuższy koncert.

 

5. Extreme Isolation.

VF ściszają perkusję, ale przy tym ją dławią. Niskie tony (kotły czy centrale) dudnią, całość brzmi brzydko. EXy nie dławią, brzmią naturalnie, selektywnie.

Granie z podkładem. Przy EXach trzeba dać troszkę głośniej, wtedy słyszę wyraźnie to co gram i podkład. Przy VF słyszę wyraźnie podkład, a perkusja jest zdławiona w jego tle.

Chciałoby się dodać troszkę izolacji do EXów 25, wtedy układ byłby idealny - wyraźna perkusja i niegłośny podkład. Przy najbliższej okazji porównam VF z EXami 29, pewnie rozchodzi się o te kilka decybeli właśnie. ;)

Patrz: [ EX-29, test Giepsona ]

 

6. Dźwięk.

Przykładowe Creativy CAL mają fabrycznie wbudowany bas +5, EXy mają go mniej. Czy to jest jeszcze w normie czy już poniżej - nie wiem, ale na codzień słucham muzyki właśnie na nich, pozwalają mi się nutkami delektować. Jeśli ktoś lubi godzinami mieć słuchawki na uszach to muszą spełniać podstawowy warunek: wygoda. A wygodne to one są.

 

7. Podsumowanie.

Kupiłem EX-25 za 190 PLN i wiecie co? To były jedne z najlepiej wydanych dwóch stów w moim życiu. No i ten czerwony rdzeń pałąka.. miód. Specjalnie wam go nie pokazuję, żebyście mogli się przekonać sami.

Aktualnie na podorędziu mam takie cuś. W razie jakichkolwiek pytań porównawczych - wiecie gdzie mnie znaleźć. ;)

7)+słuchawki.jpg

 

P.S. Aha, prawa to ta czerwona. Można łatwo zapamiętać, że od serca.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. Ten punkt dopisałem 4 lata później:

Kiedy zakładam te słuchawki komuś na głowę - bo chcę żeby ktoś posłuchał tego czy tamtego - zwykle dzieje się wtedy dodatkowy, nieplanowany efekt "O kurdę, te słuchawki są jaaa zupełnie inne". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Aha, prawa to ta czerwona. Można łatwo zapamiętać, że od serca.

Nie wiem jak ty, ale ja serce mam z lewej strony hehehe :D

Ja do grania toleruje o wiele bardziej monitory dokanałowe. Tak, są droższe, ostatnio kupiłem Westony um-2 rc, i jestem z nich baaaardzo zadowolony (mimo tego że kosztowały ponad tysiąc złotych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z utęsknieniem czekam na podobny crash test Westonów, jeśli znajdziesz chwilę - skrobnij temat. ;)

Od zawsze jestem za dużymi słuchawkami ale kto wie, może zapukam kiedyś do Westonów.

 

P.S. Chodzisz na badania słuchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu żeby narazie bawić się w crash testy, ale w przyszłości, kto wie :P Jak masz jakieś pytanka co do westonów to wal na moje gg: 2318309 :) Z chęcią odpowiem

P.S. Chodzisz na badania słuchu?

Tak, narazie nic się nie dzieje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć! przymierzam się do zakupu słuchawek do perkusji, do tej pory grałem na scullcandy dokanałowych i już mam dość tego. nie rozumiem, jak można samemu sobie tak pałować słuch, więc szukam konstrukcji nausznej :) zastanawiałem się nad jakimiś beyerdynamic [głównie modele dt-770 pro lub dt-150], ale one mają już naprawdę całkiem pokaźne ceny. w związku z tym mam pytanie co do tych Extreme Isolation, bo jestem zaintrygowany: czy jeśli już, bardziej opłaca się kupić wersję 29db? i czy ma to ktoś z Poznania albo Zielonej Góry [akurat jadę na 3 dni tam], żeby można było osłuchać? bo akurat z beyerdynamicami miałem do czynienia, gorzej z tymi.

 

pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no !! wreszcie znalazłem ! Znajomy dostał je od kolliasa i dał mi przetestować trochę. Ale te kolliasowskie to chyba inny model, te jakieś takie nowsze ... chyba

ex - 29 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszek, może dlatego był zwrot od klienta że są jedna czarna i jedna czerwona w środku, standardem z tego co wiem są obie czarwone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te kolliasowskie to chyba inny model
EXy można rozróżnić bardzo łatwo, po kształcie samych muszli - miałeś owalne czy prostokątne?

 

standardem z tego co wiem są obie czarwone
Czyli masz to samo co ja, że nie zawsze czytam cały opis na stronie producenta ;)

Red is Right⢠E-Z Channel Identification

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli masz to samo co ja, że nie zawsze czytam cały opis na stronie producenta

Red is Right⢠E-Z Channel Identification

:D aha to wszystko już jasne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz Extreme Isolation EX-25 kosztują 58 euro, mam siostrę w Monachium, a z tego co się zorientowałem, to na terenie Niemiec mają wysyłkę za free, więc zamówię do niej i mi przywiezie. (dobrze mi się wydaje z tą wysyłką na terenie Niemiec?) chciałbym tlyko zapytać jak to jest z tym "ze zwrotów", gdzie to znajdę na stronie? bo nic nie pisze w ofercie z owymi słuchwkami o takiej możliwości...

aa i tak dla pewności, spokojnie mogę sobie na nich grać na kompie, słuchać muzyki etc? bo to też b. ważny element, będę ich używał 50/50, słuchanie i perkusja. [z kompa przez starą, dobrą wieże Philipsa albo telefon Samsung Galaxy czy Creative Muvo T200-docelowo do wymiany]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się do perkusji sprawują Sennheisery 205?
Nijak, zapomnij. To były pierwsze słuchawki jakie podjęły u mnie próbę perkusji - poległy z kretesem.

 

dobrze mi się wydaje z tą wysyłką na terenie Niemiec?
Tak. ;) Kiedyś złożyłem zamówienie na niemieckie miasto tuż przy granicy (przy której mieszkam), potem skoczyłem autem na drugą stronę, odebrałem paczkę, byłem 20 euro do przodu.

 

"ze zwrotów", gdzie to znajdę na stronie?
Teraz nie widzę zwrotów EXów. Gdyby były, miałyby w nazwie na końcu -stock. Wtedy byłyby jako osobny artykuł na liście.

 

spokojnie mogę sobie na nich grać na kompie, słuchać muzyki etc?
Tak. ;) Też tak z nimi robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam jedno lekko złośliwe pytanie - jak sobie z nimi radzisz latem?

EX'y to konstrukcja zamknięta, więc wentylacji prawie zero, dookołouszne.

 

(Nie żebym tak po prostu narzekał, jestem ciekaw bo mam Shury SRH-440 które mi naprawdę przeszkadzają przy temperaturach powyżej 20-23C :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie jest złośliwe. ;)

Jeszcze nie miałem na uszach żadnych słuchawek zamkniętych, w których ucho by się nie pociło w lecie. Jest ogromna różnica między HD205, VicFirthami - których zamkniętość opiera się na ciśnięciu twoich uszu do głowy - a EXami - tutaj chodzi o schowanie ucha do środka kopułki. Pod EXami pocą się dużo mniej.

 

P.S. Jeżeli ktoś ma małe uszy, możliwe że umie je schować do środka HD205/VF (znajoma jest zachwycona VF, przy czym jest ogólnie drobnej budowy ciała).

Mi chowanie wyszło dopiero przy EXach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę szczerze polecić te słuchawki, używam ich z miesiąc i są świetne!

wygłuszenie bardzo dobre. słuchając muzyki z np YT, kończy się utwór i przez dłuższą chwilę niczego nie włączam- irytuje zbytnie wytłumienie, dziwne uczucie, które ciężko opisać. ale jak sama nazwa mówi- słuchawki są do słuchania, a nie siedzenia w nich bez muzyki xd

dodam smutny fakt- nie ma w zestawie torby która jest na pierwszych zdjęciach ;( wielka szkoda, bo taki kawał sprzętu byłoby wygodnie transportować w wygodnym 'kejsie'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, na Thomannie słuchawki są w woreczku i to nie mówimy o stock B czyli tańszych towarach ze zwrotów;

kilkakrotnie korzystałem ze słuchawek EX-29 kumpla - są ok - ale zadka nie urywają, tłumią ok ale do odtwarzania muzyki są co najwyżej przeciętne; sam kolega korzysta również z innych słuchawek dedykowanych perkusistom - bodajże jakiś Beyerdynamic, dużo droższy ale znacznie lepszy w obu kategoriach;

 

pozdrawiam

 

p.s. i potwierdzam spostrzeżenie evil-child - uszęta się pocą niebożęta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię. Zacząłeś Leszku od tego że VF są niewygodne w połączeniu z okularami - zgoda (i to jak !), a jak ma się sprawa z EX? Nie napisałeś tego jasno (albo przegapiłem), czy należy to rozumieć że ich WYGODA obejmuje również siedzenie w okularach? :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EXy są wygodne z jak i bez okularów. ;)

Cały powyższy temat czytajcie jako 'osoba w okularach pisze o EXach'. A jeśli na nosie nie nosisz nic - będzie ci w nich jeszcze wygodniej, tyle.

Oczywiście mówię teraz o klasycznych modelach oprawek, gdyż takie noszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wie ktoś może, ile na Thomanie kosztują te słuchawki z przesyłką? W Sląskim Centrum Perkusyjnym życzą sobie za nie 325zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...