Skocz do zawartości
aldi

Krótki soundcheck z nowym strojeniem ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Wolna sobota to czas na nagrywanie. Fajny kawałek, który można znaleźć na Vic Firth Playalong.

Dla niewtajemniczonych - bębny to Pearl Session (lata 90), werbel Pearl MRX-815 (czy jakoś tak - lata 80-te) 14x8, blachy Paiste Signature i Dimension, mikrofony Shure PGDMK6+SM57(werbel), preampy z konsoli Allen&Heath WZ, interfejs RME Multiface I.

 

Mix taki na szybko w Reaperze bez ingerencji w ślady, jakaś kompresja i eq na werblu i stopie.

 

Wszelkie oceny wraz z pluciem w monitor bardzo pożądane ;) :lol:

 

Link: http://aarset.wrzuta.pl/audio/aC85LJa16s4/tommy_igoe_groove_74

 

EDIT: Groove 79

http://aarset.wrzuta.pl/audio/5YV4uus56ry/tommy_igoe_groove_97

 

i dwie miniaturki:

http://aarset.wrzuta.pl/audio/2yXNEuAEg8I/blues

http://aarset.wrzuta.pl/audio/1XeNdgpnR6Y/urban_r_b

 

Roland Beat - tempo 125 ;)

http://aarset.wrzuta.pl/audio/8xOvaYtimJu/beat_125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aldi, Granie całkiem ok.

 

A odnośnie miksu:

Albo nagłośnij bardziej stopę i werbel, albo walnij mocniej w werbel.

Najlepiej grać rimem do takich groovów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstawiaj więcej.:)))
Następna wolna sobota za trzy tygodnie.
"... brak akcji jest, nic się nie dzieje..."
Bo to jest raczej komedia przygodowa, a nie film akcji z Arnoldem S.
A odnośnie miksu:

Albo nagłośnij bardziej stopę i werbel, albo walnij mocniej w werbel.

Hmmm - ja lubię raczej perkusję wbudowaną w całość muzyki. Stopa fakt daje bardziej dołem i może nie na każdym sprzęcie jest dobrze słyszalna. Co do walenia w werbel to też nie jestem tego wielkim fanem, ale będę się starał to poprawić ;)

 

Dzięki za opinie - nikt nic więcej nie napisze ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to fajna robota, i konstrukcyjnie i brzmieniowo. Gdyby tu coś więcej kombinować raczej dałoby to niekorzystny efekt. Z uwag: przejście przy 0:56 chyba niepotrzebne albo jakoś tak fatalnie urwane, to przy 2:27 takie nieciekawe, to na końcu średnie - przy takiej muzyce lepiej jest krótko ścinać wartości, synkopować, zaskakiwać, a takie przejścia już przy drugim tomie przyprawiają o ziewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm - ja lubię raczej perkusję wbudowaną w całość muzyki.

Ale musi być słyszalna.

Groove nie siedzi, jak nie ma fajnego werbla! (uderzenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że każdy inaczej interpretuje "groove". Dla mnie to ma dużo groovu. Cała konstrukcja bitu jest świetna - w książce jest inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że każdy inaczej interpretuje "groove". Dla mnie to ma dużo groovu. Cała konstrukcja bitu jest świetna - w książce jest inaczej ;)

No właśnie - nie zaglądałem do pdf-a z nutami, a zagrałem to po swojemu.

Po ostatnich krytycznych uwagach co do mojego "solo" ;) starałem się zagrać coś jak najrówniej i spójnie w zakresie swoich możliwości na dziś dzień.

 

Myślę, że te komentarze od prawie skrajnie negatywnych do całkiem pozytywnych mają swoje zarzewie w słuchaniu zupełnie innej muzyki przez nas. Ja nie trawię metalu poza kilkoma przypadkami i coraz mniej mi się podoba nowoczesne podejście do realizacji i mixu nagrań ;). Ale to temat rzeka, więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zagrane, z wyczuciem, ładnie dynamicznie, brzmienie też ciekawe, może werblowi brakuje trochę ataku i wyrazu , ale za to jest przyjemnie ciepły, stopka ginie w mixie, jest strasznie cienka.... talerze super.

 

Drażni mnie trochę ten crash co każdą frazę i brak zaakcentowanych "przejsciowek" w kawałku, dlatego wszystko się lekko zlewa - ale taka juz twoja wizja ;)

 

P.S

Robię od jakiegoś czasu dokładnie ten sam playalong, posiłkując się pdf-ami, może wkrótce coś wrzucę dla porównania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks.

No mogłoby być trochę lepiej, ale dziś pierwszy raz po długim czasie zasiadłem na akustyku i odpaliłem sprzęt nagrywający. Normalnie ćwiczę na elektroniku, żeby sąsiedzi spokojnie oglądali telewizję ;)

 

Jeszcze ze dwie krótkie miniaturki z dziś:

 

http://aarset.wrzuta.pl/audio/2yXNEuAEg8I/blues

 

http://aarset.wrzuta.pl/audio/1XeNdgpnR6Y/urban_r_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, miodnie... ; ) na prawdę brzmi profesjonalnie. I jeśli chodzi o brzmienie, i jeśli chodzi o samą grę - jestem pod wrażeniem ; )

 

Gratuluję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ustawiałem stopę w sensie mikrofonów.

Jednak najlepiej jak się zbiera z dwóch - jeden w środku z 10 cm od membrany, drugi z tyły do rezo w podobnej odległości. Można ładnie korygować brzmienie miksując te dwa sygnały w najbardziej odpowiadających nam proporcjach. Z bijaka idzie atak, a z rezo więcej dołu.

 

Samo ustawienie odległości od membran jest dosyć dużym wyzwaniem, żeby faza się zgadzała, ale jeśli nie mamy pomagiera do mikrofonów to zawsze można pokombinować z lekkim opóźnieniem śladów na wtyczkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aldi, nie przeprasowałeś trochę werbla ?, jakoś brakuje ataku, nie wycięło transjentów ?

Stopka na moim biurkowym odsłuchu jest nieczytelna, praktycznie jej nie slyszę, jakby jej nie było... Poza tym czemu te blachy są takie "słitaśne" , kłujące i z przodu, no chyba że takie lubisz :)

 

Ale super zagrane no i te duszki miodzio ...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aldi, nie przeprasowałeś trochę werbla ?, jakoś brakuje ataku, nie wycięło transjentów ?

Stopka na moim biurkowym odsłuchu jest nieczytelna, praktycznie jej nie słyszę, jakby jej nie było... Poza tym czemu te blachy są takie "słitaśne" , kłujące i z przodu, no chyba że takie lubisz :)

Hmmm - oj to tak na szybko robione mixy ;) Ja lubię stopę i werbel wbudowane w muzykę. Niestety na stopie mam używane naciągi - już wiem dlaczego nigdy więcej nie założę używanych. Poza tym to pomieszczenie jest mało wytłumione i trochę się rozbija po kątach brzydki dźwięk. Ale z opisu widzę, że słuchasz na głośniczkach komputerowych więc nie powinno być różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary nie wiem co ci wyżej pitolą, bardzo fajnie zagrane. Tylko staraj się wiecej rimów dawać, ale super:> Myśle że sam Dave Weckl nie powstydziłby się:D Czasem ci się tylko mijało z klikiem. Ale to kwestia czasu.

 

[ Dodano: 23-07-2012, 17:58 ]

Więcej takiej muzy oczywiście prosze!!:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aldi, zaloz konto na soundcloud.com i wrzucaj sie tam bo glupiej wrzuty nie da sie otworzyc w telefonie...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie świetne brzmienie, na prawdę ; ) bardzo przyjemnie się słucha. No i oczywiście bajeczne wykonanie, duszki Ci wchodzą aż miło ; p

 

Gratuluję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...