Skocz do zawartości
razcob

Zestaw mikrofonowy Samson 8KIT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

Chciałbym nagłośnić sobie perkusję na próby i na małe koncerty klubowe i na razie nie stać mnie na profesjonalne mikrofony za 1oooo pln. Widziałem w sieci zestaw mikrofonów Samsona, model 8KIT, głównie składający się z mikrofonów oznaczonych symbolem "Q".

Powiedzcie, czy ten zestaw w ogóle do czegokolwiek się nadaje, czy raczej nie próbować się w to bawić ? Oczywiście nie wymagam cudów od tego zestawu, bo wiadomo, że za 13oo pln nie kupię jednego porządnego overheada, ale mam nadzieję, że da się coś z nich wydusić. Jeśli chodzi o mikser, też planuję kupić Samsona z 16 wejściami mikrofonowymi.

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te mikrofony już parę lat i powiem, że dają radę, za tą cenę na pewno się nie zawiedziesz, najsłabszym ich punktem są plastikowe mocowania do bębnów trzeba być ostrożnym, bo lubią pęknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można jeszcze pomyśleć o zestawie T.BONE. Ponoć też nie są złe (według przeczytanych opinii). Na Samsonach raz nagrywałem bębny i brzmienie było dosyć przyzwoite. Trudno ocenić bo i reszta sprzętu była amatorska. Najgorzej chyba stopa wypadała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

przepraszam, że tak długo nie odpisywałem :)

 

A jak one się spisują na koncertach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony korci mnie taki zestaw, choćby do samej nauki ustawień czy do małych klubów itd., bo na droższe wynalazki niestety będę musiał poczekać :( Z drugiej strony nie wiem, czy jest sens wywalać kasę na coś takiego.

Gram z zespołem w małych knajpach, na max 150 osób, także myślę, że to by wystarczyło, ale sam nie wiem...

Bębny mam ogólnie nie złe (Pearl VBX CB) + blachy Stagga, które też mnie nie zawiodły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak sprawdziłyby się na klubowych koncertach...

Właśnie myślę, że do stopy i werbla trzeba byłoby wybrać coś lepszego... cena.. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w duzym stopniu zalezy to od monitorow i realizatora. Przewaznie na kocnertahc bebny sa krecone tak, zeby bylo je slychac, a nie tak, zeby bylo fajnie.

Mikrofony do stopy przewaznie sa drozsze 400-500 zeta

AKG D112, Shure Sm52 etv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, GRANIT777, to co nagrałeś było jakoś moc no podciągane i masterowane czy to jest na takie hmm "na sucho" zgrane ? Nie za bardzo się znam, ale wiem że potem się obrabia nagrania i jestem ciekaw ile dają majki, a ile to program do masteringu bo w sumie zaczynam się powoli rozglądać w temacie mikrofonów do perki. Jeśli ktoś mógłby mnie wprowadzić lekko to byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie jakie ja mam bębny :) One brzmią dość specyficzne (bardzo dużo góry i dołu) i brzmią jak by były z eqalizowane. Może pod kątem tego dobrać mikrofony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczor - nagrania bębnów na moich coverkach są lekko zequalizowane, zrobiłem trochę kompresji i trochę panoramy - zbytnio się nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy nie lepiej od razu wziąć czegoś takiego http://www.thomann.de/pl/audix_dp5_drumkoffer.htm

Jeśli chcesz wydać 3000zł na same mikrofony to lepiej się rozejrzeć. Za tą sumkę możesz już kupić na prawdę dobry sprzęt. Generalnie te zestawy nie są jakieś najgorsze - ale nie ma co się oszukiwać - są to budżetówki - na początek jak najbardziej.

 

Ale jakbym miał 3000zł to bym się zastanawiał nad czymś lepszym. Tylko nie wiem czy masz czy się tylko zastanawiasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a tak generalnie to już robiąc trochę off-top, ktoś mógłby zrobić zestawienie mikrofonów które już na prawdę nadają się do czegoś fajnego, ale nie kosztują miliarda złotych ? No bo z tego co słyszałem, a słyszałem niewiele.. no to wiele osób poleca shure'a beta coś tam pod stopkę i nic innego. Jak jest z resztą zestawu i overheadami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jakiś temat http://akysz.net/threads/omikrofonowanie-perkusji-wasze-typy-marzenia.590/

 

W sumie ten zestaw co podał razcob http://www.thomann.de/pl/audix_dp5_drumkoffer.htm wydaje się być dobrym rozwiązaniem, ale chodziło mi o to, że mając 3000zł szukałbym na allegro lub forach czegoś lepszego za przystępną cenę. Kupe ludzi wyprzedaje teraz studia lub pozbywa się ze studiów bardzo dobrych mikrofonów, bo testuje sprzęt.

Tylko trzeba mieć tą kasę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...