Skocz do zawartości
bronostaj31

Ranking palek

Rekomendowane odpowiedzi

Czemuż, Giepsonie, plastiki odrzucasz?

Czy drewnianych główek nigdy nie rozkruszasz?

Bywało, że mi drewniane w wiórach uciekały,

a nylony, nawet tanie, dłużej ostawały.

Choć czucie jest inne, potwierdzi to wielu,

kupujcie nylony, gdy cienko w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że przerywam, ale

 

Zildjian Mike Mangini - laminowana brzoza,

.

 

Te pałki są tak ciężkie, jakby były zrobione ze stali. Owszem, wszędzie jest napisane, że jest to brzoza, ale nasza, polska brzoza, chyba nie jest aż tak ciężka, nie wiem jak z amerykańską :P . Ciekawią mnie te pałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pałki: Gładek Rock 140 E, byłam i jestem zakochana w jego pałkach. Pomimo, że mam inne gram tylko na tych pierwszych. Jak pałki to dla mnie tylko Gładka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gładki są takie... Za lekkie, za puste. ;-) Może kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego.

 

METAL/CIEZKI ROCK:

 

1. AHEAD 5a (aluminium, tworzywo sztuczne) ! - srodek ciezkosci umieszczony blizej glowki niz w drewnianych palkach, w zwiazku z czym nie trzeba sie meczyc zeby wyprowadzac mocne uderzenia. Do tego NIE NISZCZA blach bardziej niz drewno, zaryzykowalbym stwierdzenie ze niszcza je mniej, bo wymienne covery na Aheadach (covery ostatniej generacji !) sa bardziej elastyczne i pochlaniaja nieco energii przy uderzeniu w blache. Stare covery byly troche twardsze przez co szybciej sie zuzywaly (lupaly sie, nowe sie wgniataja i wracaja do stanu poprzedniego). Dodatkowa zaleta - covery kosztuja 25 zlotych, a wytrzymuja tyle co 3-4 pary palek po 30 zl/pare ;).

 

2. Zildjian Adrian Young signature (hikora) - kupilem z ciekawosci w packu z frotkami - fajne palki, grubsze niz tradycyjne 5a ktorymi gram, ciezsze, cholernie wytrzymale no i swietnie wywazone. Wyglad tez na plus ;).

 

DO LZEJSZEJ MUZYKI:

 

1. Vic Firth 5a American Classic (hikora) - swietne palki, gram nimi od wielu, wielu lat. Idealnie wywazone jak dla mnie, swietnie leza w lapach. Po prostu palki zrobione pod moje rece ;). Jedyna wada - jak na Vic Firthy i hikore dosc szybko sie strzepia (ale gram BARDZO duzo, wiec to moze byc powod).

 

2. Fantastick 5a (hikora) - palki robione przez Balbexa, chyba nowosc u nas, kupilem kilka par (z 5?) pare miesiecy temu tuz przed proba - do dzisiaj zostaly mi 3 pary. Palki SWIETNE. Wywazenie na poziomie Vicow 5a, grubosc o dziwo troche wieksza, mimo tego samego oznaczenia, sa tez nieco ciezsze. No, ale cos za cos - wytrzymuja sporo dluzej niz VF. Do tego cena - 23 zl za pare genialnych kijkow - dla mnie (i wiekszosci bebniarzy) propozycja idealna ;). Polecam !

 

 

Oczywiscie nie nalezy tego odbierac jako "pierwsze i drugie miejsce". To po prostu palki ktorymi ja gram i uwazam za najlepsze do pewnych rodzajow muzyki. Mozna sie z tym zgadzac, lub nie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie gładki są takie... Za lekkie, za puste. ;-) Może kwestia przyzwyczajenia.
Ja mam z Gładkami tak, że jakoś ich nie czuje, są strasznie dziwnie wyważone- oczywiście, to zależy od modelu. Problem w tym, że mam 4 różne pary pałek tej firmy i żadne z nich mi nie podchodzą.

 

Vic Firth forever âĽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie!

gdyby sie te najlepsze marki, parki i Pro Marki nie lamaly, to

nie byloby okazji do tak udatnych rapowskich rymow czestochowskich;-)!

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram prawie cały czas na Vic Firth American Classic 5AN i jestem szczęśliwy. Wytrzymałe, dobrze mi leżą w dłoni. Ale ostatnio kupiłem Pellwoody Premium 5A Hickory i jeszcze bardziej mi się podobają. :D Zobacze który komplet szybciej pęknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vic Firth Nova 5A nylon

Pro Mark American Hickory 5A nylon

grałem kiedyś vaterami i gładkami, ale te są dla mnie najlepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łostatniemi czasy (nie zanosi się na flirt)

NOVA 5A by Vic Firth.

Miłe w dotyku, lecz niestety miękkie,

ale za 20 zeta chyba wszystko "cienkie".

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zmiennie od wielu wielu lat Vic Firth Buddy Rich Signature Nylon. W między czasie przez około rock grałem na Vic Firth American Jazz 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle kształtu i rozmiaru to też jest mój ideał ( z tym, że bez nylonu :) ), gdyby nie lakier na tych pałkach, to byłyby perfekcyjne dla mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze Zbychem Gładkiem znam się od lat. Kiedyś ten sam blok, później też odwiedzałem go w warsztacie. Nic to - te pałki to porażka. Hickory są wytrzymałe, ale to wynik tego, że ich unikam:)

 

Są źle wyważone, nijakie. Zbychu nic nie zmieni w technologii, jest zapatrzony w 2-3 nazwiska swoich ,,endorserów''.

 

Sęk w tym, że Zbig to countorowiec - gitarzysta hawajski, czasem basista. Żaden z niego bębniarz. Stąd niestety jest lipa. A mogłoby być inaczej. Wystarczyłoby więcej elastyczności, słuchania rynku, analizy. Ale jesli pałki produkuje się obok karniszy to.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łostatniemi czasy (nie zanosi się na flirt)

NOVA 5A by Vic Firth.

Miłe w dotyku, lecz niestety miękkie,

ale za 20 zeta chyba wszystko "cienkie".

:cool:

 

peelwoody sa mniej wiecej za 20 zeta, a biją na głowę Novy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pellwood sa dobrymi palkami dla osob ktorym mocno poca sie dlonie. Ja gram Vic Firth Nova 2b i kupilem raz pellwood b-line 2b i sa dla mnie lepsze. Lepiej leza w dloni. Maja troche inny ksztalt glowki . Pellwoodami gralem miesiac i sie nie zlamaly. Jedynie glowka sie znieksztalcila i troche palki sie "oderwalo" ale jak za ta cene sa naprawde ok:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie jest problem z potliwością rąk. W takim razie chyba się skuszę na parę. Dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łostatniemi czasy (nie zanosi się na flirt)

NOVA 5A by Vic Firth.

Miłe w dotyku, lecz niestety miękkie,

ale za 20 zeta chyba wszystko "cienkie".

:cool:

 

peelwoody sa mniej wiecej za 20 zeta, a biją na głowę Novy

 

Dzięki, Dameis.

Rozejrzę się, może znajdę.

Póki co od nowa Nova.

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novy mnie zirytowały - 3h grania i jedna dosłownie rozszczepiła się prawie na pół.

Silverfox uber alles, 4 miesiąc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram już z 2 miesiące na Pellwood Medium 5A i trzymają fajnie :D I polecam Vic Firth 5A Nylon miałem z 6 miesięcy ; ))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie vic firth thomas lang! miazga! najlepsze pałki jakie miałem od 15 lat.

 

Mam je. Nieziemskie, strasznie grube. Głownie do pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Firthy max 10 lat wytrzymują.

Na padzie. :biggrin:

Dobre kiedyś Ludwig 5A.

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Seth'a posty zachęciły mnie do BR Sygnatury. Fajne pały, gram na nich i testuje ;-) Ogólnie nie mogę znaleźć pał dla siebie. Ogólnie 5b mi pasują najlepiej, a z sygnatur Jojo Mayera lub Vatery Chada Smitha. Ciężko chyba będzie znaleźć coś dla mnie, co chwile mam co innego w łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...