Skocz do zawartości
bronostaj31

Ranking palek

Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę znaleźć pał dla siebie

 

To tak, jak ja.

Ale ja z powodu absolutnego braku kasy.

:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Łodzi Pellwoodowych sticków,

więc jadę Novymi 5A i jestem zaskoczony,

że para wytrzymuje ponad 2 miechy,

chociaż deczko rozczochrana i stłamszona,

to ciągle do użytku i czubki całe.

Na bezpellwoodziu i nova firth!

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Gładków 150A i 150B hickorowych.

Są mega wytrzymałe i zauważyłem znaczny wzrost jakości tych pałek. Przerobiłem około 90 par. Ogólnie polecam. Nie sprzęt gra, tylko perkusista :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:biggrin:

Seth,

nie znam takiego sklepu,

ale może wiesz przy jakiej ulicy wyżej wspomniany,

byłbym wdzięczny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam spróbować pałek firmy Los Cabos lub ich drugiego sortu Cabos Seconds moim zdaniem najlepsze patyki w tej chwili na rynku w niczym nie odbiegające od Viców Pro Marków czy Vaterów firma nie spaczona jeszcze ilością produkowanych pałek stad też dbałość o wszystkie elementy,świetnie leżące w łapie,starannie wyważone oraz super lakier powstrzymujący wypadanie pałek z rąk, a zawsze miałem z tym kłopoty jak paluszki się spociły :) Proponuję trochę otwarcia na inne mniej znane firmy bo moim zdaniem są mało doceniane u nas w kraju a robią również świetne rzeczy często nawet lepsze niż Ci którzy swoje ścieżki przecierają od 20 lat.Także panie i panowie Los Cabos from Kanada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez półtora roku gry miałem kontakt z 3 różnymi parami, z Vic Firth'ów American Classic "2BN Nylon" i "Metal", oraz Stagg American Hikory (dwóch par no-name'ów nie liczę). 2BN wytrzymały mi trzy dni. Fakt, gram dość siłowo ale to trochę krótko -_-. Staggi przyjemnie w dłoni leżą, trochę lekkie jak dla mnie, trzymały miesiąc. Metal są z tych wszystkich dla mnie najlepsze, jedynie troszkę za długie, no ale może być. Bardzo wytrzymałem, rok użytkowania. Obecnie znowu zakupiłem Metal, może jak sie złamią to spróbuje z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepsze od Vic Firth Nova są Pelwood ponieważ wytrzymują dłużej a w dodatku się minimalnie szczerbią.

A jak droższe to Ahead.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z braku kasy przerabiam ciągle tanie pałki. do tej pory jak dla mnie

 

icestixx crusher extreme 5b - ciężkie, duże, grube. nie na moje ręce do zestawu, ale właśnie dzięki tym cechom w sam raz do pada. No i ten wygląd :)

 

gładki, akademixy - krzywe, dziadostwo. Gładki jazz są dość cienkie, jedyny model jaki był dla mnie ok - 135e

 

vf nova - kosztują 12zł, ale po jednej próbie prawa pałka rozszczepia się na końcówce. W dodatku 5an dość ciężkie

 

vf bucket - i to jest mój ideał :smile: trzeba się przysiąść i wybrać odpowiednie pałki, ale jak już się trafi... dobrałem 2 komplety identycznych pałek (nie wiem z jakiej mogą być serii, są bardzo krótkie, bardzo lekkie i z nylonem), pierwszą pałkę złamałem dopiero po coś koło 5 miesiącach. pozostałe 3 służą aktualnie i nie zapowiada się na zmianę. feeling inny niż na drewnie, ale jest piach, jest ping - więc jest i dobrze :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam spróbować pałek firmy Los Cabos lub ich drugiego sortu Cabos Seconds moim zdaniem najlepsze patyki w tej chwili na rynku w niczym nie odbiegające od Viców Pro Marków czy Vaterów firma nie spaczona jeszcze ilością produkowanych pałek stad też dbałość o wszystkie elementy,świetnie leżące w łapie,starannie wyważone oraz super lakier powstrzymujący wypadanie pałek z rąk, a zawsze miałem z tym kłopoty jak paluszki się spociły :) Proponuję trochę otwarcia na inne mniej znane firmy bo moim zdaniem są mało doceniane u nas w kraju a robią również świetne rzeczy często nawet lepsze niż Ci którzy swoje ścieżki przecierają od 20 lat.Także panie i panowie Los Cabos from Kanada ;)

Miałem kiedyś jedną parę i rzeczywiście były fantastyczne. Zachęcony tym doświadczeniem, kupiłem kolejną parę i obie pałki złamałem po kilku próbach. Także jak we wszystkich firmach - zależy jak siądzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Gładka hickorowego połamałem dzisiaj po 10 uderzeniach w główkę ridea, a przeważnie jedną parę mam na 3 tygodnie, miesiąc...

jaworki7 - masz rację :)

 

Swoją drogą zawsze dziwiło mnie to, że grając droższymi pałkami co chwile je łamałem... Wątpię żebym trafiał na same trefne egzemplarze, ale po przerobieniu Vic-firthów, Novy, Vaterów, Zildjianów... i tak zostaję przy hickorowych Gładkach.. Te pałki nie są rewelacyjne ale widać , że firma się stara cooraz bardziej moim zdaniem.

Z innych wynalazków grałem Mat-maxami i On-stage ale nie nadążałem latać po nie do sklepu.. Mam też Aheady Larsa, ale kupione bardziej z małpiej ciekawości. Fajne pałki, ale na dłużą metę męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nova coś zeszly na psy. ostatnie 3 pary ktore kupilem sa o WIELE lzejsze od starszych egzemplarzy (wszystkie 5A). Łamią mi się nawet na pierwszym koncercie...

 

Coś jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...