Skocz do zawartości
danie11o

test / badanie / słuchu sprawdzanie i analizowanie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

mam dziś dla Was mały test. Mam nagranie czterech "kraszy" -rozbudzane, następnie uderzane pojedynczo. Chcę abyście strzelali/obstawiali jakie to serie jakich marek (ewentualnie dla ambitnych stop) i mówili co komu bardziej się podoba -i tylko tyle! Wszystkie krasze w rozmiarze 18".

 

Proszę o unikanie zbędnych komentarzy i wdawanie się w dyskusje czym nagrywane, w jakim pomieszczeniu etc. itd. bo nie o to tutaj mi chodzi, tylko o krótko i na temat. Z góry dziękuję za udział w badaniu. Na początku lipca zdradzę odpowiedzi ;)

 

Tutaj link do nagrania:

 

http://w839.wrzuta.pl/audio/2VJwQMb9Rsi/test

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zildjian Z Custom albo Paiste Rude (skłaniałbym się bardziej ku pierwszemu). Rozmiarów i pod serii nie rozróżnię, bo nie chce mi się szukać ich próbek w necie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmiarów i pod serii nie rozróżnię
Wszystkie krasze w rozmiarze 18".

Damn, nie mogę znaleźć tematu z twoim zestawem, tak to już bym wiedział..

 

Strzelam- Zildjian Z Custom, Paiste Alpha, Zildjian Avedis rock crash, Sabian AAX Dark crash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 brzmią fatalnie. Podoba mi się 3 i 4 z czego najbardziej 3. Ciekawy jestem co to z modele ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mackowiak, dobre! :biggrin: Modele blach zdradzę do końca miesiąca.

 

Czekam bo liczę, że stali użytkownicy tego forum, którzy często radzą i wyrażają swoją opinię, również udzielą się w tym wątku -rozumiem, że mogą się bać ewentualnej "kompromitacji" (nie wiem czy to dobre słowo). Zapewniam, że każdy kto tutaj zajrzy skorzysta i im więcej osób się wypowie tym lepiej, tym wiarygodniejszy będzie wynik :)

 

Zachęcam wszystkich do udziału!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tata_perkusisty, dźwięk studyjny a na żywo nagrywany nie za dobrym sprzętem to różnica. Momentami nawet ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zildjian Z Custom

3. Zildjian Avedis Rock Crash

 

To raczej na 100%, a 3 to nawet na wiecej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blachy są nagrywane w specjalnie wytłumionym, tzw.: "martwym" pomieszczeniu na mikrofon pojemnościowy renomowanej marki. Może razi to, że nagranie jest w 100% surowe bez jakiejkolwiek obróbki -mogę potwierdzić tylko, że nagranie wiernie oddaje jak blachy brzmią na żywo.

 

Tak jak prosiłem w pierwszym poście: proszę się skupić na zgadywaniu blach -tylko i wyłącznie bo w innym razie zaraz będzie tutaj dyskusja o sprzęcie, technikach nagrywania etc. Zostawmy to sobie na inny raz ;) Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie konkretnego modelu to niełatwe zadanie ,proponuje żeby ewentualnie ocenic brzmienie blach w kolejności od najsłabszej do najlepszej.

Moja ocena to 2 1 4 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to to samo pomyślałem maciekomis, ;)

 

Mackowiak wyniki po finale mistrzostw, czyli 1/2 lipca ;) Naprawdę zależy mi na tym by jeszcze kilka osób się wypowiedziało :P Jak już zdradzę kandydatów to jestem pewien, że wtedy dużo osób się odezwie, które do tej pory milczały i zacznie udawać mądrych po fakcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zachęcamy wszystkich do wyrażania opini, (zwłaszcza forumowych ekspertów :badgrin: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 też mi się zdaje, że to jakiś z/z custom, z racji dużego 'ciężaru' w brzmieniu i trudności w rozbudzeniu.

2 brzmi chyba obiektywnie najsłabiej, ale nie wiem, czy to amati, raczej bym stawiał na jakiegoś paiste'a marnej jakości albo w kiepskim stanie. a propo amati czy polmuza - ostatnio nagrywałem demo w studiu i realizator stwierdził, że crash polmuza który akurat tam miałem brzmi świetnie i żebym używał go normalnie, bo bardzo dobrze się nagrywa i świetnie brzmi w miksie. tak zrobiłem ;)

3 podoba mi się najbardziej, fajnie się rozbudza i bardzo dobrze brzmi porządnie uderzony. ja bym stawiał na paiste 2002.

4 jak dla mnie trochę za ciemny, popieram podejrzenia kolegów o tureckie pochodzenie, myślę, że jakiś istanbul.

 

... ale będą jaja przy wynikach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cxax, jak już pisałem wcześniej: nie jest to nagrane "łopatą", ale bardzo dobrym mikrofonem. Może czas zainwestować w lepsze głośniki/słuchawki etc.? ;)

Na pewno razi brak obróbki, ale wtedy nie miałoby to wszystko sensu.

 

Jeszcze raz proszę o niezaśmiecanie tematu i jak ktoś nie chce wyrazić swojej opinii na temat blach, to proszę o milczenie. Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...