Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem pytanie takie same jak ktoś kilka miesięcy temu ale nie zdołałem znaleźć tego tematu dlatego zakładam nowy.

 

Otóż dysponuję dwoma mikrofonami ( dla wokali ), mikserem YAMAHA MG85cx, laptopem i kolumną. Czy tym się da nagrać perkusję w konfiguracji 4 tomy werbel stopa crash china hi hat ride ?

 

Miałem pomysł żeby jednym mikrofonem nagrać wszystko po kolei i potem to złączyć w Audacity. Nie mam pojęcia co robić w takiej sytuacji, a nikt z moich znajomych nie ma jakiegoś zooma HD. Co proponujecie ? Na dokupowanie czegoś nie mam co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt takiego "nagrania" będzie co najwyżej opłakany... Takie mikrofony jako tako nagrają bębny, ale talerze to będzie wielka masakra.... a Sklejanie wszystkiego do kupy, nie dość że trudne technicznie (synchronizacja śladów) to jeszcze skomasuje wszelakie brudy i zniekształcenia, trzaski....., jak już musisz nagrywać takimi mikrofonami to tylko na setkę - czyli wszystko na raz. Jeden pojemnościowy mikrofon sprawdził by się duuuuużo lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna spokojnie nagrac dwoma mikrofonami...Tylko jest jeden warunek. Musisz nagrac wszystko za jednym podejsciem i perfekcyjnie zagrac swoja partie.

Ustawien jest multum:

 

http://en.wikiaudio.org/Recording_techniques:Drum_kit#Dual_Microphone_Full_Kit_Techniques

 

 

Potem czeka Cie spora przeprawa z rownaniem sciezek, bedzie ciezko usunac bledy. Takie nagranie jest wyzwaniem bo trzeba swoja partie zagrac perfekcyjnie.

W razie czego mozesz podsamplowac stope i werbel.

 

"When The Leeve Breaks" Led Zeppelin jest nagrane dwoma mikrofonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można by było pokombinować z ustawieniem tych mikrofonów ( nie mam szans zdobyć chociaż jednego overheada mam tylko te wokalowe ) żeby dźwięki blach nie były zniekształcone ? Blachy to Sabian B8 i B8 Pro, a perka to Amatka z wyjątkiem werbla Mapex M Maple albo Birch,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady ;)

 

Postaram się pożyczyć chociaż jedną pojemnościówkę ale nie wiem co z tego będzie.

 

Co by można było pokombinować w Cubase ? Nie znam tego programu, może ktoś mi rozświetli do czego on służy i co można w nim kombinować z nagranymi ścieżkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postaram się pożyczyć chociaż jedną pojemnościówkę ale nie wiem co z tego będzie.

Spróbuj najpierw pokombinować tymi co masz ustawić tak jak na tym filmiku. Pojemnościówki - owszem lepiej się sprawdzą ale jak już masz jakiś sprzęt to lepiej z nim pokombinować tzn. spróbować ustawić w różnych odległościach. Myślę, że 90cm do 1,2m od werbla da całkiem niezły efekt.

Co by można było pokombinować w Cubase ? Nie znam tego programu, może ktoś mi rozświetli do czego on służy i co można w nim kombinować z nagranymi ścieżkami ?

Cubase to dosyć trudny program jak na poczatek, chociaż jakiejś wielkiej filozofii w nim nie ma, ale jak jesteś początkujący to polecam Reapera - można ściągnąć pełne 30 dniowe demo tutaj http://www.reaper.fm/download.php , a instrukcję po polsku tutaj http://www.cockos.com/reaper/userguide.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aldi - mógłbym na Ciebie w ostateczności liczyć jesli chodzi o poprawienie ścieżki której bym Ci wysłał jakby co - oczywiście jesli sam bym nie ogarnął. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zrobiłem nagranie playalonga na dwa mikrofony (pojemnościowe) i wyszło jak poniżej - link , natomiast jak byś "dorwał" tą jedną pojemnościówkę to myślę, że ciekawie mogło by to wyjść - pojemniościowy jako overhead a dynamiczny do centrali :idea:

 

nagranie na dwa mikrofony pojemnościowe:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś zrobiłem nagranie playalonga na dwa mikrofony (pojemnościowe) i wyszło jak poniżej - link
No właśnie o takie ustawienie chodzi. Może blaszki trochę ostre, bo mikrofony dosyć blisko, ale poza tym ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzięki aldi, z blaszkami może trochę przesadziłem także na EQ ale chciałem przede wszystkim koledze BrokenDrums pokazać, że na dwa mikrofony generalnie da radę :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to nagranieGRANIT777, dziękuję bardzo ;) stopy tylko nie słychać trochę

 

Sprawy dotyczące mojego nagrania mają się tak że będę dysponował czterema dynamicznymi, wg mojego kumpla dają radę bo sam kiedyś nimi nagrywał. Za to on pomoże mi je odpowiednio ustawić, jeden do crasha, hi hatu i dwóch tomów, drugi do chiny, ride'a i dwóch floor tomów, trzeci do stopy czwarty do werbla, wszystko do miksera Yamaha MG85cx i do laptopu na Audacity albo na Reapera, nie wiem jeszcze bo w Audacity siedze od dawna ale mniej funkcji niz Reaper ale Reapera nic a nic nie ogarniam.

 

A co bedzie z overheadami to nie wiem , prawdopodobnie nie skminie ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety stopa w takiej konfiguracji jest dosyć trudna do uchwycenia, tak jak pisałem wcześniej - już lepiej jeden dynamiczny do stopy i jeden overhead pojemnościowy - aczkolwiek w Twojej konfiguracji na 4 dynamiki ciekawiej może wyjść niż na pjemnościówkę i dynamik (aczkolwiek słyszałem nagrania na jeden bardzo dobry pojemnościowy i nie miałem pytań) - jak nagrasz to zapodaj :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...