Skocz do zawartości
baton1998a

PROBLEM ZE SPRĘŻYNĄ

Rekomendowane odpowiedzi

siema jestem początkującym perkusistą i mam taka sprawe . jak ostatnio grałem to nagle pękły mi plastikowe paski które trzymały sprężynę od werbla i mam pytanie czy to można jakoś naprawić bo za bardzo sie nie znam i nie mogłem znaleźć odpowiedzi w necie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum. ;)

Sprężyny zwykle mają: podłużny otwór na paski, otwory na sznurki - zobacz, czy twoja sprężyna ma to i to.

sznurki.jpg

Sznurki (nylonowe) trzymają bardzo podobnie do pasków (nylonowych).

Jeśli bardzo zależy ci na odtworzeniu pasków, możesz pobawić się w wycinanie rentgenów lub innych wszelakich giętkich plastików. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naprawiałem swój werbel zmieniałem sznurki na paski tyle że nie kupowałem a zrobiłem z foli na dokumenty ale takiej grubszej żeby się nie rozwaliło jak dotąd jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sznurki jakie syntetyczne czy naturalne bo przyznam że grałem na werblu 14x5 ze sznurkami naturalnymi i werbel gadał pięknie mimo że sprężynki to zwykły pearl 20 strunowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grałem na werblu 14x5 ze sznurkami naturalnymi i werbel gadał pięknie mimo że sprężynki to zwykły pearl 20 strunowe

Sznurki, czy też paski akurat nie mają żadnego wpływu na brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema jestem początkującym perkusistą i mam taka sprawe . jak ostatnio grałem to nagle pękły mi plastikowe paski które trzymały sprężynę od werbla i mam pytanie czy to można jakoś naprawić bo za bardzo sie nie znam i nie mogłem znaleźć odpowiedzi w necie ...

 

Proponuję spacer do najbliższej pasmanterii. Za 10zł można kupić zapas pasków na dziesięć lat. :)

Tylko sznurki, żadne paski.

 

Dlaczego??? Tasiemki z pasmanterii równie dobrze się układają, są wytrzymałe i 10 razy tańsze.

 

4019_13-4019_15.jpg

 

Zdjęcie poglądowe, najlepiej nabyć takie gładkie żeby ładnie leżały. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...