Skocz do zawartości
Kaciu

program do pisania perkusji - pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zna ktos moze jakis dobry program do pisania perki?

Najlepiej, zeby byl bez wpisywania forma nutowa, czyli np krateczki, kuleczka itd, w odpowiednie miejsca (ala beatcraft, tylko juz nie to plz).

 

Bede bardzo wdzieczny, jak ktos pomoze.

 

Potrzebuje programu gdzie w miare predko napisze jakies rytmy, i zloze caly nr pod bass i gitary do formy w adobeaudtion.

 

Mile widziane, konkretne linki, no do sprawdzonego downloadu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, czy ktoś zna program do rozpisania partii perkusji w nutach, ale w taki sposób, aby partia talerzy stanowiła odrębny głos, a partia bębnów odrębny? Polega to na tym, że nuty grane np. na hh mają ogonki w górę, a nuty grane na werblu czy centralce ogonki w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aizkorreta, próbowałeś w programach takich jak Finale, Sibelius, MuseScore itd? Nie pamiętam w którym, ale chyba w którymś z nich można było tak pisać. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth, próbowałem darmowych wersji Finale i MuseScore, niestety nie było tam takiej możliwości. Spróbuję GP5, dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w guitar pro 5 trzeba nakazać programowi kierowanie ogonków dla oddzielnych głosów w różne strony. Jak się o tym zapomni to później ma się niezły las nutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w guitar pro 5 trzeba nakazać programowi kierowanie ogonków dla oddzielnych głosów w różne strony. Jak się o tym zapomni to później ma się niezły las nutek
Nieprawda, program robi to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, mój błąd. Choć chyba nie do końca, bo zdarzało mi się, że na automacie kierował ogonki w tę samą stronę dla obydwu głosów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jednak da radę takie coś napisać. Jak ręcznie ustawi się kierunek, to cały czas idą ogonki w ustawioną stronę, dopóki się nie przestawi na powrót do góry. I działa to w obrębie całego głosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w takcie są nutki z obu głosów, głos 1. ma zawsze wszystkie ogonki w gorę, głos 2. w dół. A to, co wrzucił Seth, oczywiście da się zapisać w GP5 bez trudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę OT. Mam problem w Guitar pro a widzę, że koledzy z forum używają tego programu to może pomogą. Chodzi mi o wersję 5. gdzie się ustawia opcję, w której w każdej linijce będzie klucz wraz ze znakami przykluczowymi? bo domyślnie jest ustawiony klucz tylko w pierwszej linijce, co jest oczywiście bardzo błędne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak ustawić z poziomu opcji programu. Może da się jakoś zhakować, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to, co wrzucił Seth, oczywiście da się zapisać w GP5 bez trudu.
No to zapisz i mi pokaż, bo ja dotąd nie znalazłem opcji umożliwiającej taki zapis.

 

the faceless 1, oczywiście, że tak. To się zmienia dopiero jak dochodzą belki przy różnych głosach.

https://www.dropbox.com/s/10i5uvztdg32149/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

Ostatnie trzy takty są napisane bez żadnego przestawiania.

 

A pierwszy takt nie wiem jak można inaczej rozpisać, może mnie ktoś oświeci jak zrobić nuty werbla i basu do dołu, a hatu do góry w jednej ścieżce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zapisz i mi pokaż
No, już biegnę, bo nie mam co robić.

 

Na pasku narzędzi Notacja znajdź sobie takie trzy przyciski:

- Edytuj Głos 1 [Prowadzący] (Ctrl+1)

- Edytuj Głos 2 [bass] (Ctrl+2)

- Szary Nieaktywny Głos (Ctrl +G)

Dalej sobie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tak patrzę, że są jakieś pojedyncze pytania o Guitar Pro porozrzucane po tym forum, a nie ma jednego porządnego tematu o tym programie. Przesiedziałem w nim kupę godzin i jeżeli mogę czymś służyć braci perkusyjnej na tym forum, to chyba tylko pomocą w obsłudze tego ustrojstwa. Dlatego korci mnie, żeby założyć taki temat i tam trochę szerzej poopisywać różne duperele. Ale czy jest sens? Potrzebuję odzewu od użytkowników forum, ze jest potrzeba. Wtedy się zmotywuję i przysiądę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
the faceless 1, oczywiście, że tak. To się zmienia dopiero jak dochodzą belki przy różnych głosach.

https://www.dropbox.com/s/10i5uvztdg32149/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.png

Ostatnie trzy takty są napisane bez żadnego przestawiania.

Widzę, że już sprawa wyjaśniona, więc tylko: chill, mate :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego korci mnie, żeby założyć taki temat i tam trochę szerzej poopisywać różne duperele.

 

Dawaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propelerhead Reason...tam ułożysz sobie bas,perkusje,smyki,klawisze,brassy,orkiestre,loopy,co tylko chcesz i jak chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Propelerhead Reason...

 

przeczytanie samej nazwy sprawiło mi problem ;p

 

 

tam ułożysz sobie bas,perkusje,smyki,klawisze,brassy,orkiestre,loopy,co tylko chcesz i jak chcesz...

 

czyli tak jak w GP ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytanie samej nazwy sprawiło mi problem ;p

 

Ech,dzieci,dzieci...sorki,ale braki w edukacji musisz nadrobić we własnym zakresie...

 

a poważnie-Reason to kompleksowe rozwiązanie,poznałem toto jak kupiłem interfejs Line 6,układam w tym podkłady,loopy,nagrywam dema,jakość i ilość próbek wystarczy do stworzenia w domu sensownych rzeczy...układam sobie też rzeczy do ćwiczenia z perkusją,na UX2 Line 6 dogrywam gitary,mały master i można ćwiczyć...mi to akurat podpasowało,gościu pyta o program,więc podsuwam opcję,bez napinki,ale Ty i tak powiesz że GP lepsze,bo akurat Ty tego używasz,więc po co strzępie paluchy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...