Skocz do zawartości
marcink

Roland td 6v-polska instrukcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj.Po wielu bojach kupiłem na angielskim e-bayu elektroniczną perkusję td 6v.Sprzęt całkiem całkiem (jak za tą za tą cenę to pedał hit-hata mógłby być głośniejszy,bo grając beat na ride wogółe hata nie słychać przy sensitive 15 max.)

A może można?Tylko instrukcje mam po anglikańsku ,no i klops.Problemów i niewiadomych mam masę.

Jeżeli któryś z forumowiczów mógłby mi takową instrukcję w języku polskim udostępnić byłbym niezmiernie wdzięeeeeeeeczny.Mogę kupić lub co tam trzeba.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oprócz czułości masz jeszcze możliwość ustawienia miksera czyli VOLUME. Poszukaj tego hasła w swoim angielskim manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę!!!Master volume jest max.127,przyczyną była blaszka dystansowa ustawiona za ,,płytko,, w mechaniźmie stopy hata.Teraz cyka elegancko,można ćwiczyć(no jak czas będzie..)

może podpowiesz jak nagrać maksymalną ilość bębnów na jeden track.tzn np:

czy można zagrać rytm temat,potem dodać z innego zestawu conga,przeszkadzajki i inne pierdółki. W manualu pisze że modół jest 64 polifoniczny.Potrafię nagrać temat i grać z nim t y l k o na jednym zestawie,czy to wszystkie mozliwości modółu?Nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić na kilka sposobów

1. Jeżeli masz jakiś program do nagrywania wielu ścieżek (np. Cubase, Logic) nagrywasz na 1 traku sumę twojego zestawu, następnmie zakładasz kolejny trak i dogrywasz perkusjonalia i tak dalej.

3. Możesz skorzystać jeszcze z dobrodziejstwa MIDI. Podobnie jak przy nagraniu audio, nagrywasz kilka ścieżek ale w MIDI. Jakie są plusy? otóż możesz wszystko poprzesuwać, jeżeli zagrasz nierówno, możesz zmienić dynamikę i powstawiać przy obórbce na kompie dodatkowe dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Nie poproszę żebyś mi to przetłumaczył z polskiego na polski,ale to chyba wynika że bez podłączenia z PC-tem można zapomnieć o tego typu wybrykach.

Proszę odpowiedzieć (wykożystując wiedzę i doświadczenie) czy znajdę podkłady dla perkusistów, mam na myśli muzykę bez perkusji.A jeśli tak to pod jakim chasłem.A może jest jakiś software w którym mozna wyciszyć perkusję dowolnej muzyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystając z istniejącego tematu takie pytanko posiadam: Czy w TD 6 są wejścia 3-strefowe? Jeśli tak to ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś ciężko znaleźć info na ten temat. Tak więc liczę na posiadaczy TD6 :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem swego czasu TD6. Oczywiście jest możliwość podłączenia jednej trójstrefowej blachy. Potrzebne są dwa przewody stereo. Możesz grać rant, kopułkę i środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 2 przewody stereo? Jakaś kombinacja z tymi kabelkami bo nie rozumiem :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nic nadzwyczajnego. Żeby grać blachą 3-strefową trzeba łączyć ją dwaoma kablami. Jeden zbiera z bela a drugi z rantu i reszty. Oczywiscie trzeba mieć blachę, która ma możliwość zagrania tymi strefami w Rolku najtańszy talerzyk to CT-12R/C . Ten pad blachy ma włąśnie dwa wejścia, które umozliwiają grę trzema strefami i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem. Mam do czynienia z padami Yamahy a tam 3 strefowy pad łączony jest kablem stereo, stąd moje zdziwienie ;) Hmm... a powiedz mi czy w takim razie jest szansa podłączyć pada 3-strefowego Yamahy do modułu TD6? (tak oczywiście aby zagrały 3 strefy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są w nim dwa wejścia to jest szansa. Moduł TD6 toleruje pady różnych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Jeżeli któryś z forumowiczów mógłby mi takową instrukcję w języku polskim udostępnić byłbym niezmiernie wdzięeeeeeeeczny.Mogę kupić lub co tam trzeba.[/b]

 

Czy ta instrukcja dalej aktualna?

Daj ew znak na gg 2393379

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego janpaw73 fajnie by było drapnąć tę instrukcję.sorry że tak puzno ale byłem na wakacjach.jak zainstaluję windowsa ( mam linuxa) to dam znać.dzięki za odpowieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje różnica w brzmieniach między modułem Rolanda TD-6 a TD-6V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie istnieją moduły td-6, a td-6V - to wszystk jest moduł td-6 ale ubrany w inne pady i ramę (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby różnią się kolorystyką, napisami i literką V w nazwie modelu.

Na eBayu amerykańskim tańsze są TD-6 (bez V)

Stąd moja ciekawość czy w TD-6V odbyła się jakaś poprawa brzmień, czy też nie i została zmieniona tylko obudowa?

 

 

 

td6vxt3.png

 

td6bm5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja taka prozbe mam kolegę który ma TD 6 tylko ma taki mały problem chce wyłączyć dynamike ale nie wie jak ...

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos ma perkusje TD 6V czy ktos wie jak podlaczyc perkusje pod karte dzwiekowa i kompa kablem midi

 

[ Dodano: 01-08-2010, 20:29 ]

witam

 

czy ktos moglby pokierowac mnie jak zrobic te wszystkie kroki do tego aby rolandzik dzialal mi na kompie mam karte dzwiekowa M AUDIO FAST TRACK PRO i do nagrywania urzywam abletona 7 bede wdzieczny za pomoc :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kogoś to jeszcze interesowało to ja mam polską instrukcję do rolanda td6 i moge na pw udostępnić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...