Skocz do zawartości
piszpunta

cakewalk sonar 8 producer - jak nagrywać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam program sonar 8 producer oraz addictive drums i do tego elektroniczną perkusję dig drum. wszystko ładnie spiąłem i pięknie to gra, tylko jak nagrywać tym programem?

problem polega na tym że nagrywam wszystko na jedną ścieżkę bo tak tylko umiem, ale jak nagrać podkład na jedną a perkusje na drugą ścieżkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie wstaw w Sonarze podkład na jedna ściezkę, a na drugiej nagrywaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to chodzi ze w kompie mam ustawione what u hear i myśle że tu popełniłem błąd, tyle ze tylko tak mi nagrywa. moge wstawic screena tylko nie wiem o jakie ustawienia ci chodzi. a karte mamcreative xfi fatality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha xfi - z tego co pamiętam - tam był jakiś dziwny mikser, który miksował sobie co chciał ;)

Kup jakiś nowszy sprzęt z dedykowanymi sterownikami ASIO i nie będziesz miał problemu.

Jakieś EMU, M-Audio lub najnowszy Presonus ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wymiana karty nic tu nie da. a poza tym kupilem sobie wlasnie tą karte poniewaz (jest niedroga) ma na panelu przednim wejscie i wyjscie midi i nie musze korzystać z jakichs badziewnych kabli usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że Cię nie przekonam - bo znajdujemy się właśnie po przeciwnych stronach jezdni.

Rób se jak chcesz z XFi - ale i tak nie zrobisz, bo to jest stara karta sprzed jakichś 8 lat - i nie do tworzenia muzyki nawet na poziomie domowego studia.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie dzieki za chęci. Wydaje mi się ze moj problem wynika z zupełnej nieznajomości programu. na jednej sciezce jest podkład ktory jest ODTWARZANY na drugą nagrywam to co słychać czyli i perkusję i podkład. potrzebuję zrobić tak:

1 scieżka - odtwarzam podkład

2 scieżka nagrywam samą perkusje

tylko jak ustawić aby na ścieżce nr.2 było słychać tylko perkusje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci piszę, że musisz coś ustawić w "genialnym" Panelu sterowania->Dżwięki...->Audio->Głosnosć

Ale dawno tego nie robiłem, bo nowoczesne karty mają swoje oprogramowanie do miksowania.

 

Kończę, bo nie mam już kart SB XFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obecnych ustawieniach w "genialnym" Panelu sterowania->Dżwięki...->Audio->Głosnosć w reaperze mi nagrywa dwie sciezki osobno a w cakewlaku nie. Dobra dzieki za rady i nie zawracam gitary, jakos sam dojde.

 

[ Dodano: 05-09-2012, 13:00 ]

Dobra widzę, że Cię nie przekonam - bo znajdujemy się właśnie po przeciwnych stronach jezdni.

Rób se jak chcesz z XFi - ale i tak nie zrobisz, bo to jest stara karta sprzed jakichś 8 lat - i nie do tworzenia muzyki nawet na poziomie domowego studia.

Pozdro.

Przemyślałem sobie sprawę na spokojnie i postanowiłem zakupić inną kartę. Możesz mi podpowiedzieć jaki konkretnie model kupić? Na kartę chcę przeznaczyć jak najmniej pieniędzy, karta bedzie służyła do zabawy dzwiękiem, nagrywania perkusji do tak zwanej szuflady, całkowicie amatorsko.

aha najlepiej jak by była na PCI-XPRESS, a jak nie to na zwykłym PCI też dam rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...