Skocz do zawartości
Zlad Kopcirurka

Otwór w rezonansie Bass-druma

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc Twoim tropem , skoro firma zakłada na bębny swoje naciągi firmowe to po co je zmieniać na jakieś Remo czy Evansy ? :)

 

idąc moim tropem naciągi firmowe to jedna z możliwości które można zastosować ale są też inne godne uwagi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie są polskie realia, przynajmniej koncertowania na szczeblu nieco wyższym niż amatorskim.

 

Gramy na innych scenach :)

 

Poza tym zwykle na szczeblu nieco wyższym niż amatorski ma się swojego akustyka a ten już doskonale wie co i jak ma brzmieć :) , no i oczywiście uważam że skoro ktoś gra zawodowo to sam powinien decydować o tym jak chce żeby mu brzmiał instrument , zawsze można zamontować na stałe w środku bd mikrofon , i po "problemie".

 

Heh w porównaniu z Tobą to zdecydowanie gram na scenie amatorskiej :) (Nie, tutaj nie ma złośliwości ani sarkazmu tylko fakt). Nie stać mnie na akustyka i długo nie będzie. Wolę wyciąć tę cholerną dziurę albo mieć naciąg fabrycznie wycięty i nie denerwować się. To nie mój zawód, żebym przejmował się takimi rzeczami, ja po prostu chcę grać i dać możliwie najlepszy występ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że akustyk nie wie jak ułożyć mikrofon, jak nie ma dziury i nie wie gdzie wsadzić to już jego wielka prywatna porażka. Co najwyżej można mu zwrócić uwagę, że jest leszczem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie, spójrz Pan na datę poprzedniego posta... Po cholerę odgrzewać takie stare kotlety?

 

Jak ktoś założy nowy temat to go jedziecie, że nie użył opcji "Szukaj", jak ktoś odgrzeje stary to też nie pasuje. Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem Coated Ambassadora 24'' na reso mojego bębenka :))))

 

Musze tylko ogarnąć paski z filcu i ported ebony powerstroke 3 pojdzie w odsiadkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie, spójrz Pan na datę poprzedniego posta... Po cholerę odgrzewać takie stare kotlety?

 

Jak ktoś założy nowy temat to go jedziecie, że nie użył opcji "Szukaj", jak ktoś odgrzeje stary to też nie pasuje. Super.

 

Oj, przepraszam. Masz rację : )

 

Widzę że temat na nowo się rozkręca to przy okazji polecę do wyciętego otworu założyć sobie bass reflex dedykowany do głośników w formie zabezpieczenia otworu oraz zrobienia prowizorycznego kick portu : ) Było gdzieś na forum opisane co i jak zrobić, wystarczy poszukać.

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nagłośnić taką Centralę ? Bo nic konkretnego się nie doczytałem. Cały czas akustyk mi jęczy ala: "musisz zrobic se dziure inaczej sienie bedzie przebijac twoja stopa i bedzie plasko brzmiec bez miesa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez otworu rzecz jasna.

 

Sam sobie będę ustawiał mikrofon to krucy, ale muszę wiedzieć jak.

 

Akustycy są straszni ;-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie, mam stare bębny hohnera, mam w srodu poduche lecz dalej jest taki pogłos, czy to coś pomoże jak zrobię tego typu otwór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umarło. 
Ja już powoli się wypisuje z forum Fejsbukowych bo coraz mniej konkretów tam jest. 
Umarł pewnie temat no bo ileż można się spierać czy otwór w rezo BD jest okej czy nie?? 
Ja nie jestem zwolennikiem otworów w rezo centrali ale przy rozmiarze 24" musiałem coś zaradzić na tzw. efekt piłki do kosza. Zaradziłem temu. Jeśli ktoś chce wiedzieć co i jak to chętnie opowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT (zawsze unikałem), ale pozdrowienia dla Was Panowie - Miłosz, Tomek... szmat czasu... mam nadzieję, że forum ożyje ...

Pozdrawiam,

Jacek

 

PS. StawRos, opisz proszę jak rozwiązałeś problem dużego BD (zakładam, że to nadal Twoja yamaszka? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Żyjemy, zaglądamy. Ale życie nie rozpieszcza.

 

A u mnie już drugie pokolenie gra. Syn (9lat) gra na basie, ukulele, gitarach, mandolinie, kalimbie, klawiszu i bębnach. Wiadomo - podstawy, ale już mnie przyćmił.

 

Pozdrawiam

Miłosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...