Skocz do zawartości
Zlad Kopcirurka

Otwór w rezonansie Bass-druma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mówiliście ze wypada wyciąć dziurę w naciągu rezonansowym stopy, ok zrobie około 10'' i co dalej? mówili niektórzy zeby jakąś naklejkę wzmacniającą dokleić - nie wiem właśnie co mieli na myśli czy to da siee kupić czy jaki grzyb...

i czy przy naciąganiu nie pęknie mi naciąg - do tego chciałbym wiedzić jak nastroić ten rezonans (czy wogóle stroić) - jeno naciągnąć i koniec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc od tyłu:

- stroić należy każdy naciąg

- przy naciąganiu raczej nie powinien ci pęknąć naciąg, a gdy wzmocnisz go naklejką z drugiej strony będziesz spokojnieszy (naklejkę zrób sobie sam nie potrzebujesz do tego sklepu. Poprostu naklejsasz folię o średnicy o 3 cm większą niż wycinany otwó)

- sukcesem do tego aby naciąg po wycięciu otworu rezonansowego przetrwał jest dokładne i precyzyjne wycięcie dziurki

- nie wiem czy 10" to nie za duży otówr. Jaką masz średnicę centrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folię klejącą - taką jaką używa się przy reklamach. Bodajże fachowo to się nazywa folia ploterowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już o tym temat ale przekopiuję swoją wypowiedź:

 

Patent który ja zastosowałem:

 

Bierzemy papier samoprzylepny i rysujemy na jego tyle koło cyrklem. Wycinamy 2 takie koła. następnie z strony "kolorowej" obrysowujemy kolejne koła jednak mniejsze o jakieś 2 cm. Nastepnie przyklejamy je z 2 stron do naszego naciągu(w tym samym miejscu oczywiście). Bierzemy nóż stolarski lub co kolwiek innego co ostre i wycinamy to nasze mniejsze kółko. W ten oto sposób otzymujemy otwór w naciągu, który obklejony jest w okół obręczą która utwardza go i uniemożliwia rozdarcie(które powstają np. przy wkładaniu czy wyjmowaniu koców, mikrofonów itp itd).

 

Sam zastosowałem to na swoim mapexie, i wygląda/sprawuje się świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie potrzeba Ci 10 calowej dziury. Wystarczy 8 cali.

A to czy wogole robic dziure w stopce czy nie to kwestia TYLKO i wylacznie gustu i preferensji brzmieniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oja..... fajnie to zabrzmialo ;) No to masz kilka mozliwosci

Albo jak mowi Rosolak kupic jakis naciag z wycieta dziurka

Albo zrobic ja samemu- najlepiej kup krazek Remo albo Aquariana, zdejmij naciag i od wewnetrznej strony przyklej krazek w miejscu w ktorym chcesz miec dziure. Potem wez bardzo ostry noz albo zyletke i wykroj otworek. Na koniec mozesz jeszcze wziasc pilniczek i spilowac nierownosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyletki nie polecam. POkaleczysz się i będziesz nierowno wycinał - żyletka jest strasznie miekka i wygina się na boki. JA ostatnio wycianłem nożem tapicerskim. Wycięło sie idealnie równo bez zadziorów i nierówności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyletka byla tylko przykladem jakiegos ostrego przedmiotu ;) Ja swoje wycinalem nozem takim wysuwanym technicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swoje wycinalem nozem takim wysuwanym technicznym.

 

Zgadza się, to jest właśnie "nóż tapicerski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla Was informację, podejrzewam że dość istotną:

 

Tłumaczę właśnie tekst dotyczący otworów w naciągach rezonansowych i co widzę? Autor namawia, żeby nie wycinać otworów większych niż 7'', bo jeśli wytniecie większy, równie dobrze możecie zdjąć naciąg rezonansowy - efekt będzie taki sam.

Ciekawe, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wyciąłem otwór o średnicy 14 cm

 

wygląda na to, że się załapałeś do tych 7" ;)

 

jeśli to co pisze PrzemAs to prawda to najleprze rozwiązania to:

a)płytka kompaktowa

b)naciąg z gotowym otworem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytka kompaktowa będzie za mała. JA wycinałem od okrągłej podstawki od pudełka na płyty kompaktowe. MA idealnie 14cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 cm pasuje jak najbardziej. A czym ciąć? takim jak pisał shalaq Ostre to to więc nie powinno byćproblemu z wycięciem idealnego koła :) Ja miałem obrysowane więc jechałem według linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tłumaczę właśnie tekst dotyczący otworów w naciągach rezonansowych i co widzę? Autor namawia, żeby nie wycinać otworów większych niż 7'', bo jeśli wytniecie większy, równie dobrze możecie zdjąć naciąg rezonansowy - efekt będzie taki sam.

Ciekawe, prawda?

Tak, to prawda- otwor wiekszy niz 7-8 cali dziala jak brak naciagu.

Zajales sie tym tekstem od Admina? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy naciąg można zostawić ze względów estetycznych ;) Bo o ile ładniej wygląda choćby obramówka naciągu niż jego kompletny brak ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w centrali 2 otwory po ok 8" . Wcześniej miałem 1 a drugi wyciąłem żeby ładnie wyglądało :D. Szczerze to nie słychać dużej różnicy w brzmieniu, być może dlatego że BD ma niezły "dech" w końcu to 24 " :D Fakt jest dosyć krótkie ale właśnie o takie mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to nie słychać dużej różnicy w brzmieniu
wiesz, bo to jeszcze zalezy od perki. Na moim saturnie z centrala 22 pusta grac by sie nie nie dalo. Z dziura pusta centralka brzmi jakby miala tone kocow wepchnietych. Ale i tak podusia jest profilaktycznie(jasiek, coby zmniejszyc odbicie naciagu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak podusia jest profilaktycznie(jasiek, coby zmniejszyc odbicie naciagu).

A gdyby tak na przykład wyłożyć wnętrze centrali gąbką o grubości 5cm ? Zdałoby egzamin ? (Zakładamy,że to prostokąt gruby na 5cm, wyłożony dookoła korpusu centrali, idący na szerokość od jednego naciągu do drugiego) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...