Jump to content
Zlad Kopcirurka

Otwór w rezonansie Bass-druma

Recommended Posts

Idąc Twoim tropem , skoro firma zakłada na bębny swoje naciągi firmowe to po co je zmieniać na jakieś Remo czy Evansy ? :)

idąc moim tropem naciągi firmowe to jedna z możliwości które można zastosować ale są też inne godne uwagi. ;)

Takie są polskie realia, przynajmniej koncertowania na szczeblu nieco wyższym niż amatorskim.

Gramy na innych scenach :)

Poza tym zwykle na szczeblu nieco wyższym niż amatorski ma się swojego akustyka a ten już doskonale wie co i jak ma brzmieć :) , no i oczywiście uważam że skoro ktoś gra zawodowo to sam powinien decydować o tym jak chce żeby mu brzmiał instrument , zawsze można zamontować na stałe w środku bd mikrofon , i po "problemie".

Heh w porównaniu z Tobą to zdecydowanie gram na scenie amatorskiej :) (Nie, tutaj nie ma złośliwości ani sarkazmu tylko fakt). Nie stać mnie na akustyka i długo nie będzie. Wolę wyciąć tę cholerną dziurę albo mieć naciąg fabrycznie wycięty i nie denerwować się. To nie mój zawód, żebym przejmował się takimi rzeczami, ja po prostu chcę grać i dać możliwie najlepszy występ :)

To, że akustyk nie wie jak ułożyć mikrofon, jak nie ma dziury i nie wie gdzie wsadzić to już jego wielka prywatna porażka. Co najwyżej można mu zwrócić uwagę, że jest leszczem :P

Panie, spójrz Pan na datę poprzedniego posta... Po cholerę odgrzewać takie stare kotlety?

Jak ktoś założy nowy temat to go jedziecie, że nie użył opcji "Szukaj", jak ktoś odgrzeje stary to też nie pasuje. Super.

Panie, spójrz Pan na datę poprzedniego posta... Po cholerę odgrzewać takie stare kotlety?

Jak ktoś założy nowy temat to go jedziecie, że nie użył opcji "Szukaj", jak ktoś odgrzeje stary to też nie pasuje. Super.

Oj, przepraszam. Masz rację : )

Widzę że temat na nowo się rozkręca to przy okazji polecę do wyciętego otworu założyć sobie bass reflex dedykowany do głośników w formie zabezpieczenia otworu oraz zrobienia prowizorycznego kick portu : ) Było gdzieś na forum opisane co i jak zrobić, wystarczy poszukać.

Pozdrawiam

Daniel

Jak nagłośnić taką Centralę ? Bo nic konkretnego się nie doczytałem. Cały czas akustyk mi jęczy ala: "musisz zrobic se dziure inaczej sienie bedzie przebijac twoja stopa i bedzie plasko brzmiec bez miesa"

Nie umarło. 
Ja już powoli się wypisuje z forum Fejsbukowych bo coraz mniej konkretów tam jest. 
Umarł pewnie temat no bo ileż można się spierać czy otwór w rezo BD jest okej czy nie?? 
Ja nie jestem zwolennikiem otworów w rezo centrali ale przy rozmiarze 24" musiałem coś zaradzić na tzw. efekt piłki do kosza. Zaradziłem temu. Jeśli ktoś chce wiedzieć co i jak to chętnie opowiem.