Skocz do zawartości
Przemo30

jakie są wasze opinie na temat Paiste 802 Hi-Hat 14?

Rekomendowane odpowiedzi

jakie są wasze opinie na temat Paiste 802 Hi-Hat 14? mam okazje kupić za fajny pieniądz ale się jeszcze waham. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre blachy klasy sredniej. Nie tak dobre jak Paiste 505 czy Alpha,ale da sie nawet na nich grac jazz (oczywiscie niezbyt akustyczny;-)

Wolalbym je niz slabe turki (nie mowie o konkretnych Istanbulach czy Bosphorusach).

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tak dobre jak Paiste 505 .....

Nie powiedział bym tak. Dawna seria 502 to dzisiejsza 201. Nawet z własnego słuchy 802 lepiej brzmi. Chyba, że mam kiepski słych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
groundcontrol napisał/a:

Nie tak dobre jak Paiste 505 .....

 

Nie powiedział bym tak. Dawna seria 502 to dzisiejsza 201. Nawet z własnego słuchy 802 lepiej brzmi. Chyba, że mam kiepski słych.

 

A powiedz mi proszę, co ma seria 502 do 505?

 

502 to najniższa brązowa seria Paiste'a, a 505 to średnia (średnia-wyższa) półka, czasem nazywana "budżetową" 2002.

Owszem, zgadzam się, że 802 brzmi lepiej do 502; ale jednak do 505 mu chyba trochę brakuje.

 

A żeby nie robić offtopa, to chyba 802 można porównać do dzisiejszej PST5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powiedział bym tak. Dawna seria 502 to dzisiejsza 201

 

Nie ma dzisiejszej 201. Seria już od dawna nie produkowana. Niby miała zastąpić dobrą budżetową serię 502, ale coś nie wyszło.

 

802, to dobre blaszki, a hi hat szczególnie. 505, to jednak inna bajka, pomimo tego, że blaszki powiedzmy niższe semi pro. W moim odczuciu bardziej zbliżona do serii 2000 niż do 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Organizujac: seria 802 to przyzwoite blachy z brazu (dosc jasne, jak to Paiste z brazu 2002 (nie liczac szczegolnych przypadkow serii Dimenions i odpowiednio "wysezonowanych" starych Paiste Balck label 2002 i Giant Beat), znacznie lepsze od serii 502. Widzialem i slyszalem, jak gra na tych tanszych brazowych Paiste jazz rocka niejaki Tatsuya Yoshida - zjawiskowy japonski muzyk plynnie poruszajacy sie miedzy stylami. Aaa, nie jestem nawet pewien czy to nie bylo Paiste 502;-)

Na pewno wolalbym je kupic niz jakies niedorobione tureckie odrzuty po Istanbulach.

 

Co do serii 505, technologicznie w swoim czasie byla rodzajem budzetowych 2002, ale z racji co najmniej "chudszego" kucia i szlifu (tylko "gruby noz") brzmialy krocej i byly zwykle troche jasniejsze. Stad naturalne skojarzenie z seria 2000, niemniej jednak to wlasciwie seria 2000 powstala poprzez "podrasowanie" i wieksze skupienie i "wyjasnienie" brzmienia serii 505. Skad wiem? Jak zwykle z ucha i przemylen w czasie, ktore powinienm przeznaczyc na cwiczenia. Mialem kiedys ridea poznej serii 505 (wczesniej doswiadczenie z seria 2002 oraz 505 z lat 70/80 - z czarnymi napisami), ktory nieomal niczym nie roznil sie od serii 2000. Tzn. wydawalo sie mi,ze mam, gdyz nie bylo napisow, tylko grawerka. Ostatecznie po grawerce oraz porownaniu wielkosci dzwonow (kopulek) ustalilem,ze to standardowy 2000, czyli nie w wersji sound reflection, ktore mozna odroznic szlifem od zwyklych.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szczere odpowiedzi w tym temacie:)

od wczoraj hi hat 802 już posiadam i muszę przyznać, że brzmi super.

głośna, klarowna i do tego udało mi się ją kupić funkiel nówka za 350zł z przesyłką :D

jestem bardzooooo zadowolony i happy. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...