Skocz do zawartości
Paul89

Blaszki Istanbul

Rekomendowane odpowiedzi

ale ja nie chce lekkich klimatów to był off top :biggrin: ja potrzebuje dośc cięzkiej i selektywnej blachy :d

ale dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej o talerzach Istanbul Mehmet Traditional Dark? Mam na myśli szczególnie crashe. Jak określilibyście ich brzmienie i w jakiej muzyce sprawdzą się najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam HH 14" Istanbul Mehmet Legend. Bardzo miękki ,lekki ,ciepły,ciemny,zwiewny,szybki,wrażliwy i czuły, przez co wymagający od grającego odpowiedniego podejscia,aby mógł zabrzmieć tak jak powinien.Raczej do chilloutowego grania,kawał rasowej jazzowej blachy...PiEknie syczy. Polecam! Reszta to BOSPHORUSY. mmm...magia.

 

pozdrawiam ręcznie kutych :biggrin: PROBLEMATIC DADA SCENT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytańko poszukuje fajnej chinki z istanbul-a fajny trzaskliwy dzwięk taki piach najlepiej nie jakieś słodziutkie brzmienia co polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKASZ.

Wiem ,że takie stronki są ale wolałbym usłyszec własne wrażenia z gry na blaszkach niż słuchac ich na stonce :!: :smile:

Ale dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RYSIO

Może sprawdź sobie Turkish Kurak China, słyszałem ją kiedyś i myśle że powinna ci się spodobać. Co prawda to już nie Istanbul ,ale nadal orientalne zabarwienie.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zauważyłem że zaczął mi pękać mój Crash 16 " Alchemy Pro Art.

Moja opinia o tej blaszce nie jest najlepsza. W ogóle mam cały set Pro artów i oceniam te blachy w skali 6 stopniowej na 3. Sam Crash jeszcze nie jest taki najgorszy, no ale wytrzymał dwa lata. Jeśli chodzi o brzmienie, moim zdaniem brakuje mu głębi, trzeba w niego solidnia przywalić żeby uzyskać szkło. Stąd pewnie nie wytrzymał. Ride jest najgorszy z tego zestawu, ma dużo przydźwieków, mało selektywny. Co do zaś Hatu to trochę lepiej wypada ale ściśnięty jest za cichy w stosunku do otwartego, traci selektywność.

To takie moje opinie.

 

Zamierzam zakupić sobie trochę blaszek wyższej serii ale chyba się przerzucę na Istanbule, bo cenowo wypadają nieźle. Mam zatem prośbę do mieszkańców Krakowa jako że jest to dla mnie najbliżej położone miasto w którym są sklepy muzyczne. Czy można tam kupić te blachy. Nie mam zaufania do kupowania przez Internet.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was posiada może crasha 14'' traditional??? prosze o jakieś opinie na temat tej blachy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie. Ostatnio kupiłem ride'a Istanbul Mehmet Efes Deep 21". Uważam że to genialna blacha. Mimo to chciałbym wpakować w nią parę nitów-tak ze 2, 3. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Czy do blach są specjalne nity? Czy ktoś zajmuje się tym profesjonalne? Jak je poza tym rozmieścić?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa sposoby:

 

1. Kupujesz od pro-marka (albo sam robisz) lancuszek, ktory wydaje taki dzwiek, jakby na talerzu byly nity.

Plusy- w kazdej chwili mozesz go zdjac.

mozesz w kazdej chwili wsadzic go na inny talerz.

Minusy- jak baaaaaaardzo mocno grasz na nim (tzn mocno crashujesz), to moze spasc. Mi to sie nigdy nie zdazylo.

 

2. Odsylasz do dystrybutora, on odsyla do fabryki, gdzie instaluja Ci nity. Samemu nie polecam tego robic, bo sobie blache zniszczysz, chyba ze zajmujesz sie zawodowo produkcja talerzy. :]

 

Plusy- no masz dzwiek nitow

Minus- nie mozesz grac na blaszce gdy jest u dystrybutora/producenta :)

Ciezko jest to zdjac no i nie mozesz zalozyc na inny talerz.

 

Ogolnie jesli nie kupiles blachy od razu z nitami, to proponuje ten pierwszy sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z łańcuszkiem próbowałem-ale to nie to. Łańcuszek zawsze lekko tłumi blachę(a może ten mój egzemplarz jest tak wrażliwy?). Musi być jakiś inny sposób. Marcin Jahr np. ma nanitowanego sultana-ponoć zrobił to sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) tak zapewne odemnie :D

nity zrobią ci także w pracowni bertrand :) koszt z 50zł

mysle ze do dystrybutora nie ma co slac i do producenta za droga sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomasz. Widzę że jest okazja-więc powiem. Blachy genialne-jedyne w swoim rodzaju. Chyba zyskaliście stałego klienta. Dzięki za radę. Pozdrawiam i polecam wszystkim drumstore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam no :) w koncu nic takiego :)

jeszcze w samozachwyt popadnę:)

napisz do Tomasz Wolak / BERTRAND

w sprawie tych nitów

maja w tym doświadczenie widziałem ich pracę naprawdę mogę polecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze do dystrybutora nie ma co slac i do producenta za droga sprawa

Czy ja wiem? wiekszosc firm robi to za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shalaq, Tylko czas oczekiwania może być baaaaaardzo długi. 50 złotych jak mówi Tomek w Bertrandzie to znowu nie aż tak wygórowana cena za taką modyfikację, a podejrzewam, że w przeciągu tygodnia będzie zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no pewnie. Nie wiem, jak Bertrand sie tym zajmuje, ale jesli Tomek mu ufa, to czemu nie?

W tych sposobach wlasnych chodzilo mi raczej o to, zeby po prostu samemu nie probowac nic wiercic itp.

 

BTW postaraj sie o jakies dobre, oryginalne nity do talerzy i nie zaginaj ich rogow. Wtedy bedziesz mogl je swobodnie wyjac i np regulowac ilosc syku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW postaraj sie o jakies dobre, oryginalne nity do talerzy i nie zaginaj ich rogow. Wtedy bedziesz mogl je swobodnie wyjac i np regulowac ilosc syku

 

Właśnie dlatego pisze-żeby się dowiedzieć czy są oryginalne nity, kto je produkuje i gdzie je można kupić. Dzięki poza tym za wszystkie informacje

Kurde, te forum to naprawdę genialna sprawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nity mozna u Soundtrade zalatwic. Ja jak mi kolejny peknie, to biore cala paczke( 8 nitow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z Was do czynienia z Alchemy Professional Rock Ride 22"? Co prawda dużo już zostało napisane o Alchemy ale raczej za sprawą Raw Ride. Zastanawiam się nad tym czy pasowałby do dwóch crashy Rude? Jak wypadają Rock Ride-y w porównaniu z Raw? Dzięki z góry, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy miał ktoś z Was do czynienia z Alchemy Professional Rock Ride 22"? Co prawda dużo już zostało napisane o Alchemy ale raczej za sprawą Raw Ride. Zastanawiam się nad tym czy pasowałby do dwóch crashy Rude? Jak wypadają Rock Ride-y w porównaniu z Raw? Dzięki z góry, pozdrawiam

 

Alchemy Raw Ride w porownaniu z Rock Ride wypada zdecydowanie bardziej punktowo i selektywniej. Rock ride, takze jest selektywny, ale nie tak surowy jak raw ride. Jesli poszukuje sie wyjatkowo punktowego ride to raw ride zdecydowanie, natomiast jesli ktos szuka bardziej dzwieczenej i meldyjnej blaszki to rock ride sie sprawdzi lepiej.

 

Do Paiste Rude powinny pasowac. Najlepiej wez jakiegos swojego Rude podjedz do sklepu gdzie maja Alchemy Raw Ride i sam porownaj. U nas bardzo czesto proponujemy klientom takie rozwiazanie i wtedy wiem ze na 100% talerze beda sie zgrywac i klient bedzie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z łańcuszkiem próbowałem-ale to nie to. Łańcuszek zawsze lekko tłumi blachę(a może ten mój egzemplarz jest tak wrażliwy?). Musi być jakiś inny sposób. Marcin Jahr np. ma nanitowanego sultana-ponoć zrobił to sam.

 

Prawda, pojechałem do pracy mojego Taty i poprosiłem o wywiercenie na stacjonarnej wiertarce dwóch otworów (chyba 5 mm). Niestety nie pomyślałem wcześniej, jak ten talerz ustawia się podczas grania i nieszczęśliwie jeden z otworów wypada dokładnie w miejscu, w które najczęściej trafiam... Czyli ten nit zawsze idzie na straty :) W związku z tym mam trzy otwory na dwa nity. Dostałem parę oryginalnych mosiężnych nitów Istanbula, ale są chyba zbyt delikatne - już się rozpadły. Znalazłem w czarodziejskim pudełku jeszcze dwa, ale zawsze zapominam ich założyć, hihi!

Otwory można wywiercić własnoręcznie, ale potrzebna jest wiertarka na stojanie. W związku z doświadczeniem polecam Tomka z firmy Bertrand - on na pewno wie, gdzie nity będą dobrze brzmiały - ja raczej miałem jak widać amok tego dnia i wyszło, jak wyszło :)

 

A tak w ogóle witam Was (i siebie ) na Forum - postaram się zaglądnąć czasem :)

 

Marcin Jahr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Pana Wolaka-cena nitowania 90 zł. Blacha robiona w ciągu jednego dnia-na drugi dzień odsyłana-więc sytuacja genialna:)

My też Pana witamy Panie Marcinie:) osobiście życzę powodzenia na koncertach w USA.

a apropos koncertów...jutro Shorter w Wawie...ale bym chciał pojechać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...! Sejny ! Cześć Bartosz, ja też nie mam szans tam pojechać (na Shortera). Za Stany też trzymam kciuki, bo zawierucha straszna. W środę wyjaśni się na 100% Nawet nie wiedziałem, że Tomek ma nity - muszę się zainteresować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...