Skocz do zawartości
BrokenDrums

Nagranie laptopem, korekcja czy ewentualne uzycie sm57

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem wątku podobnego i stwierdziłem że nie ma , jeśli jednak by był to ten usuwam i proszę o podanie linku.

 

Otoz nagrałem perkusję laptopem samsung np300e5a s02, ogólnie to slabo i niezbyt brzmiąco ( porównuje to nagranie do jakiejś nieudolnej pojemnosciówki ) tzn :

- najlepiej ( co rzecz jasna zbyt dobrze nie oznacza ) nagrywa werbel i crash, stopa tak średnio bo buczy a hi hat i tomy masakra

-"wyróżniaja się" werbel mapex Q crash b8 pro i stopa z emadem reszta powstrzymam sie od komentarza.

 

p.s. prosze nie patrzyc na równosc itp gralem byleby coś nagrać ;)

 

 

http://www.sendspace.pl/file/bb505d544e1bc41d37f88fe

 

 

Mam też do dyspozycji caaalkiem ładnie brzmiącą amatkę z werblem mapex pro m ( w porownaniu do tej na nagraniu ), co do talerzy z tą różnicą że wszystkie to b8 lub b8 pro, w tamtej tylko crash.

 

I stąd moje pytania :

 

1) Czy na tym drugim zestawie Amati który opisywałem wczesniej będzie wszystko ładniej brzmiec nagrane laptopem czy jednak bedzie trzeba coś odszumic tu czy tam ?

2) Czy ktoś mógłby to nagranie ładnie obrobić żeby brzmiało bo ja sie sam w tym kompletnie nie orientuje, ściągnałem Cool Edit Pro i jedyne co ogarniam to odszumianie, co i tak niewiele daje.Jeśli to łatwiejsze niż mi sie wydaje to co trzeba zrobić żeby poprawic efekt nagrania ? Jest gdzieś w Cool edicie taki efekt po którym

- stopa będzie brzmieć lepiej, bardziej mięśiscie, z basem ?

- hi hat nie będzie taki ' krzykliwy ' ?

- dźwięk tomów bedzie nieco dłuższy, ale mimo to wszystkie uderzenia będzie dobrze slychać ?

3) Co mozna by było zrobić z mikrofonem laptopowym i shure sm57 ?

 

ten Shure to jedyny jaki mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to nagranie jest po prostu przesterowane i nic z tym nie zrobisz w żadnym programie.

Sygnały z perkusji są za głośne dla tego mikrofonu z laptopa - więc jedynie możesz postawić laptop trochę dalej. Niby możesz też spróbować trochę ściszyć wejście mikrofonowe w mixerze systemowym, ale nie wiem czy da to efekt bez przesterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop podczas tego nagrania stał na wprost od perkusji na wysokości pół metra a odległości z 2 m od basu. Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić co sie stanie jak scisze mikrofon, dam znac co "wyjdzie" ;))

 

 

No wiec pytanie numer dwa mam z głowy i prosze o opd. na 1 i 3 ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko jak chcesz podłaczyć ten SM57? Musisz mieć jakiś interfejs z wejściem mikrofonowym. Nie widzi mi się w żaden sposób zintegrowanie mikrofonu laptopowego ze zwykłym mikrofonem - szczególnie, że ten laptopowy brzmi jak słyszymy ;)

Poza tym nawet jak kupisz oddzielny interfejs na usb czy firewire to nie zsynchronizujesz karty laptopowej z tą zewnętrzną. Nagrać nagrasz dwie ścieżki - ale będą się rozjeżdżać w czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż byś nie wiem jak się nagimnastykował i ustawił tego laptopa to wbudowanym mikrofonem nie nagrasz nic dobrze brzmiącego. Na takim można co najwyżej pogadać na skajpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tylko jak chcesz podłaczyć ten SM57?

 

 

Kupiłbym przejściówke z wejscia mikrofonowego na minijack i podpiąłbym do wejścia na mikrofon do laptopa. Kiedyś mój kumpel nagrywał tak z zespołem, tzn. gitary, perkusja , bas i organy do mixera a z mixera do laptopa właśnie przez przejściówkę.

 

Na ta chwile dysponuje tylko tym Shurem i tym laptopem. Nie ogarniam jeszcze co to są interfejsy

więc tamte pytania już odpowiedzi znam a teraz mam następne

czemu służą te interfejsy ?

gdzie , co i po co się tam podpina ?

czy takie coś by wystarczyło ? http://allegro.pl/03-modul-interfejs-audio-usb-sata-packard-bell-i2590646261.html

 

Poza tym nawet jak kupisz oddzielny interfejs na usb czy firewire to nie zsynchronizujesz karty laptopowej z tą zewnętrzną. Nagrać nagrasz dwie ścieżki - ale będą się rozjeżdżać w czasie ;)

 

A tych ściezek nie mozna by bylo wyrownac w audacity ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wszystko zależy jak planujesz - to znaczy ile byś chciał mieć docelowo kanałów nagrywania. Jeśli jeden to ta karta USB będzie dobra http://bratpol.com.pl/?cat=673&prod=6531. Jak spojrzysz na panel tylni to z lewej jest tzw wejście mikrofonowe XLR (z preampem), które profesjonalnie obsługuje mikrofony. Podłączanie mikrofonu na małego jacka powoduje tylko problemy - no bo mały jack - i zaraz coś się wygnie albo naciągnie kablem. Zresztą w tej karcie laptopowej nie ma prawdziwego preampu mikrofonowego, który to znajdziesz np. w karcie EMU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie całych bębnów mikrofonem dynamicznym to raczej średni pomysł, a taki właśnie posiadasz. Kiedyś w zamierzchłych czasach też tak robiłem...ale wtedy było mało możliwości technicznych, które teraz są na wyciągnięcie ręki i za nieduże pieniądze. Najlepiej byłoby pożyczyć może jakąś pojemnościówkę. Albo ze dwie.

Jak nagrywasz - kombinuj z ustawieniami mikrofonów. Nagrywasz - odsłuchujesz - zmieniasz ustawienie. Coś tam się da wykręcić.

 

A tak BTW - stare porzekadło realizatorów dźwięku brzmi: "shit in - shit out", czyli w bardzo luźnym tłumczeniu - z gó..a bata nie ukręcisz...i taka jest niestety prawda. Przy kiepsko nagranym materiale wejściowym nawet najsprawniejsza obróbka na wiele się nie zda...

 

Powodzenia z kombinowaniem! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Szczepan ;DD jestem w takiej sytuacji ze narazie nie mam budżetu, przez wakacje szukalem kogos kto by pozyczyl overheada i niestety, a dysponuje tylko tym sm57 moze ewentualnie jeszcze z dwoma dynamicznymi, kolega co mi pożyczył tego sm57 gada że kiedys nagrał perke uzywajac wyłacznie dynamicznych, tylko że 4 godziny ustawiał kombinował zmieniał ich połozenie zeby to miało ręce i nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...