Skocz do zawartości
Bębniarek

Ludwig Supraphonic

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyście wrzucić jakies Wasze nagrania ( bez edycji audio ) z Supraphonic ? ;)

Wiem,ze są filmiki na yt ale w większości audio jest przerobione lub werble nienastrojone.

Przymierzam się do kupna ustrojstwa ;)

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm

Własnie tak sie przymierzam do kupna werbla do grania w stylistyce jazz/fusion.

Ale boję sie znowu wydac kasy i być niezadowolonym z stalowego werbla i własnie sie zastanawiam nad jakims werblem klonowym.

Miałem wczesniej FFS Brass 14*6,5 oraz Tama SLP SuperAluminium .I naprawde bez szału było. Strasznie dużo przydźwięków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa......

Ale lugi Amati, najpewniej!

I drewno spróchniałe, sparciałe, zbutwiałe, że aż się farba pogięła.

:cool: :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem, szmelc.

Mowielm,ze trzeba goscia ubezwlasnowolnic, bo sobie krzywde robi;)

My zas obejmiemy zarzad komisaryczny nad tym majatkiem,zeby nie trwonil i marnotrawil:-D

 

A wiecie co? Juz nie ma zamiaru wiecej wyczytywac nowinek o tej kolekcji. To mi powaznie szkodzi na watrobe;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do Wiedzących a w szczególności do Bębniarka -czy maszynki (LM-400, LM-305) chodzą wyjątkowo lekko czy co? szczerze mówiąc mam problem z napięciem sprężyny ale pewnie ja jak to ja dwie lewe łapki i drewniane ucho; żeby dobrze naciągnąć muszę kręcić śrubą prawie do oporu a naciągacz(?) i tak chodzi lekko... coś nie teges, nie wiem jak to wytłumaczyć inaczej - sprężyna jest położona równo itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębniarku po prostu mam pecha; faktem jest, że P-85 (tak, tak już poczytałem) ma tyle samo fanów co przeciwników, ponadto ze wszystkich markowych maszynek jest najgorzej oceniany/a; na forach: ludwig strainer sucks; P-85-replacement... itp. itd;

Coś musi być na rzeczy = moje werble Ludwiga 400 i 305 to nowe werble a ponoć jakość maszynek drastycznie spadła - posiadam jeszcze Pearla i maszynki tam zastosowane to mistrzostwo świata (Chambers); to tylko tak tytułem poddierżania razgawora, bo same werble uwielbiam i Chambers leży w pokrowcu i tyje ;) ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No być może, stare maszynki P-86 są świetne, prawdę mówiąc nie mam żadnego nowego werbla z tą maszynką więc nie wiem ...

 

a żeby nie było z nowości pojawiło się to :)

 

1488093_10202642801020096_2007696978_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało się - pieluchomajtki do wymiany... : :cry:

 

skąd Ty to bierzesz? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie nie wypowiadac, ale dostarczasz mi kolejnego dowodu na to, ze uzasadnione jest wprowadzenie zarzadu komisarycznego Twoim "ludwiczym" dobytkiem, a ja oczywiscie zglaszam siebie na komisarza:D

 

 

Pozdrawiam Pasjonata, ktory mnie do szewskiej pasji doprowadza, bo przypomina o zarzuconej pasji wzgledem bebnow i werbli Sonora (ale to mnie rujnowalo..., gdyz nie mam takiego zaplecza dostawcow, jak Ty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz mam hopla na punkcie vintage, werble werblami, teraz zabieram się za zestawy, najpiękniejsze jest to że te wszystkie instrumenty grają nieprawdopodobnie, wszystkie i Sonor i Ludwig i masę innych, teraz mam pewien plan, powoli będę go realizował.

Nie wydaję kasy na inne przyjemności więc czemu nie na bębny, żona nie ma "ale" a wręcz mnie wspiera, nie jestem kolekcjonerem bo instrumenty kolekcjonerskie to inna bajka, ja kupuję i gram na nich, właśnie nadszedł ten moment że sprzedaję większość współczesnych instrumentów żeby mieć środki na ... ;) pozdrawiam komisję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanie przyjete:)

 

Komisja tuli uszy i zwija ogon pod siebie;)

 

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Robinsona na wysepce zalewanej przez ocean produkcji masowej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda;)

 

Niedlugo jednak wreszcie stane sie posiadaczem odpowiednich urzadzen technicznych [jak sie wydaje krocie na bebny, to na czyms to sie odbija, u mnie na sprzecie technicznym] i sporobuje zgromadzic troche materialu fotograficznego. To pomoze rowniez wreszcie sprzedac czesc dobytku. Dotychczas korzystalem z pomocy innych, zdany na laske i nielaske kolegow z zespolow i znajomych.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomogles, a w zasadzie pomoglismy sobie wzajemnie (milo poczytac w dobrym pismie o "moim" werbello Tamy, szczegolnie ten tekst, ze nie czyscilem go od cwiercwiecza, ale fakt,ze odglancowany wyglada imponujaco :)

 

Potem jednak los mi zadal straszliwy cios i utracilem spora czesc dobytku, ale przetrwalem - i to jest najwazniejsze:D - i duza czesc zasobow tez.

 

Bebniarek prezentuje rowniez racjonalna postawe, ze uzywa wiekszosci swoich sprzetow, a ja mam po prostu wybrane kilka staroci + pare nowszych rzeczy, na ktorych gram, a reszty uzywam tylko co jakis czas i tylko dlatego, ze je mam. I mam silne postanowienie wziac z niego dobry przyklad:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Bebniarka.

Czy grałeś na nowym Black beauty 6,5 i jak on się ma do starych Ludwigow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...