Skocz do zawartości
john

Kabina perkusyjna Protone

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam doswiadczenia w tej materii tj. nie gralem w takiej kabinie, ale czy robiles sobie jakies porownanie kosztow z ewentualnym dostosowaniem pomieszczenia w piwnicy do grania na bebnach? mowie o wytlumieniu scian tradycyjna metoda tj. konstrukcja z listw, welny mineralnej, plyty gk i wykladzin

 

chyba, ze zalezy Ci na mobilnosci wtedy moglbys przenosic sie z kabina do roznych pomieszczen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Owszem robiłem porównanie z tradycyjnym wytłumieniem.Niestety taka izolacja nie jest w 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podam konkretne wymiary .Jednakze kabina by stała na obszarze oznaczonym na zdjęciu.Okno zostanie nie naruszone,by wrazie czego przewietrzyc pomieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad podobną kabiną "zrób to sam", ale pokonały mnie koszty, może kiedyś.

Czy wiadomo z jakich materiałów jest wykonana ta kabina? Chodzi mi o mat. tłumiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiałem nad "zrób to sam".Owszem wyszlo by o kilka tysięcy taniej,ale nie wiem czy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

Ciekawa rzecz taka kabina, byłem pod wrażeniem że taka różnica w głośności jest. Te elementy które są przyczepiane do ścian wyglądają na styropianen z szarych granulek. Jeśli to prawda to powinna ty być np. gąbka, coś co pochłania dźwięk a nie odbija. pomysł dobry, napewno lepszy niż robienie pomieszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john, jakie wymiary ma ten pokoj?

Czy w takiej kabinie perkusja nie bedzie za bardzo wytlumiona?

Nie lepiej na cala podloge dac gruby dywan/wykladzine,zrobic podest pod bebny wypelniony welna mineralna, w katach dac duze bass trapy 20-30cm,podwiesic sufit i go wypelnic jakas gabka ,najlepiej welna,drzwi tez wytlumic,zrobic tez kilka wiszacych i stojacych paneli,moze jakis dyfuzorow,w razie potrzeby jeszcze zawiesic kotary... Efekt bedzie lepszy,poniewaz bebny beda zywsze,a nawet jak bys za kabine dal duzo wiecej to i tak bedzie bebny slychac :roll:

Ja w pokoju ok 32m mam poustawiane bass trapy w katach,gruby material za bebnami,troche gabki akustycznej na scianie i gruby dywan pod bebny+ swietne pochlaniacze zainspirowane ta fotka: http://a2.ec-images.myspacecdn.com/images02/105/9cb6bbe697884e8781ffb5f10f0a534e/l.jpg Mam takich 5(zwiniety dywan,w srodku duzo gabki +gruby material na zewnatrz,tlumia swietnie ,gram juz tak dlugo przy zaslonietych oknach i nikt z okolicy sie nie skarzyl,kilka razy prosilem brata zeby cos ponapieprzal na bebnach i efekt byl bardzo pozytywny,wiadomo bebny slychac ale nikomu w zyciu nie przeszkadzaja,przewaznie gram okolo 2-3 godziny dziennie od 18,19 nie mialem nigdy z tym zadnych problemow,policji :biggrin:

 

[ Dodano: 09-10-2012, 17:36 ]

Dodatkowo w przyszlosci planuje zrobic jeszcze z 5 takich bass trapow i kilka z welny...

Jeszcze polecam zrobienie dyfuzorow z regalow na ksiazki :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Musialem usunąc posty ze względu na to iz właściciel firmy Protone osądza mnie o naduzywanie praw autorskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Musialem usunąc posty ze względu na to iz właściciel firmy Protone osądza mnie o naduzywanie praw autorskich.

 

Witam,

 

Chodziło o usunięcie materiałów pochodzących z oferty handlowej (rysunek kabiny z naszym logiem) pod opisem dotyczącym realizacji w Warszawie. W jednym poście "John" opisał realizacje w Warszawie zamieszczając pod tekstem szkic z naszym logiem i materiały z oferty. Z realizacją w Warszawie, o której napisał nie mieliśmy i nie mamy nic wspólnego. Nie życzymy sobie pisania kłamstw na forum pod naszym adresem.

 

Zespół Protone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem nie czyta Pan ze zrozumieniem.

Posty odnosnie Warszawy nie były w zaden sposob powiązane z Pańską firmą.

Napisałem iz widzialem izolacje ktora była robiona przez prywatną osobe i efekt był słaby, nic nie pisałem o Panskiej firmie. Szkic z Panskim logiem oraz projektem odnosił się do projektu firmy Protone.

Niestety postów juz nie przywroce gdyz sie nie da.

 

Zatem podsumowując: Nie wyrazam o Protone zadnych opinii .

 

Pozdrawiam i prosze o zakonczenie tematu gdyz zadna ze stron nie ma negatywnych intencji. Jezeli istnieje wina po mojej stronie to z całym szacunkiem przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john, szkoda że skasowałeś posta, mogło się komuś przydać. Ja bym tematu nie kasował.

 

P.s. Statystyczny przedsiębiorca cieszyłby się że jago foto, tym bardziej foto z logo, pojawia się na największym i najlepszym forum tematycznym :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
john, szkoda że skasowałeś posta, mogło się komuś przydać. Ja bym tematu nie kasował.

 

P.s. Statystyczny przedsiębiorca cieszyłby się że jago foto, tym bardziej foto z logo, pojawia się na największym i najlepszym forum tematycznym :roll:

 

Dokładnie. Można było inaczej sprawę załatwić. Fail...

 

[ Dodano: 06-11-2012, 18:52 ]

Ja w pokoju ok 32m mam poustawiane bass trapy w katach,gruby material za bebnami,troche gabki akustycznej na scianie i gruby dywan pod bebny+ swietne pochlaniacze zainspirowane ta fotka: http://a2.ec-images.myspacecdn.com/images02/105/9cb6bbe697884e8781ffb5f10f0a534e/l.jpg Mam takich 5(zwiniety dywan,w srodku duzo gabki +gruby material na zewnatrz,tlumia swietnie ,gram juz tak dlugo przy zaslonietych oknach i nikt z okolicy sie nie skarzyl,kilka razy prosilem brata zeby cos ponapieprzal na bebnach i efekt byl bardzo pozytywny,wiadomo bebny slychac ale nikomu w zyciu nie przeszkadzaja,przewaznie gram okolo 2-3 godziny dziennie od 18,19 nie mialem nigdy z tym zadnych problemow,policji :biggrin:

 

Bardzo fajny pomysł. Jakich materiałów najlepiej użyć do zrobienia takich bass trapów? Ile Cię to wyniosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...