Skocz do zawartości
Romeo07

Czy można czymś zastąpić żelki tłumiące?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jak w temacie, czy da się czymś zastąpić te żelki, widziałem kiedyś coś w jakby magnesy na lodówkę, takie małe i cienkie, ale nie wiem co to jest i gdzie to można dostać, zwracam się do tych najdłużej grających, jakie macie metody tłumienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ringi wytłumiajace np firmy Evans. Polecam:) MMi sie brzmienie podobało na tomach które stały sie wtedy bardziej czytelne-selektywne no i cichsze. Co do żelków ja mam swoją opinię... Jestem człowiekiem który strasznie bałagani... Więc dla mnie np ringi są praktyczniejsze. Mogę je zawiesić na statywie i niech wiszą jak mi są niepotrzebne. A żelki zawsze moga mi gdzieś zginąć. A domowy sposób? Np ja starego polmuza tłumiłem dziurawymi skarpetkami przyklejonymi taśmą :) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romeo07, [ kuknij ]. ;)

A w wolnym czasie poznaj swoje ucho, posłuchaj różnych sposobów tłumienia (usiądź gdzieś przy porządnie nastrojonym bębnie i kładź na naciąg różne różniaste rzeczy), kapnij się czy w ogóle lubisz tłumić bęben - a jeśli wyjdzie ci że tak, to który sposób ci najbardziej leży.

Nie ma takiego czegoś jak 'jeden najlepszy sposób na tłumienie'. Niektórzy w ogóle nie tłumią, rozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No np ja teraz właśnie nie tłumię niczym. Nie licząc centrali. Nawet nie mam swoich wytłumiaczy że tak powiem tylko uzywałem pożyczonych na próby. Chłopaki darli się że za głośno gram(sic!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żelki czy ringi nie są po to żeby brzmieć ciszej - lecz by brzmieć inaczej.

A spróbuj lżej uderzać, hym? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, a w szczególności Leszkowi, właśnie oto mi chodziło, jutro poszukam i przetestuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie taki pylnik(galareta co sie lepi do wszystkiego moge to byc jakies gwiazdki czy łapki) w nomi czy gdzieś :) koszt pare zł a daje rade pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...