Skocz do zawartości
Rift

Rytm Linkin Park

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Zacząłem dopiero grać na perkusji i nie bardzo wiem jak rozpisać rytm piosenki linkin park- faint i given up. Mógłby ktoś napisać np. tak "stopa z hi-hatem, sam hi-hat, werbel z hi-hatem"

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie znasz nut.. To obejrzyj na youtube drum cover :roll:

bo gdybyśmy mieli ci rozpisać to w sposób jaki podałeś, to koniec końcu wyszła by wielka kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. W granie na perkusji z nut raczej nikt sie nie bawi(chyba ze sie myle). Najlepiej gra sie ze sluchu, puszczasz sobie w odtwarzaczu na sluchawkach piosenke i grasz do tego co slyszysz. Do poduczenia raczej uzywa sie tabow lub coverow na youtubie. Zarzucam ci link do tabow.

 

http://www.911tabs.com/link/?3653582

 

Jesli chodzilo ci konkretnie o nuty, po prostu zignoruj moj post ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0oo właśnie chodziło mi o taby :biggrin: Wielkie Dzięki! A co do coverów na youtube to oglądałem różne ale i tak za szybko grają i nie mogę ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc. W granie na perkusji z nut raczej nikt sie nie bawi(chyba ze sie myle). Najlepiej gra sie ze sluchu, puszczasz sobie w odtwarzaczu na sluchawkach piosenke

 

Mylisz się ; p powiedzmy że zastępujesz perkusistę w zespole... I co wtedy ?

wszyscy ci krzyczą ,, NO ZAGRAJ TAK: PYRY PYRY BUM CRASHH czaisz? "

Nuty wcale nie są trudne, a ułatwiają życie i grę :)

zdarza się też że grający ze słuchu... Układając swoją sekcje- zagrają raz i zapomną a potem co kolejny jest inny ; p

Sam czasami gram ze słuchu

Ale nie wypisuj innym początkującym że nuty nie są potrzebne i nikt ich nie używa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt faktem najlepiej sie nauczysz grać dany numer imitując nagrania z live'ów, covery czy, jeżeli masz odpowiednio dobry słuch, z samej piosenki słuchając jej.

Chociaż nie wiem czy Faint jest taki dobry dla kogoś, kto dopiero zaczyna. Zajedziesz sie na śmierć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż nie wiem czy Faint jest taki dobry dla kogoś, kto dopiero zaczyna. Zajedziesz sie na śmierć :P

 

Bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu. Jak przyjdzie zagrać coś bardziej skomplikowanego niż 2 i 4, to zrewidujesz swój pogląd. Już takich przerabiałem, co uważali, że nuty im niepotrzebne. Aż się nadziewali na jakąś synkopę, albo kwintolę. I rozjazd. Jak przetłumaczyć coś takiego kolesiowi, który nie zna nut?

 

Powiem więcej - nawet cały zestaw Ci niepotrzebny. Jakaś porządniejsza etiuda werblowa wystarczy, żeby rozłożyć na łopatki grającego "ze słuchu, bo tak najlepiej".

 

Panowie, musicie zrozumieć, że nuty nie są po to, żeby było trudniej, tylko właśnie po to, żeby było łatwiej. Są przejrzyste, czytelne i super pomocne. Typ bębniarza, o którym pisze Broneek-13 to zmora każdego średnio ogarniętego zespołu. Zrozumiesz nuty - to tak, jakbyś się nauczył alfabetu. Potrafisz zapisać słowa, odczytać, a nawet stworzyć własne, jak Ci się podoba. Znasz zasady, jakie panują. Taby - to tak jakbyś zamiast uczyć się tego alfabetu wolał uczyć się hieroglifów. I nie napiszesz "parówka z musztardą", tylko będziesz malował tę parówkę i zastanawiał się jak namalować musztardę, a kto inny nie będzie wiedział czy to musztarda, czy może keczup. To dopiero utrudnianie sobie życia.

 

Ktoś, kto pisze, że ze słuchu jest lepiej, nie ma pojęcia o czym gada.

 

Sto tysięcy książek z ćwiczeniami stoją otworem - tylko trzeba umieć odczytać co tam napisane, czyli znać nuty. Nie będziesz się już nigdy nudził i zastanawiał co dziś grać.

 

Zresztą czemu ja się tak produkuję, czyta to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą czemu ja się tak produkuję, czyta to ktoś?

 

A czyta. I mogę tylko przyklasnąć zdrowo. Moje zdolności jeśli chodzi o perkusję klasyfikują mnie gdzieś między mizerotą a żółtodziobem, ale umiejętność płynnego czytania/grania z nut to dla mnie taka sama podstawa jak prawidłowe trzymanie pałek.

 

 

Pssst,

Seeker, chcesz mi pokazać swoją spluwę? :oops: Hyhyhy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seeker, chcesz mi pokazać swoją spluwę? Hyhyhy.

 

A chcesz zobaczyć? :cool:

 

O dżisas.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zle to napisalem. Generalnie chodzilo mi o to, ze jak gra sie cos samemu dla siebie w domu, bez kompletnego zespolu, to chyba przyjemniej sie gra w sluchawkach, sluchajac jednoczesnie kawalka i grajac do tego cos sie slyszy, niz kurczowo gapiac sie w kartke papieru. Generalnie nie chodzilo mi o to zeby kogos wprowadzic w blad, co mi sie najwyrazniej niechcacy udalo. Tyle, koncze zanim znowu napisze cos glupiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiem chyba nigdy ludzi którzy są mega wrogami nut. Jeśli nie zamierzasz się uczyć tej "tajemnej techniki" i gapienia się kurczowo w kartkę jak to nazwałeś to ok ale błagam nie piszcie ludziom na forum, że nuty są bleee. Później pojawiają się pytania typu "wytłumaczcie mi jak perkusista X w piosence Y gra ten mega wypasiony młyn bo ze słuchu nie mogę wyłapać". W 90% te tajemnicze i niemożliwe do zagrania przejścia to jakieś rozłożone na zestaw paradiddle i inne stroke rolle :cool: nie mówię, że znajomość nut jest niezbędna ale spróbuj zagrać ze słuchu chociaż jedną solówkę Johna Pratta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Broneek-13, kaliber to średnica pocisku, a co za tym idzie lufy. Więc jeśli dla ciebie 7,62 to mały kaliber, to spoko ;) No ale widzę, że chcesz mnie jakoś umniejszyć w oczach koleżanki, więc spoko- działaj. :lol:

 

Średnica pocisku może być inna niż kaliber lufy :biggrin: np. pociski nadkalibrower w armatkach itp :cool:

 

To był taki żart :lol: wybacz jeśli umniejszyłem twemu wojskowemu mieniu :biggrin:

Ale nie róbmy offtopu :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LIP - faint to mój 3 cover jaki grałem wsłuchiwałem się w perke kilka coverów i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Since to jak nie będziesz znał nut to twoja kariera skończy sie na coverowaniu takich piosenek :) nuty nie są trudne the faceless 1 dobrze prawi , warto sie nauczyć bo kupe cwiczeń jest rozpisanych w nutach . pozdrawiam

może mnie zjedziecie ale faint dla amatora to będzie spory problem zeby to poprawnie zagrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Since to jak nie będziesz znał nut to twoja kariera skończy sie na coverowaniu takich piosenek :) nuty nie są trudne the faceless 1 dobrze prawi , warto sie nauczyć bo kupe cwiczeń jest rozpisanych w nutach . pozdrawiam

może mnie zjedziecie ale faint dla amatora to będzie spory problem zeby to poprawnie zagrać :)

Ale ja zdaje sobie z tego sprawę ;), tylko czy w necie znajdę dobre poradniki do nauki? Czy jakaś książka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdziesz bardzo dobre poradniki :) ja sobie lookam tych gości bardzo fajnie pokazane i z zapisami a że po angielsku to nic jak się trochę ogarnia :)

proszę i polecam ogólnie na ich kanale masz dużo tych filmików i chyba dla każdego się coś fajnego znajdzie :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucze sie grac od jakis 5 miesiecy i nauka nut to bylo pierwsze co ogarnialem nim w ogole mialem perkusje. W ogole granie jakis rytmow z nut, gdzie zazwyczaj jest hit hat, werbel i stopa juz do czegos przygotowuje. Pozniej reszta przychodzi wg mnie naturalnie.

Na poczatek polecam zaznajomic sie z kanalem tego pana:

http://www.youtube.com/user/iPraxisVideo/videos?flow=grid&view=0

Pokazuje kilkadziesiat roznych rytmow i ma tez dwie lekcje wlasnie do nauki nut:

http://e-perkusja.pl/teoria/jak-czytac-nuty-czesc-i/

 

Mysle ze nie ma co sie bac nut. Bo ich okielznanie przychodzi bardzo naturalnie i samo z siebie imo.

Tabow kiedys probowalem i bylo to mega trudne dla mnie i malo naturalne ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...