Skocz do zawartości
rozstrojony_x2

Sabian AAX vs Zildjian A Custom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Z tego wzdlędu iż jestem początkującym perkusistą i nie mam dużego pojęcia o blachach pytam Was która blaszka będzie lepsza?

Potrzebuję talerza do lekkiej muzyki (Blues, Rock). Co polecacie i dlaczego?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej półce, to już nie ma - lepsze czy gorsze. Tu każda blacha brzmi świetnie, tylko zależy, która bardziej Ci się podoba.

Zarówno A Custom jak i AAX to niemalże legendarne serie blach.

 

Jeśli piszesz blues / rock, to ja polecałbym AA / HH Sabiana, ale to tylko moje zdanie. Każdy ma inne ucho.

Lubię Zildjiany i Sabiany, ale jestem zwolennikiem "czysto" tureckich blach z uwagi na ich cenę jak i charakter, który mi bardzo odpowiada.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Paiste Twenty? A Custom i AAX, to takie oklepane blaszki ;)

 

http://allegro.pl/paiste-twenty-18-crash-i2756510214.html

 

Jak gra? Proszsz....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=SDOo92gjJ5E

 

Miodzio... Świetna projekcja, ciemna barwa, szlachetne brzmienie. A Custom i AAX, takie bardziej "krzykliwe" są, szkliste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 głos za Zildkiem

mam Zildjian A Custom 16'' crash i muszę przyznać, że jest wręcz stworzony do lżejszych gatunków. Moje uzasadnienie będzie raczej trywialne, ale co mogę powiedzieć, po prostu kocham Zildki. Gdy grasz, i uderzasz w ten talerz to czujesz, że takiego brzmienia się szukało i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

Ja ich nie kocham, dlatego uderzajac w 18" cr A Custom i 20" ride A Custom czegos mi brakowalo, po prostu tego bogactwa brzmienia i nasycenia, cieplej enegetycznosci, ktore znajduje w dobrych Paiste:-)

Lepsze wrazenie na mnie zrobil klasyczny Zildjian Avedis.

A co do AAX Sabiana, coz, mialem pomieszany set AAX/AA. Przy Paiste 2002/602 bardzo blado sie prezentowal.

Ale jak kto lubi takie dosc sterylne brzmienia, wzglednie jasne, ciete (nie mowie o jakichs "dark" modelach) blachy, to i AAX i A Custom przypadna mu do gustu. Sama jakosc wykonania, trwalosc i logo, to wszystko na anjwyzszym poziomie. I jeszcze ten denerwujacy szlif na wysoki polysk (wiem, wiem, na Paiste Reflector i Sound Reflections bym nie narzekal, na Reflecotra nie, na SF troche tak;-).

Mozesz tez poszukac dobrych UFIP z wysokich serii: Brilliant/Bionic. Brzmai szerzej, pelniej, a nadaja sie do rocka i innych zastosowan.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że jesteś początkującym perkusistą. Może lepiej na początek zainwestować w jakieś tańsze tureckie blaszki ? Brzmienie jakością wcale nie złe - jest po prostu inne, bardziej piaskowe, a ceny świetne i nie szkoda takich blach rozwalić tak jak A Customy czy AAXy.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amedia Classic :)

Sprawdzi się zarówno w bluesie jak i rocku, jest tania i z charakterem, ale to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pelen set Sabian AAX, kupując nowy sprzęt w zestawie mam set Zildjian A Custom.

 

Różnica zależy, crashe wg mnie lepiej brzmią, bo w AAX to miałem z serii Stage, a nie Xplosion. Ride od AAX'a troszku lepiej brzmi.

 

Ogólnie różnica jest mała, czy dostaniesz AAX czy A Custom, jeden kij i tak będziesz zadowolony.

 

Jak masz kasę to kup lepiej B20. Te blachy na wartości nie spadają, a zawsze to masz półke zawodową, kiedyś sprzedasz i automatycznie będziesz miał więcej gotówki. Zresztą te blachy łatwiej sprzedać.

 

[ Dodano: 08-11-2012, 23:12 ]

Tu masz jeszcze test HH. Przy okazji gra też na ride i crashu, więc masz porównanie ogólnie całości setu :)

 

Zildjian A Custom

 

Sabian AAX

https://www.youtube.com/watch?v=KaMsh-9S6sY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz kasę to kup lepiej B20. Te blachy na wartości nie spadają, a zawsze to masz półke zawodową, kiedyś sprzedasz i automatycznie będziesz miał więcej gotówki. Zresztą te blachy łatwiej sprzedać.

 

WTH???!!!

rozstrojony_x2, nie słuchaj głupot typu: "B20 jest lepsze, droższe, bardziej zawodowe, itp. niż B8"

Swoją drogą nie polecam też Amedii Classic - raz miałem nie przyjemność ich słuchać.

 

A co powiecie na Paiste 802 (B8)?

Przyjemne blaszki. Jak chcesz coś tańszego a fajnego, to właśnie 802, PST5, 400 do Paiste'a. Fajne blaszki.

 

Ale swoją drogą, jeśli masz kasę na blachy typu AAX, czy A Custom, to czemu nie? Tylko w tym wypadku musisz się wybrać gdzieś do sklepu i samemu opukać. Bo przy zawodowych seriach, to już indywidualna sprawa "które lepsze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys czytal ze zrozumieniem, to bys wiedzial, ze piszac B20 mam na mysli AAX I Customy, ze kase lepiej wziąć ktorys z tych setow. Nie rozumiem Twojej gadki. Ma kasę niech kupi te blachy, to nie sprzętrtv, ze spadnie na wartości. Widzę, ze kolego idziesz typowo za opinia masy. Twórca tematu zbiera istotne informacje, aby podjaf decyzje i nie wprowadzaj go w błąd, bo nie zrozumiales mojego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ozstrojony_x2, nie słuchaj głupot typu: "B20 jest lepsze, droższe, bardziej zawodowe, itp. niż B8"

 

oczywiście że jest..

 

oczywiście nie mam na myśli porównywania staggów z B20 do paiste 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

I zawsze jak bumerang wraca ten temat.

Jesli chcecie rozmawiac o tym, ktory stop jest szlachetniejszy, zgoda b20 (bo spadkobiercy armensko-otomanskich alchemikow wiedza, kiedy dodac uryny do surowki;-), a jesli o tym, ktore blachy sa lepsze, to nalezy odpowiedziec,ze lepsze sa te, ktore sa solidniej wykonane, o powtarzalnym, wyrownanym bogatym brzmieniu i wysokiej trwalosci.

I to bardzo czesto beda blachy ze stopu b8.

 

A dlaczego z blach Sabiana i Zildjiana nalezy wybierac te ze stopu b20 (choc z wyjatkiem tej ubogiej serii XS20 - od tego blaszydla to Pro i Pro Sonix brzmia ciekawiej)?Ano tylko dlatego,ze ze stopu b8 te firmy nie potrafia badz nie chca produkowac dobrych instrumentow.

Potrafia to Paiste (stworzyli stop b8) i Meinl (sciagneli od Paiste;-)

 

Wazne jest to,co sie ze stopem robi, bo to finalnie decyduje o charakterze i jakosci blachy.

 

A w ogole to najlepsze sa blachy ze tajemniczego stopu Paiste PSA ;-)

 

A Kolega moze by cos wybral z mojego arsenalu (stopy do wyboru i koloru):

 

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=60017

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego,ze ze stopu b8 te firmy nie potrafia badz nie chca produkowac dobrych instrumentow.

 

a seria APX? a np niektóre modele Vault np devastation chinese są jak najbardziej wykonane ze stopu B8 i to na zawodowym poziomie.

 

Ale masz racje, w tej materi paiste rządzi bo to szwajcarzy są w końcu mistrzowie organizacji pracy ;)

Myślę że paiste tak mocno sie okopało w tej pozycji, że zwyczajnie innym firmom nie opłaca sie podjąć rękawicy. Ale mogę sie mylić. Nie sądzy aby sabian czy zildjian nie umiały robić tego typu blach vide przykład sabiana pokazuje że umieją. Myślę że po prostu to sie nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za błędy w poście poprzednim, pisany z telefonu, gdzie czcionka była mega mała.

 

Najlepiej zapytać autora tematu ile ma pieniędzy na blachy i czy gra zarobkowo, że te blachy mu się zwrócą czy gra normalnie hobbystycznie. Wtedy można będzie łatwiej wybrać :)

 

Ja osobiście gram hobbystycznie, a mam Zildki A Custom, bo cenię sobie jakość brzmienia, a jak pisałem wcześniej, to nie sprzęt RTV, że za pół roku spadnie 20% na wartości. Wychodzę z założenia, że raz dasz i masz, po latach sprzedasz za podobną cenę, jeśli o nie dbasz, a poza tym to zamrożony kapitał, który jest ciągle w eksploatacji.

 

Muszę w końcu zmienić tą starą sygnaturkę ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Zgadzamy sie, aby Kolega nabyl porzadne uzywane balchy, tylko torche spor na temat b20 czy b8 rozgorzal:-)

Nie znam tych nowych produkcji Sabiana, jesli tak jest, to znaczy,ze wyciaga wnioski i tym bardziej wskazuje,ze w tym przypadku nie mozna mowic o lepszym i gorszym stopie do wytwarzania blach. Piszac o slabszej klasie blach Sabiana z b8 mialem na mysli serie: B8, BPro i Pro/Sonix (te ostatnie to jednak juz porzadniejsza produkcja, wolalbym je od tego "taniego chwytu" nazwa stopu w serii XS20).

U "Menela" nazwa stopu (czy tez oznaczneie zawartosci cyny) tez wystepuej w nazwach,ale tam po prostu wskazuje na uzyty material.

 

Pozdrawiam i zycze Koledze udanych wyborow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...