Skocz do zawartości
Engram

Sprzedaż sprzętu za granicę

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, piszę z taką zagwozdką...Znalazł się chętny z Anglii na mojego Mastersa. Miał zrobić przelew za bębny i przysłać firmę transportową, dane do przelewu podałam. Następnie otrzymałam od niego i równolegle od ichniejszego citibanku maila, zktórego wynika ni mniej ni więcej jak:

 

Typ zrobił przelew za bębny + za koszty transportu i ubezpieczenia

Bank wstrzymał przelew, aby otrzymać pieniądze na konto muszę z własnej kieszeni założyc za koszty transportu, które mam za posrednictwem Western Union przesłać rzeczonej firmie transportowej. Po przełaniu do banku potwierdzenia operacji z WU, bank zwolni mój przelew i kaska za bębny + transport wpłynie na konto.

Czy ktoś z Was się spotkał z taką usługą? Mnie to szczerze mówiac śmierdzi jakimś szwindlem, dzwoniłam dziś do citibanku i przynajmniej po naszej stronie konsultanci wszelkiej maści nic nie wiedzą o takich usłuchach.

 

Ew. jakie są bezpieczne dla obu stron sposoby realizacji takiej transakcji? Rozumiem gościa, że nie chce robić przelewu w ciemno, ale ja z drugiej strony nie będę zakładać kasy, która dla mnie mała nie jest i stanowi moje "być albo nie być"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dziwna propozycja. Ebay wyraźnie ostrzega przed oszustami, przed fałszywymi usługami powierniczymi oraz przed płatnościami przelewem i przez Western Union, gdyż są to operacje nie do odwrócenia. Tym bardziej jeśli w ten sposób się nie umawialiście.

 

Jeśli koleś ma wątpliwości, możecie całą transakcję zrealizować przez PayPal. Ochrona kupujących jest naprawdę skuteczna. Jeśli nie wyślesz towaru lub coś będzie nie tak w innym sensie, ebay z paypalem mają dość środków, żeby zwrócić typowi kasę i narobić Ci koło tyłka żeby ją odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat dość często wysyła jakieś małe paczki za granicę (Litwa, Ukraina, Anglia) i zawsze ludzie wpłacają kasę przez WU, nigdy nie miał do czynienia z zatrzymaniem kasy w banku. Podejdź sobie najlepiej do jakiegoś oddziału, chyba BZ WBK bo to ten bank współdziała z WU i spytaj. Spytam jeszcze siostry bo też tam pracuje, a nie wiem kiedy się z nią będę mógł skontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyers_eve

Jak płatności to tylko przez PayPal. Dla mnie to dość dziwne co napisałeś. Jaki jest sens robić za towar przedpłatę skoro i tak musisz ze swoich wyłożyć. Dasz kolesiowi info że wysłałeś a on anuluje transakcję bo się rzekomo pomylił. Śmierdzi śmierdzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przekręt! Nie wysyłaj żadnej kasy! Pierwsze słyszę żeby bank "zatrzymał przelew".

Na fejsgłupku w grupie polish drummers ktoś opisywał podobnego "chętnego" na set dw....

Ta "firma transportowa" to pewnie jedna i ta sama osoba...więc chce cię orżnąć na kwotę transportu....

Nie pisz nic delikwentowi tylko zgłoś oszustwo do ebaya i niech blokuje takich śmieci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transakcja nie była załatwiana przez ebay, koleś jakimś cudem wynalazł mnie na allegro i napisał do mnie na maila podanego w opisie aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ci nagle przelewa kasę za zestaw to jest to zbyt piękne żeby było prawdziwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też słyszałem o tych wałkach. znajomy miał identyczną sytuację tyle, że z autem. tyle, że on dał się nabrać, a pieniędzy za transport nie ujrzał do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręt nigeryjski - poczytaj o tym.

 

Miałem podobną sytuację, koleś z zagranicy oferował mi świetną cenę za blaszkę, wysłałem dane do przelewu i dostałem mejla rzekomo "od baku" w którym było potwierdzenie przelewu z moimi danymi. Na szczęście pochwaliłem się Bratu, że zrobiłem dobry interes (bo tak wtedy myślałem), a ten od razu zajarzył, że to zapewne ten przekręt. Pieniędzy za tamtą transakcję nie mam do dziś, na szczęście blaszka sprzedana komu innemu, od którego kasę za nią dostałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden wielki przekręt! W życiu nie daj się na to nabrać! Mi osobiście zdarzyło się mieć dwie takie sytuacje i jedna to że ja chciałem coś kupić, a druga że ktoś właśnie chciał kupić coś ode mnie. W obu przypadkach polegało to właśnie na "zatrzymaniu", w pierwszym wypadku że niby koleś dał towar do firmy kurierskiej i przyszedł bardzo prowizorycznie podrobiony mail niby od firmy kurierskiej że paczke mają i pośredniczą w transakcji w związku z czym ja mam wpłacić niby na konto firmy a paczka do mnie dotrze.

 

Drugi przypadek to że właśnie tak jak Ty, dostałem potwierdzenie od banku że mają kasę i jak przeskanuję im potwierdzenie nadania paczki to kase mi wyślą. Oczywiście ja nie dałem się nabrać w obu przypadkach natomiast znajomy miał mniej szczęścia, jednak chcąc się upewnić, wziął laptopa z podobnym mailem jak u Ciebie i poszedł do citibanku i pokazał im to i zapytał czy ten mail jest od nich, a oni to potwierdzili, więc zapakował sprzęt i wysłał a kasy nie zobaczył do dzisiaj. W sumie mógłby mieć pretensje do banku natomiast nie wziął od nich żadnego pisemnego potwierdzenia że to mail od nich i ciężko myślę byłoby im to udowodnić.

 

Pozdro

 

[ Dodano: 19-11-2012, 17:18 ]

Dodam jeszcze że zazwyczaj takie maile zawierają charakterystyczną łamaną angielszczyznę + podają adresy które nawet nie istnieją więc sprawdź chociażby adres w google maps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten sam schemat co z zakupem auta. to jest przekręt na max. żadnej kasy nie przesyłać a tymbardziej przez Western Union i inne tego typu instytucje. te pieniądze może odebrać każdy w każdym zakątku świata. nigdy w życiu nie dojdziesz do tego kto cię orżnał jeśli sprawę zgłosisz na policję. zapomnij o transakcji. KANT :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekręt nigeryjski - poczytaj o tym.

 

(..)

 

dokladnie, jak wystawialem na allegro body nikona d80 (bardzo chodliwy towar) to mialem od razu kilka takich 'propozycji' - zglos to do Allegro

 

co do bezpieczenstwa transakcji z zagranicznymi kontrahentami:

 

eBay ---> PayPal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to faktycznie próba przekrętu.

Ale z drugiej strony w biznesie stosuje się takie rozwiązanie to tzw. akredytywa.

Bank zabezpiecza, aby obie strony wywiązały się z zobowiązań.

Może koleś też obawia się, że ty go wystawisz i po otrzymaniu przelewu nie wyślesz sprzętu.

Musisz rozeznać sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wałek, wałek, wałek. Wystawiając jakiekolwiek auto, choćby zjedzonego rdzą poloneza dostaniesz kilka takich propozycji ;)

 

unikać jak ognia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może to faktycznie próba przekrętu.

Ale z drugiej strony w biznesie stosuje się takie rozwiązanie to tzw. akredytywa.

Bank zabezpiecza, aby obie strony wywiązały się z zobowiązań.

Może koleś też obawia się, że ty go wystawisz i po otrzymaniu przelewu nie wyślesz sprzętu.

Musisz rozeznać sprawe.

 

chyba żartujesz ? co bank obchodzi na co przelewam pieniądze ? za towar, transport czy ubezpieczenie. bank po złożeniu zlecenia ma wykonać operarcję przelewu a nie zatrzymywać ją i żądać jakiejkolwiek przedpłaty od osoby, do której ma trafić przelewana kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może to faktycznie próba przekrętu.

Ale z drugiej strony w biznesie stosuje się takie rozwiązanie to tzw. akredytywa.

Bank zabezpiecza, aby obie strony wywiązały się z zobowiązań.

Może koleś też obawia się, że ty go wystawisz i po otrzymaniu przelewu nie wyślesz sprzętu.

Musisz rozeznać sprawe.

 

chyba żartujesz ? co bank obchodzi na co przelewam pieniądze ? za towar, transport czy ubezpieczenie. bank po złożeniu zlecenia ma wykonać operarcję przelewu a nie zatrzymywać ją i żądać jakiejkolwiek przedpłaty od osoby, do której ma trafić przelewana kasa.

 

zgadza się jest coś takiego jak akredytywa ale w takim przypadku potrzeba jest powipisywać całą masę dokumentów i z reguły obydwie strony wiedzą jakie to dokumenty i raczej tego typu rozwiązania stosuje się raczej z krajami dosyć egzotycznymi, gdyby coś takiego miało miejsce Engram otzymała by wymagania jakie musi spełnić od banku a z tego wszystkiego to wynika raczej że jest to przekręt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ;__;. Koleś jeszcze kilka razy mnie naciskał o tą wpłate (tłumacząc, że on np. nie ma dostępu do WU i inne takie bzdury) ale w końcu dał spokój...ech szkoda, tylko głowę zawracają i cieszy się człowiek a tu lipton...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...