Skocz do zawartości
matekkk

Pałki z nylonowymi główkami...

Rekomendowane odpowiedzi

też mam mieszane uczucia, bo jak na razie (nie z wyeksploatowania) poszły mi tylko dwa komplety pałek:

zildjiany 5B -> cała główka wypadła na rdzeniu ( DDDDD>>> ---O )

zildjiany Vinniego Colaiuty -> mniej więcej połowa główki poszła do piekła. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba bardziej wolę brzmienie drewna.. cieplejsze jest.. i nie tak jasne jak nylonu, chociaż fajnie stosować je naprzemiennie no i żywotność główek zdecydowanie przemawia za nylonami... Z nylonami miałem następujące doświadczenia:

Gładek - główki po kilku machnięciach latały w powietrzu tak że nie polecam

Zildjian Adrian Young signature - troszkę dłużej niż w gadkach ale też tipy spadły, do tego pałki nie należą do najwytrzymalszych.. trociny sie z nich robią:/

No i AHEAD. tutaj główka nie odpada, dzięki temu że poza klejem jest jeszcze solidnie przykręcona ;)

 

... a na święta poproszę mikołaja o z VF Dave Wecl evolution w wersji z nylonami i zobaczymy jak spisują się tutaj, bo ogólnie lepszych pałek jak VF jeszcze nie spotkałem.

 

PS- a swoja drogą kiedyś miałem świetne pałki VF właśnie i wyszczerbiły się główki. spiłowałem je na gładko i nakleiłem na nie główki które zostały mi po gładkach. Uratowałem sobie pałki w ten sposób :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, a ja dorwałem wczoraj pałki 150 rock z nylonowymi głowkami, uwaga, uwaga- gładka!:D.Zobaczymy jak sie sprawdzą. Dałem 11 zeta :neutral:

Za często pałek nie łamię, nawet gładków, a jedynym mankamentem to była szybkie niszczenie główek, które niszczały we wszysktich pałkach, obojętnie jakiej firmy. Może minimalnie dłuższą miały żywotność. Dlatego mam nadzieję, że spełnią swoje zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 zeta... ? To już tak ciężko zrezygnować z 2 tanich piw i kupić za 15 złociszy pałki Nova ? Na prawdę nie rozumiem was ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 zł? To naprawde tak ciezko zrezygnowac z fajek 2 razy i z piwa i kupic Vic Firthy? Ad infinitum :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma takiej konieczności. Zakupiłem kiedyś kilka par pałek Nova model 5a i 5a nylon. Bardzo dobre wykonanie, dobra trwałość, świetne wyważenie. Każda para była idealnie równa pod względem wagi, każda pałka idealnie prosta, czego np nie można powiedzieć o budżetówkach vater'a - goodwood.

 

Podsumowując, jeśli bardzo dobrze gra mi się tymi pałkami, to po co mam przepłacać skoro w cenie jednej pary vicfirth, mogę mieć dwie nova sticks?

 

Zaraz odezwą się głosy że trwałość, że jakość itd. Może oryginalne vic firth są robione z lepszego drewna i lepiej są wykończone, ale te różnice nie są szczególnie istotne w grze. Grałem vicfirthami, grałem Nova i te pałki spisują sie bardzo dobrze. Jeszcze się nie zdarzyło aby pałka mi się złamała, albo oderwała się nylonowa główka. Jedna para wytrzymuje kilka miesięcy w moich łapkach, więc dla mnie to pałki które całkowicie mi wystarczają. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany, jestem ciekawy, jak gra większość z Was, forumowiczów, mam VF Dave Weckl Evolution i gram nimi już 3 rok... xDDD

ale koniec O/T

mam zildjiany 7A z nylonami i jestem w 100% zadowolony, gdy mi się zniszczą, na pewno kupię kolejne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 zeta... ? To już tak ciężko zrezygnować z 2 tanich piw i kupić za 15 złociszy pałki Nova ? Na prawdę nie rozumiem was ludzie...

 

Sklepy muzyczne to nie mac donaldy zią. U mnie tkaich pałek jak wymieniłeś nie ma, przynajmniej z nylonami. Były tylko te, albo zildjiany;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rany, jestem ciekawy, jak gra większość z Was, forumowiczów, mam VF Dave Weckl Evolution i gram nimi już 3 rok... xDDD

 

Zależy jak intensywnie grasz. A ja gram dość intensywnie (w sensie baaardzo często) :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nova model 5a i 5a nylon. Bardzo dobre wykonanie, dobra trwałość, świetne wyważenie. Każda para była idealnie równa pod względem wagi
a ja np. ile razy kupiłem pałki Nova, to zawsze w parach nie są takiej samej wagi. Jedna cięższa, druga lżejsza... i graj tu takim czymś ;/

 

Może oryginalne vic firth są robione z lepszego drewna i lepiej są wykończone, ale te różnice nie są szczególnie istotne w grze
wg mnie są o wiele lepiej wyważone, a dla mnie to jest istotne w grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miałeś felerne modele. Ja trafiłem na idealnie wyważone. Zero problemów.

 

jankes napisał/a:

Może oryginalne vic firth są robione z lepszego drewna i lepiej są wykończone, ale te różnice nie są szczególnie istotne w grze

wg mnie są o wiele lepiej wyważone, a dla mnie to jest istotne w grze ;)

 

Widzisz żebym gdzieś w tym zdaniu pisał o wyważeniu pałki jako nieistotnym elemencie nie wpływającym na jakość gry? Bo ja nie widzę. Tam pisze "WYKOŃCZONE" w sensie wygląd zewnętrzny, trochę gorsza jakość drewna, co wpływa na trwałość.

 

Również się zgadzam że wyważenie wpływa na grę, jak i różnice w wadze. Gdybym trafił na takie modele to pewnie bym ich nie kupił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może miałeś felerne modele. Ja trafiłem na idealnie wyważone. Zero problemów.
prawdopodobnie tak, jednak ja kierując się swoimi indywidualnymi doświadczeniami, wolę nie ryzykować i raczej nie będę już Novy kupował ;)

 

Widzisz żebym gdzieś w tym zdaniu pisał o wyważeniu pałki jako nieistotnym elemencie nie wpływającym na jakość gry? Bo ja nie widzę.
źle mnie zrozumiałeś ;) ja sie zgadzam z Tobą, że różnice o których pisałeś (czyli
są robione z lepszego drewna i lepiej są wykończone
)
nie są szczególnie istotne w grze.
, ale jeszcze dodałem od siebie, że dla mnie wyważenie jest istotne, a że wszystkie novy jakie miałem, pod tym względem leżały, wolę oryginalne Vic Firth'y i tyle :) pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że jak się ma kasę to lepiej zainwestować więcej na lepszej jakości pałki. Ale ja bardzo dużo czasu spędzam za zestawem i zużywam sporo pałek przez to. Nie zawsze mam kasę żeby wydać stówę na 3 komplety tylko. Pałki Nova to całkiem rozsądna alternatywa jeśli ma się problemy z kasą.

 

[ Dodano: 18-11-2007, 22:51 ]

Takie budżetowe zamienniki lepiej wybierać osobiście, wtedy zawsze jakaś dobrana parka się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi coś na temat pałek z nylonowymi główkami, bo słyszałem już kilka wersji (np. że lepsze drewniane, bo plastiki gną blachy) tak właśnia słyszałem, choć właściwie nie wiem jak można grać żeby blachy pogiąć, ale to szczegół. Wyjaśnijcie mi tą różnicę między nylonowymi, a drewnianymi pałkami, bo mam sobie kupować i nie wiem jakie wybrać. :-(

 

ja gram od niepamiętnych czasów na nylonowych i nigdy się nie zawiodłem co do szczegółów (mam na myśli różnicę w brzmieniu pomiędzy drewniakami a nylonami) to nylony podczas uderzenia o Ride dawają wyższe bardziej skupione i wyraźniejsze brzmienie, mają bardzo wytrzymałe główki. Generalnie mi się gra świetnie i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram nylonkami i za nic w świecie nie wrócił bym na drewno.

+wytrzymalsze główki

+wyzsze brzmienie hi-hata i ride

- to co wyzej(zależy jak kto patrzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"różny rodzaj narzędzia do różnej pracy" takiego zdania jestem a co do wytrzymałości to moimi ostatnimi sebami grałem 3,5 m-ca :) ( po 3 h/dziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zildkami grałem 8 miechów(nie wiem ile dziennie ) i obydwie poszły prawie równo (2 próby róznicy)teraz znowu je kupiłem i mam nadzieje że wytrzymaja tyle samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo powiem, że te gładki nylonowe co kupiłem wytrzymały pół miecha...ze mną. Zostawiłem je na 18-stce i nie wziąłem ich. Wódka była za dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nylony są całkiem spoko. Przynajmniej tak szybko główka się nie niszczy, jak w przypadku drewna.

Że są spoko, to mówiłem o pałkach półki Vic Firth, Pro Mark, Vater..... bo jeśli mam wyrazić zdanie o Gładkach... to dajcie spokój... Gładki z nylonami nie są godne nawet uwagi.

Kupiłem jedną parę i już na 2 próbie odpadły nylony. W następnej parze Gładków było tak samo, ale odpadły dużo szybciej. Mój znajomy ma gdzieś 15 par gładków, to wierzcie mi że 10 z nich już nie ma główki. :doubt:

 

ps. edytowałem posta, bo tamten był nadzwyczaj idiotyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! =]

(Bo to jest mój pierwszy post na tym oto forum ^^)

 

Więc:

W drewnianych pałkach niszczy się szybko główka, ale w nylonowych pałkach niżeszgo gatunku .. często odpada właśnie ta nylonowa główka (np. gładek)

Więc są plusy i minusy. Ja gram teraz na nylonowych .. ale to są gładki rock 150 i dzisiaj na próbie właśnie mi odpadła główka :/ muszę ją dokleić

 

Dlaczego każdy nowy uważa, że to forum powstało w momencie jego pierwszego logowania?

 

Tak. Wiemy już, że drewniane główki szybko się niszczą, ale w ich przypadku nie chodzi o wytrzymałość.

 

Wiele innych rzeczy wiemy również - polecam opcję "szukaj" - dowiesz się jak ogromna jest nasza wiedza :P

 

Witamy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując pałki z wyższej półki raczej nie ma mowy o odpadnięciu główki (nylonowej), aktualnie korzystam tylko i wyłącznie z VicFirth'a i nigdy nic mi sie z nim nie stało... dodam że kiedyś kupowałem pałki RegalTip i mam mieszane uczucia co do tej marki... potem była osca (spróbowałem także z czarnymi nylonami) - tutaj sprawa gorsza... główka się po prostu rozpadła po kilku minutach grania... a nie gram siłowo... BOMBA -> głowki mozna sobie zdejmować ;), więc jak narazie VicFirth jest moim faworytem... wolę wydać parę złotych więcej i mieć na dłuższy czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! =]

(Bo to jest mój pierwszy post na tym oto forum ^^)

 

Więc:

W drewnianych pałkach niszczy się szybko główka, ale w nylonowych pałkach niżeszgo gatunku .. często odpada właśnie ta nylonowa główka (np. gładek)

Więc są plusy i minusy. Ja gram teraz na nylonowych .. ale to są gładki rock 150 i dzisiaj na próbie właśnie mi odpadła główka :/ muszę ją dokleić

 

Witamy:). Ja własnie mam te same pałki i byłem zadowolony...a jak długo je miałeś, że Ci nylon odpadł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooki - miałem je gdzieś... 2 miechy albo krócej bo dużo na nich nie grałem. 2 razy mi odpadł nylon. Raz przy przejściu na tomach (i odziwo bardzo wolnym) a 2 raz przy uderzeniu w crash. Obie sytuacje z jedną pałką. Druga się trzyma jakoś. =P

 

Nie wiecie czym można przykleić tą nylonową główke do pałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...