Skocz do zawartości
atem

Black Hawk HXD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Ostatnio na allegro "szał" robią bębny Black Hawk HXD. Załączam link do aukcji. Poprzednia zakończyła się sprzedażą aż 7 sztuk, co jest bardzo dobrym wynikiem w tej kategorii.

 

http://allegro.pl/perkusja-elektroniczna-black-hawk-hxd-mesh-head-i2824611772.html

 

Mam zatem pytanie, co sądzicie o tym modelu? Jak wyczytałem (jednocześnie uważnie się przyglądając) moduł to Medeli DD512, stosowany w dość budżetowych konstrukcjach z uk i zza oceanu - Techtonic DD512. Bębny i rama wyglądają dość 'pro' jak na tę kategorię cenową. Pady z tego co się dowiedziałem mają 9", oczywiście (choć jak na 2 tys. to raczej nie takie oczywiste) siateczkowe. Ktoś miał okazję opukać te bębny i ma jakieś przemyślenia? Będę bardzo wdzięczny za opinie, bo przymierzam się do kupna jakiegoś zestawu.

 

Pozdrawiam, Atem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście filmik oglądałem (zresztą 3 na YT) + kilka(naście?) innych bębnów z tym modułem. Mimo wszystko chciałbym spróbować uzyskać odpowiedź najlepiej od osoby, która miała przyjemność na tym grać. Ewentualnie od osoby, która po przesłuchaniu próbek potrafi lepiej ocenić niż ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zestaw od niedawna w domku, więc mogę coś powiedzieć :) przede wszystkim jest zajebiscie cicha... Miałem wcześniej Alesis Dm10 i niestety a moze stety musiałem sprzedać bo miała za głośne pady przez to niemoglem w spokoju ćwiczyć (sąsiedzi) Druga fajna rzecz to brzmienia werbli w porównaniu do Alesisa dużo lepsze, bardzo naturalne... Pokusił bym sie nawet o stwierdzenie lepsze od rolanda. W brzmieniu tomów juz nie ma takiej rewelacji jak Roland ale myśle ze wygrywają nadal z alesisem. Odbicie pałki wiadomo siatka i to w dodatku z regulacja naciągu więc chyba niepotrzeba wiecej pisać:) Wszystkich opcji modułu jeszcze nie rozkinilem ale fajny bajer to możliwość "strojenia" tomów wyżej , niżej. Moduł ma pokłady muzyczne ale ja używam mp3 i drumlessow i powiem szczerze ze pełen odlot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pady tutaj wyglądają na standardowe pady znane z Alesisów, tylko że przerobione na siatkę.

 

Podejrzanie natomiast wygląda pad stopy - normalnie Alesis ma taki sam pad na stopie. BlackHawk jednak dał tutaj coś innego. Dlaczego? Siatka na padzie stopy jest poddana znacznie większym siłom. Można więc mieć obawy, że te naciągi siateczkowe nie należą do najtrwalszych.

 

Podejrzewam też, że stopa jest dość głośna - czy się mylę , Maqu27?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pady Alesisa przerobione na siatkę ? Tutkaprof widziałeś kiedyś pad Alesisa od środka ? Owszem jest z zewnątrz ładny naciąg i jak kupowałem dałem sie poprostu na to nabrać bo po zakupie okazało sie ze pod naciagiem jest napchane gąbki płytka metalowa i inne badziewia, powiem szczerze ze poczułem sie oszukanyn przez Alesisa bo byłem przekonany ze pod naciagiem jest pusta przestrzeń, wyobrazić sobie jakie odbicie ma naciąg ktory jest od spodu zapchany gąbka ....

 

 

Siatki są trwałe, japierdzielam metal dość grubymi palkami i ze tak powiem do jazzowych perkusistów nie należę , myśle ze przy moim kopycie gdyby było coś nie tak siatki juz dawno poszły by sie je.....ac.

 

 

Stopa w porównaniu do Alesisa jest ultracicha. Nie mam żadnych zastrzeżeń ze nie ma tam akurat siatki i myśle ze jest to dobre rozwiazanie takie jak stosuje Roland. Bezsensowne jest czepianie sie ze na stopie nie ma siatki , zobacz ile ten set kosztuje w porównaniu do innych to i tak jest to mega wypas za śmieszna kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pady Alesisa przerobione na siatkę ? Tutkaprof widziałeś kiedyś pad Alesisa od środka ?

 

Widziałem, miałem i wiem co mają w środku, jest to jeden z powodów, dla którego hejtuję Alesisa od dawna. Ale te od zewnątrz wyglądają bardzo podobnie do padów alesisa, mówisz że jednak to całkiem inne pady?

Ja do blackhawka nic nie mam, jeśli mówsz że i stopa jest bardzo cicha i siatki wytrzymałe, to cóż, tylko się cieszyć i polecać w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maqu27 a mógłbyś napisać coś więcej o module? Jak on się ma do Alesisa (chodzi mi o funkcje i brzmienia) są porównywalne, lepsze/gorsze? Waham się już od miesiąca między alesis dm8 a tym Black hawkiem i ciągle jestem w kropce :P I jeszcze ciekawi mnie ustawienie talerzy a dokładniej Ride. Można go jakoś przesunąć bardziej "do siebie" w sensie bliżej floor toma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to pragnienie na wyrost, ale maksymalnie super byłoby usłyszeć wszystkie 24(?) zestawy ;) (youtube'owe marzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maqu27 a mógłbyś napisać coś więcej o module? Jak on się ma do Alesisa (chodzi mi o funkcje i brzmienia) są porównywalne, lepsze/gorsze? Waham się już od miesiąca między alesis dm8 a tym Black hawkiem i ciągle jestem w kropce :P I jeszcze ciekawi mnie ustawienie talerzy a dokładniej Ride. Można go jakoś przesunąć bardziej "do siebie" w sensie bliżej floor toma?

 

Maqu27 a mógłbyś napisać coś więcej o module? Jak on się ma do Alesisa (chodzi mi o funkcje i brzmienia) są porównywalne, lepsze/gorsze? Waham się już od miesiąca między alesis dm8 a tym Black hawkiem i ciągle jestem w kropce :P I jeszcze ciekawi mnie ustawienie talerzy a dokładniej Ride. Można go jakoś przesunąć bardziej "do siebie" w sensie bliżej floor toma?

 

Porównanie modułu Black Hawk HXD do Alesis DM10:

 

Werble: duża przewaga Black Hawka - ma klikanacie werbli ale 3-4 są bardzo dobre, tak jak mowielem wczesniej ze pokusil bym się o stwierdzenie że lepsze od Rolanda lub conajmniej takie same, wiec Alesis pozostaje dużo w tyle, werble Alesisa poprostu mi się nie podobają są mało naturalne.

 

Tomy i Blachy: Black Hawk HXD i Alesis DM10 mają tomy na podobnym poziomie, nie potrafie okreslic które są lepsze bo są podobne.

 

 

Bez namjmnieszego zawachania moge powiedzieć że pady siatkowe Black Hawka to calkiem inna bajka, siatki które są bez porównania cichsze i normalnie odbiją płakę. Pady alesisa to jakies nieporozumienie.

 

 

Jesli chodzi o przesuniecie blachy, hm mozesz ja zamontować na prawym słupku i bedzie blizej.

 

Ja nie kupil bym Alesisa, mam do tej firmy jakis uraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :smile: To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :roll: więc zacznę od początku; od zawsze interesowała mnie gra na perkusji,a że do tej pory nie miałem funduszy to sobie odpuściłem :doubt: Teraz nachodzi mnie znowu,z tym że wybór pierwszego instrumentu no nie prosta sprawa-łatwo można się zniechęcić. Perkusja akustyczna raczej odpada -troche zbyt glośna:/ Moje fundusze są skromne tak do do 2 Tysięcy-no max 2300 ;)

Zastanawiam się własnie nad tym Black Hawk HXD lub Alesis DM6. Demo Tej pierwszej na YT wygląda ciekawie ,wygląd też niczego sobie ,dane techniczne również :smile: z kolei dm6 jest trochę tańsza, mało miejsca zajmuje i ...no właśnie ma jeszcze jakieś zalety :?: Moje pytanie Brzmi czy warto dopłacać do Black Hawk-a czy wziąć alesis-a i na nim rozpocząć przygodę z muzyką ?Oczywiście zdaję sobie sprawę że w tej tańszej nie ma naciągów siateczkowych i będzie głośniejsza ;)Co radzicie Proszę o poważne odpowiedzi :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

entuzjasta789 pomiędzy Alsis DM6 a Black Hawk HXD nie ma różnicy - jest przepaść brzmieniowa i nie tylko, kupisz Alesis DM6 pograsz troche i jebniesz w kat bo brzmienia sa poprostu do dupy, Kupisz Black Hawka i bedziesz czerpać przyjemność z grania, nie bede juz nawet wspominał o takich zaletach jak pady siatkowe. A jesli chcesz porównywać Alsia DM6 to raczej do Black Hawka MXD - nie ma dużej różnicy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maqu27 :D fajnie fajnie ale brzmieniowo Black Hawk wydaje sie byc słabszy niż choćby alesis dm8 (po filmikach na yt). Sprawdzałeś dm10 nie podobał sie ze względu na pady z naciągami a może dm8 był by znacznie przyjemniejszy? I do tego jesteś jedyną osobą która poleca Black Hawk :). Jak można Ci zaufać :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki ten zestaw o którym mowa posiada 3- strefowy pad talerza ?

Jeśli tak to czy jest kompatybilny z modułem Rolanda..

Skoro się tak sporo Tu pisze o tym zestawie to pewnie już ktoś więcej o nim wie ...

A jeśli współpracuje taki pad talerza z modułami Rolanda to jaki jest jego koszt lub link do takiego talerza po proszę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja trochę z innej beczki ten zestaw o którym mowa posiada 3- strefowy pad talerza ?

Jeśli tak to czy jest kompatybilny z modułem Rolanda..

Skoro się tak sporo Tu pisze o tym zestawie to pewnie już ktoś więcej o nim wie ...

A jeśli współpracuje taki pad talerza z modułami Rolanda to jaki jest jego koszt lub link do takiego talerza po proszę :)

Pozdrawiam

 

Jedyny talerz jaki można kupić osobno(Black Hawk oczywiście), to jednostrefowy talerz crash (http://www.mastermusic.pl/p/63/200/pad-talerza-black-hawk-cp2-czesci-i-akcesoria-perkusje-elektroniczne-perkusje.html). W opisie napisane jest, że jest kompatybilny z wszystkimi modułami, więc z Rolandem tym bardziej. Jednak jeżeli mówić już tutaj o dwustrefowym ride to nie widziałem go w sprzedaży osobno.

 

Jeszcze chciałbym rozwiać wszystkie wątpliwości w sprawie modułu. Mianowicie wygląda on tak jak moduł w Medeli lub Tehctonic (dd512), jednak ma on inne oprogramowanie obsługujące dwustrefowy ride i trójstrefowy pad werbla z dwustrefowymi padami tomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie kiedy set będzie dostępny?

Od dłuższego czasu ma status "oczekiwanie na dostawę". Właśnie szukam czegoś dla siebie do mieszkania za max 2500 i wydaje mi się, że HXD będzie najlepszym wyborem.

 

Inna opcja to TD-4K i docelowa wymiana padów na siateczkowe(np DIG-DRUM) ale to już wyższe koszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak byście porównali HXD do Rolanda TD-4?

Za cenę HXD mogę mieć TD-4 w bardzo dobrym stanie. Nie wiem tylko czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak byście porównali HXD do Rolanda TD-4?

Za cenę HXD mogę mieć TD-4 w bardzo dobrym stanie. Nie wiem tylko czy warto...

 

Wiesz sam mam podobny dylemat ,za Black Hawk-iem mówi fakt że ma wszystkie pady(z wyjątkiem stopy)siateczkowe ale ilu warstwowe to nie wiem a brzmienia ma niczego sobie ;) Za Rolandem to na pewno dobre brzmienia (jak dla mnie:p),jakość wykonania i to że to roland ale jakiś mniejszy producent żeby nie nazwać no name-owy jak set hxd. Zastanawiałem się również nad DigDrum-bem ale zakup sensownego modułu, mołtka może przerosnąć mój budżet a szkoda bo zestaw bardzo fajny :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie właśnie przeglądam i nie wiem czy odkryłem Amerykę zauważając że moduł od HXD jakoś bliźniaczo podobny do modułu Medeli DD512 :lol:

 

Czy ten caly HXD to nie Medeli dla Mastermusic?

Jak tak, to z całym szacunkiem ale wolę u używaną TD-4. Z czasem zamienię pady na Dig-Drumy i powinno być duuużo lepiej.

 

a512844fc99d549e9d724e30231107a2.jpg

 

i Medeli:

 

3058320643

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No różnią się,różnią; :roll: logiem producenta :lol:

 

edit : a tak na poważnie kilka postów wcześniej było napisane

Jeszcze chciałbym rozwiać wszystkie wątpliwości w sprawie modułu. Mianowicie wygląda on tak jak moduł w Medeli lub Tehctonic (dd512), jednak ma on inne oprogramowanie obsługujące dwustrefowy ride i trójstrefowy pad werbla z dwustrefowymi padami tomów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo nakręcę filmik z HXD. Coś typu recenzji, prezentacji. Jak będzie to wrzucę tu linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...