Skocz do zawartości
atem

Black Hawk HXD

Rekomendowane odpowiedzi

tutkaprof problem rozwalających się talerzy nie dotyczy tylko Alesisa i innych producentów, mamy w salce Rolanda TD 4, Ride i Crash był już 2 razy w serwisie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chłopaki, to nie jest do końca tak. Naprawdę trochę lepsza, niepękająca od uderzenia guma i trochę grubszy kabelek, co nie zerwie się w środku pada w trakcie gry, to nie jest taki koszt, który zwiększyłby cenę zestawu od 2 do 6 tysięcy. Zobaczcie - jest DigDrum, w którym pan Kazimierz niemal chałupniczym sposobem robi pady i jakoś nic w nich nie pęka - gdyby cokolwiek się z nimi działo, to już na tym forum na bank byśmy o tym wiedzieli. Można? Można.

 

Pady DigDruma nie różnią się ceną od BH (chyba że w dół), ale zasadniczą różnicą jest w tym przypadku szacunek do odbiorcy końcowego. Pady DigDruma, tak jak i Rolanda, projektował ktoś, kto ma wyobraźnię i wie, czego potrzebują perkusiści. Pady BH ewidentnie projektował księgowy, który wyliczył, jak najtańszym kosztem uzyskać coś, co na zdjęciu będzie przypominało sprzedawalny produkt.

 

Ja nie chcę tutaj twierdzić, że padów Rolanda nie da się rozwalić. Ale sam jestem ich użytkownikiem i wiem na co je stać. Kompromisy, o których mówi Wowa7, mogą dotyczyć zaawansowanych funkcji, ale nie tego, żeby sprzęt szybko niszczył się przy uderzaniu, bo kurde - on jest właśnie po to, żeby go uderzać, a nie by omiatać z kurzu i zachwycać się jego pięknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Black Hawk HXD nie zgadzam się że ten zestaw jest słabszy jakościowo od innych droższych.

 

Przyklad:

 

Pady talerzy Black Hawk HXD:

 

 

f162943ab9c981870249acbad01c97cf.jpg

 

514df3cfa57af62306a3df761128c761.jpg

 

 

Pad talerzy PEARL E proLive :

 

283985.jpg

 

Pady talerzy są IDENTYCZNE jedynie Pearl ma doklajone swoje logo, każdy moze sobie to sprawdzić w sklepach, tak więc "kubu" który pisał recenzję o Black Hawku rozwalił by pad talerza zarówno Black Hawka jak i kila razy droższego Pearla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzychuT, to nie jest dobry przykład. Powszechnie wiadomo, że Pearl stworzył tylko swoje gumowe pady na bębny, resztę, czyli moduł i pady blach, wziął z tej samej fabryki co Alesis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KrzychuT, to nie jest dobry przykład. Powszechnie wiadomo, że Pearl stworzył tylko swoje gumowe pady na bębny, resztę, czyli moduł i pady blach, wziął z tej samej fabryki co Alesis.

 

tutkaprof więc jak sam dobrze o tym wiesz jakościowo pady talerzy Black Hawk'a nie różnią się NICZYM od tych z Pearl'a i Alesis'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KrzychuT, to nie jest dobry przykład. Powszechnie wiadomo, że Pearl stworzył tylko swoje gumowe pady na bębny, resztę, czyli moduł i pady blach, wziął z tej samej fabryki co Alesis.

 

tutkaprof więc jak sam dobrze o tym wiesz jakościowo pady talerzy Black Hawk'a nie różnią się NICZYM od tych z Pearl'a i Alesis'a.

 

Zgadza się - nie powinny. Ale też ja o wyrobach elektronicznych Pearla i Alesisa mam bardzo złe zdanie. I nie jestem w tym stanowisku odosobniony.

 

BH trzeba oddać, że przekonstruował fatalne pady z blachą, wprowadzając siatki i że zachował umiar z ceną. Czyli jest to jakaś wartość dodana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów z wyłapywaniem dzwięków grając tremolo werbel i pady zachowują się rewelacyjnie jak akustyk - zwłaszcza werbel, pad stopy jest mniej czuły niż siatki ale jest to naprawde minimalna różnica, z reszta czulosc można zwiększyć w module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wrócę jeszcze do tematu, KrzychuT ten pad co pokazałeś na zdjęciu to pad ride'a a on nie ma dźwięku oddzielnego na kopułce, jeżeli pady Pearla są takie same to pozdro.

 

Bell jest w jednym dźwięku nr 217. To prawda. ale przy mocniejszym uderzeniu w KAŻDEJ części pada blachy słychać "bell". Jak już oczywiscie pisałem. Totalny bezsens :/.

 

Powoli pęka mi już 3 naciąg Black Hawka. Byłem w sklepie muzycznym obadałem inne perkusje elektroniczne. Jakością gry oczywiście wyróżniał sie roland. Siatki rolanda wyglądają zupełnie inaczej niż BH, nie wiem jak z trwałością, ale nie słyszałem żeby ludzie sie skarżyli po kilku miesiącach na pękanie siatek w rolandzie także trzeba będzie sie zaopatrzyć w 4 :) chociaż drogie są strasznie. Musze także zareklamować pad blachy hihat który nie działa od grania xD z kolei ciekawe czy przyjmą na gwarancje.

 

oglądałem Yamahe nie jestem pewnien modelu. Koło 9 tys kosztowała to przyznam sie że lepiej kontroler hihat chodzi na BH :P. Dźwięki bardzo średnie. Ale za to ma ogromny plus. Pady na gumie której praktycznie w ogóle nie słychać, tak samo pad stopy - cichszy niż w BH. Do bloku poezja, polecam same pady tylko ciekawe jak z trwałością tego :).

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kubu zrob zdjecie tego naciagu to uwierze.

 

Dołączam się do prośby. Ja dla swoich naciągów jestem bezlitosny i jakoś wciąż mają się dobrze i bez najmniejszej usterki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozklejona blaszka (druga nie działa ale to nie bede pokazywał bo wygląda normalnie xD)

 

http://postimg.org/image/iqnibcekt/

 

naciągi :

 

http://postimg.org/image/ki7vr2kgp/

 

http://postimg.org/image/ktslioy8t/

 

http://postimg.org/image/wqquerqsr/

 

http://postimg.org/image/tf73onxt3/

 

http://postimg.org/image/a43pdkulf/

 

rozwalona guma (nie polecam grać na niej rozwala sie przy zagraniu jednego kawałka, kupcie pad blaszki dodatkowo... jeżeli potrzeba, bo druga strefa sensu nie ma :P)

 

http://postimg.org/image/thxx7o4w7/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naciągi :

Hej zioma.

Według mojej analizy zdjęć to właściwie żadna, membrana nie będzie miała prawa wytrzymać w zetknięciu z twoja techniką gry.

Prawdopodobnie siedzisz dość wysoko i przy takim pochyleniu tomów nie uzyskujesz uderzeń główką w jej środkowej części, tylko tniesz membrany końcem główki.

Twój werbel jest właściwie pochylony do twojej techniki i nie posiada takich śladów.

Popracuj nad innym pochyleniem tomów i problem powinien zginąć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze rzeczywiscie gosc ma dziwne ustawienie tomów (przeciez pierwszy powinien zostać zorany werbel), ale to nie zmienia faktu, że pod zadnym pozorem przy jakiejkolwiek technice naciagi nie powinny paść po kilku tygodniach...

nie wiem, moze sie myle, ale zauwazylem, ze szycie tych naciagow nie jest tak gęste jak u konkurencji, wiec moze poprostu wykonanie kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać te membrany są z werbla tylko poprostu pady poprzestawiałem :) zeby nie niszczyły się za szybko, ale i tak jak juz pęknie jedna to lecą kolejne warstwy. to wszystko z webla.

 

Jeszcze co do BH - bo nie wiem czy mowiłem wczesniej - dźwięk z góry tomu jest cichszy niż na dole, jak gram powiedzmy cos z podwójną, uderze na górną część pada np werbla to jest troche lipa bo ledwo słychać.

 

Przypominam że pękł mi może jeden normalny naciąg na akustyku a tu już 3 wykończyłem... :). Pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się bliżej tym membranom na zdjęciach.

Nigdy nie widziałem podobnych konstrukcji.

Trzy warstwy, w tym tyko dwie zewnętrzne są jednakowe.

Ta w środku z wielkimi oczkami może mieć negatywny wpływ na wytrzymałość.

Jeśli membrana jest podwójna i wykonana z podobnych siatek, to przy uderzeniach jedna warstwa wspiera drugą rozkładając równomiernie siłę uderzenia, bo przylegają do siebie.

W tych membranach, jeśli pałka trafi na miejsce gdzie jest duże oczko, to może być efekt jakbyśmy grali na pojedynczej membranie -...nic jej nie wspiera w tym dużym oczku od spodu.

Jeśli już pójdzie ta pierwsza warstwa to jest dostęp do następnej z dużymi oczkami w której pałka ma dostęp do trzeciej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pałki muszą mieć świeże główki. Jeśli grałeś wystrzępionymi, drzazgatymi główkami, to Roland w takich warunkach też strzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda panowie, prawda pisałem wcześniej że nie grałem do końca calymi główkami ale potrzępione to one nie były ;)) także wydaje mi sie ze poprostu od siły uderzenia naciąg sie rozleciał, a nie od drzazg z pałki. Ofc polecam tylko nylon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na moim BH 8 miesiac i nie mam takich efektow, jedynie nadruki z siatek troche wyblakly, z reszta BlackM chyba tez gra juz jakis czas i nic mu nie peka. Mysle ze napitalasz jak popazony bo szczerze mowiac rozwalic ten naciag palka to nie lada wyczyn....

 

[ Dodano: 02-07-2013, 22:19 ]

O4d moglbys zrobic zdjecie waszego naciagu z bliska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, pękł mi 4 naciąg... nie chce sie ktoś zamienić na placki alesisa -_-?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, pękł mi 4 naciąg... nie chce sie ktoś zamienić na placki alesisa -_-?

 

Kubu Co ty chlopie bierzesz :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, pękł mi 4 naciąg... nie chce sie ktoś zamienić na placki alesisa -_-?

 

Nie ma co robić krzyku :lol: - przecież żaden naciąg nie jest niezniszczalny. Każdy uderza z inną siłą, każdy ma inne pałki oraz każdy gra częściej lub rzadziej. Może naciągi są faktycznie trochę słabe, ale co to zmienia? Po prostu trzeba sobie kupić nowe solidne naciągi np. O4D lub Muffle Head'y od Pearl'a. Nie widzę tutaj potrzeby wymiany padów (no chyba, że aż tak bardzo przeszkadza rozerwana gumowa obręcz). Mój BlackHawk wchodzi właśnie w piąty miesiąc swojego użytkowania i nie ma najmniejszego śladu uszkodzeń (każde włókno na naciągu jest nienaruszone, obręcze całe, a pady talerzy ani trochę nie rozklejone). Nie twierdzę, że ktoś źle gra ani nic z tych rzeczy - po prostu dziwne jest to, że zestaw KuBu aż tak szybko się zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grać nie umiem :D i tyle ;)). Poprostu lubie nap****alać co poradzić potrzebuje coś trwałego :D.

 

[ Dodano: 06-07-2013, 14:20 ]

muffle heady Pearla będą trzymać :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy można do tej perkusji podłączyć gitarę elektryczną w taki sposób aby w słuchawkach słyszeć dźwięk gitary i perksuji? Jeśli tak, trzeba gitarę przepuścić przez piecyk albo efekt czy można bezpośrednio (no, powiedzmy półbezpośrednio - używając przejściówki na małego jacka)?

 

I jeszcze jedno: Czy ktoś wie czy ta perksuja jest dostępna gdzieś w okolicy Katowic/Gliwic lub Rybnika/Wodzisławia? Wiem że jest dostępna w Bielsku-Białej, ale może ktoś ma informacje na temat dostępności bliżej tych miejscowości które podałem? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...