Skocz do zawartości
Albi

Pałki Pro Mark

Rekomendowane odpowiedzi

Co o nich sądzicie?

Jak dla mnie świetne pałki, sam kupiłem sygnowane przez Jima Ruppa i bardzo mi sie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

Dla mnie też super.

A czy ktoś miał okazję grać na pałkach sygnowanych przez Simona Phillipsa??

bo mam zamiar je za nie długo kupić. Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie są przereklamowane. stosunek cena\jakość jest lepszy u vic firtha. miałem 4 pary pro marków więc nie opieram tej opinii na tym co gdzieś tam kiedyś usłyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek jakość-cena? Przecież pałki vic firth i pro-mark są w identycznych cenach. A co do tematu - to moja ulubina marka. Miałem sygnaturę Mike'a Portnoy'a (dość cienkie), potem kupiłem nieco dłuższe i grubsze 747 Rock (16 1/4; 0,551) i to chyba "moje" pałki. Znakomite do ćwiczeń i cięższego grania. Są umiarkowanie cienkie więc nadają się też do delikatniejszych klimatów. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek nabyłem model 747 z japońskiego dębu. Najlepsze pałki jakimi grałem. Dość ciężkie, da sie przywalić, ale duszki też pięknie brzmią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz jakiś czas temu kupiłem Pro Marki i powiem, że choć jakością wykonania nieco odstają od Vic Firthów, to jednak w grze jak to mawiają w żargonie piłkarskim "lepiej siadają". Mi bardziej przypadły do gustu. Są jakieś takie no... Inne... Nie moge powiedzieć że gorsze, ale po prostu inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napiszę o pro markach, ostatnio trafił mi się taaaaaki banan że po prostu masakra.. tylko vic firthy, na vaterach wczoraj się zawiodłem bo pękły mi nowiutkie 5A extreme turbohardkor metal OBIE w 3 minuty, a nie gram jak travis. jeszcze trochę i chyba kupię aheady bo na razie idą mi jakieś 3-4 pary na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem że aheady to zabójstwo dla blach.To jednak nie jest drewno...

Miałem w łapach, dziwny feeling dają.

jeszcze raz napiszę o pro markach, ostatnio trafił mi się taaaaaki banan że po prostu masakra..

Mi tez, ale zostawiłem go grzecznie w sklepie ;)

 

Weźcie pod uwagę, że pałki krzywią się głównie podczas transportu, a niekoniecznie wychodzą krzywe z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszałem że aheady to zabójstwo dla blach.To jednak nie jest drewno...

Miałem aheady i takie stwierdzenie, że jest to zabójstwo dla blach to bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram głównie pro-mark'ami są świetne. Wydaje mi sie, że są lepsze od VF. Ogólnie Pro mark'i lepiej leżą mi w łapie i dłużej wytrzymują od Vic fith'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na vaterach wczoraj się zawiodłem bo pękły mi nowiutkie 5A extreme turbohardkor metal OBIE w 3 minut [...] idą mi jakieś 3-4 pary na miesiąc.

 

moje Vatery, sygnaturka Stewart Copeland, na których gram już prawie 2 lata wciąż się trzymają, co prawda są odrobinkę szczuplejsze niż na początku, ale spokojnie dają radę. tak samo Vic Firthów ani Pro Marków jeszcze nigdy nie połamałem... więc może to sprawa techniki i bezsensownego naparzania, a nie pałek?

 

jak dla mnie topowe marki jak Vic Firth, Ahead, Pro Mark, Vater, Regal produkują pałki najwyższej klasy, i pozostaje tylko kwestia dobrania sobie odpowiedniego modelu, a że zdarzą się zbuki... cóż zawsze się trafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz napiszę o pro markach, ostatnio trafił mi się taaaaaki banan że po prostu masakra.. tylko vic firthy, na vaterach wczoraj się zawiodłem bo pękły mi nowiutkie 5A extreme turbohardkor metal OBIE w 3 minuty, a nie gram jak travis. jeszcze trochę i chyba kupię aheady bo na razie idą mi jakieś 3-4 pary na miesiąc.

 

nie wiem może trefna para.

ja gram Vaterami długi czas i jeszcze żadna para nie poszła w drzazgi po miesiącu

i ja do nich nic nie mam chociaż teraz ciężko je dostać. w ogóle ktoś wie jak tam z dystrybutorem Vatera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na Pro mark [ millennium 2 ] 7A. Pałki dedykowane do jazzu i lekkiego rocka. Ja pociskam ciężką/szybką muze. Jak dla mnie , zajebiaszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam jedną parę Pro Mark'ów, bo chcieli wywalić, a były całkiem dobre to powiedziałam, że się nimi zaopiekuję i bardzo fajnie mi się nimi gra. Jak dla mnie jedne z lepszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Pro-Mark 5B Japan Oak z nylonową główką. Ten Japoński dąb trzyma mi się o wiele dłużej niż Hickory. Rewelacyjne pałki. Dla mnie Pro-Mark to najlepsza firma od pałek i innych akcesoriów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam dębowych pałek Tommy Aldridge 2S, rozpadły mi się po niecałych dwóch miesiącach grania :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie polecam dębowych pałek Tommy Aldridge 2S, rozpadły mi się po niecałych dwóch miesiącach grania :doubt:

 

Moim zdaniem to wina nieodpowiednio dobranych pałek do stylu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm raczej nie , bo te pałki są raczej grube, a gram metal wiec to raczej nie to. może mialem jakąś wadliwą pałkę :doubt:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie polecam dębowych pałek Tommy Aldridge 2S, rozpadły mi się po niecałych dwóch miesiącach grania :doubt:

 

Nie ma co się zrażać od razu. Jedna para się rozpadła. To nie 10ta, która połamała się po krótkim czasie. Moje Vatery trzymają 2 miesiące. I wielbię te pałki jak nic innego.

 

Moim zdaniem to wina nieodpowiednio dobranych pałek do stylu gry.

 

Dokładnie! Do stylu gry! Ja preferuje dużo gry na obręczach, rimshoty itp. Lekkie granie, pracuje sama główka, pada akcent (rimshot), kiedy wchodzi ostra post-rockowa sielanka, rimshot za rimshotem.

Dlatego też, nie ma co się zrażać, że pałka pękła po niecałych dwóch miesiącach. Może jej nie oszczędzałeś? Może trafiłeś na gorszy model? Itd, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może. jednak tego modelu już nie kupie, zresztą i tak były strasznie grube i od dłuższego grania mnie ręce bolały. następnym razem kupie jakieś 747 z nylonem, bo narazie mam gładki hickorowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zresztą i tak były strasznie grube i od dłuższego grania mnie ręce bolały.

 

Jeżeli tak stawiasz sprawę to wymieniaj czym prędzej :smile: Ale coś ze stajni ProMarka? Czy celujesz też w inne firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...