Jump to content
waszasiwosc

Trudne decyzje

Recommended Posts

Witam! Wpadł mi w oko taki oto bęben:

http://allegro.pl/taye-studio-maple-shell-pack-katalog-pearl-tama-dw-i2830881009.html

Mam też opcję Ludwig Epic Euro za ok. 2500zł.

Doradźcie coś w tej kwestii.Jestem też otwarty na inne opcje.

Generalnie mam max 3000zł na shell set, więc raczej używany, ale najchętniej żeby był mało "tłuczony"

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Wszystkie propozycje Stawrosa ciekawe, cena do jakosci, niektore bardziej (np. ten zesatw yamahy z werblem, tylko ... ten kolorek, nie kazdemu ze Smerfami po drodze;-).

ja jednakze doloze jeszcze i moje bebny:

Sonor Phonic Plus w naturalnym drewnie wykonczone. Klasyka serii uzywnaych przez S. Smitha,. N.McBraina czy J.de Johnette.

I tez w okolicach 3 tys. sie zamknie:-)

Pozdrawiam

Witam! Dzięki za Wasze propozycję.Na pewną każdą z nich wnikliwie rozważę.Nikt jednak nie skomentował bębnów podrzuconych przeze mnie.Rozumiem, że według Was nie są tego warte?!

Może chętniej zabierzecie głos na temat Tamy SuperStar hyper drive.Nowe można mieć za ok. 4700zł z hardwarem. Gdybym pozbył się wszystkich swoich gratów....

hej!

Jesli lubisz wydawac ciezkie pieniadze na nowe srednio srednie bebny, to jak najbardziej mozna sie nimi zainteresowac, tak jak i kazdymi innymi z porownywalnej polki cenowej. Nowizna jak wiadomo ma swoja cene, tego nie przeskoczysz.

A jakosc..., coz ja nie szanuje wspolczesnych bebnow ze sredniej polki, dlatego sie nie wypowiem z braku obiektywizmu:-).

Co do Ludwigow, to nietrudno ustalic jakie sa warte uwagi. Bywaja epickie wrecz modele, ale niestety nie nosza w nazwie Epic i nie kosztuja tyle samo;-)

Pozdrawiam

Zamilknę skoro to słaby zestaw za 2400 pln( to krótka seria z 2008 - produkowana tylko w 2008 - 100% klon)

Grałeś na nim czy nic poniżej Mastersa nie jest godne? :evil:

Zamilknę skoro to słaby zestaw za 2400 pln( to krótka seria z 2008 - produkowana tylko w 2008 - 100% klon)

Grałeś na nim czy nic poniżej Mastersa nie jest godne? :evil:

Dobrze zrobisz (nic osobistego) bo jeśli stawiasz wymienione przez mnie i kolegę groundcontrol zestawy na równi z Pearl Export to powodzenia. Zrozum, że samo drewno to nie wszystko - bo jeśli idziemy tylko kategorią drewna to pamiętam, że Basix też robił (robi) bębny 100% Klon i ceną pewnie przebijają wszystko.

Żeby nie robić Offtopu:

Podtrzymuje moje propozycje oraz polecam bębny od groundcontrol - nie, nie znamy się, nie pijemy razem wódki (a szkoda ;) ) i nie bierzemy udziału w spisku przeciwko firmie Pearl.

Dla wyjaśnienia nie stawiam ECXów w kontrze tylko jako dodatkowa propzycja nowych w dobrej cenie do jakości.

Zapytałem czy Groundcontrol grał na ECX bo po zmianie naciągów na Evans G2 Rock wg. mnie brzmią o półkę wyżej kosztem 110 pln za naciągi.To nie jest ELX tylko ECX czyli 99% takie same jak Pearl Session :cool:

Ok kończę bo niepotrzebnie zamieszałem w tym temacie - sorry :oops:

Moim zdaniem najlepiej żadna, ale ja jestem uprzedzony do Mapexa, tak się niestety złożyło, ale jeśli musiałbym koniecznie wybierać z tych dwóch to Orion.

nie wiem czy ten ludwig classic birch to nie jakaś ściema, nie znam się na ludwigu za bardzo ale na stronie producenta nie znalazłem jakiejś najnowszej wersji ze sklejki brzozowo-lipowej (włoskiej niby) :???: a znowu w cenie tego mapexa to chyba bym się rozejrzał za czymś innym :???:

Guest Ari

Od siebie dodam, że bardzo często można się spotkac ze stwierdzeniem iż Mapex Saturn gada lepiej niż Orion i jest częściej wybierany.

Jak to jest na prawde - nie wiem bo nie ogrywałem Oriona.

Aczkolwiek popularnośc Saturna u znanych czy światowych perkusitów chyba to potwierdza, bo o Orionie jakoś tak głucho ...

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=60951

Super bebny, mialem okazje na takich grac i nagrywac - pieknie brzmia, postawilbym na rowni z zestawami z wysokich polek innych firm (Masters, Yamaha Maple Custom itp.).

Wszystkie propozycje StawRosa swietne - szczegolnie Yamaha ;).

Natomiast nikt nie skomentowal Twojej propozycji autorze tematu. Otoz jak dla mnie Taye Studio Maple to zawodowe bebny ktore zabrzmia nie gorzej niz inne wymienione w tym temacie. Jesli chcesz dobre bebny za dobra cene - bierz, nie zawiedziesz sie.

Co do ECX'a jeszcze - niektorzy nie wiedza co to za beben i stawiaja go na rowni z reszta Exportow. Tymczasem kadla w ECX sa IDENTYCZNE jak w Session Maple, czy VMX, czyli polka lekko ponizej Mastersa. Bebny swietnie brzmiace i za dobra kase. Jednak z tych dwoch nowych zestawow bralbym Taye.