Jump to content
Pałkołamacz

PAISTE PST5 Medium Crash 16"

Recommended Posts

Cześć! :smile:

W tym crash teście chciałbym przybliżyć wam PAISTE PST5 Medium Crasha. Jest to talerz z półki półprofesjonalnej, wykonany z brązu B8. Firma określa jego zastosowanie we wszystkich gatunkach muzyki, chociaż wydaje mi się, że nie jest to do końca prawda... ;)

 

Wygląd

Blach została pięknie wykończona (wykończenie brilliant). Co do tego, nie mam żadnych zastrzeżeń. Ocena 5/5

 

Brzmienie

Brzmienie jest (według mnie) jedną z zalet tej blaszki. Jest bardzo nowoczesne i czyste-bez żadnych, psujących wybrzmienie przydźwięków. Ma ciekawe brzmienie bella: bardzo piskliwe i trochę szkliste, ale szlachetne. Chokenięty bez problemu się wycisza i fajnie brzmi :smile: Sustain ma średnio długi, według mnie ten idealny :biggrin: Zastosowanie brzmieniowe określiłbym od rocka do metalu i ewentualnie extreme metalu. Talerz zdecydowanie nie nadaje się do jazzu i bluesa. Blacha ma charakter wybuchowy, łatwo ją "rozkołysać". Zero piachu, co zaliczyłbym do cech ujemnych, bo trochę piachu zawsze się przyda :smile: ale zależy, co się chce uzyskać w muzyce. Ocena 4,5/5 Ze względu braku piachu :cry:

 

Gra z zestawem

Crash bez problemu przebija się przez resztę zestawu nawet przy średnio-mocnych uderzeniach. Z ostrą podwójną stopą także radzi sobie dobrze, co mnie zaskoczyło jak na taką małą blaszkę :shock: Kiedy gram go z innym crashem (meinl HCS) wyróżnia się brzmieniowo, aczkolwiek go nie zagłusza. Ocena 5/5

 

PODSUMOWANIE

Jest to crash, który stanowi bardzo dobrą ofertę dla perkusistów początkujących i półprofesjonalnych, ale z pewnością profesjonaliści znajdą w jego brzmieniu coś dla siebie :) Brzmienie ma bardzo dobre, piękne wykończenie i wspaniale sprawdza się za zestawem. Czego chcieć więcej??? Cena również przystępna, ja kupiłem go nowego za 290zł z przesyłką kurierską i jestem bardzo zadowolony. Dlatego daję mu

ogólną ocenę 4.75/5

Na koniec trochę fotek :biggrin:

 

2a70b90b718e1427med.jpg

 

dd8aabadda07abe6med.jpg

 

ff1494f0e5fcd42emed.jpg

 

Mam nadzieję, że się spodobało ;) Pozdrawiam wszystkich drummerów!!! :lol:

 

leszek: II. 22) Użytkownicy nie mogą używać kolorów czcionek na forum, ani zmieniać domyślnej jej wielkości. Takie prawo posiadają tylko Moderatorzy i Administratorzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z ta ocena to bym nie przesadzal ... Uwazasz , ze ta blacha jest praktycznie perfekcyjna ? Porownaj ja do innych blach z wyzszych polek , ja bym jej dal 2,7/5 max ... Wiem bo mialem z pst5 doczyniena przez jakis rok grania . No ale , kazdy chwali swoje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i masz rację Bilbu$, ale robiłem ten crash test nie po to, żeby porównać tę blachę z innymi z tych lepszych serii, tylko po to, żeby opisać "umiejętności" tego crasha.

Pewnie masz większe doświadczenie z blachami Paiste, bo ten crash jest moim pierwszym z tej firmy i nie mogę go porównać z innymi, lepszymi blachami. Ale jak słusznie stwierdziłeś: Niech każdy chwali swoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z ta ocena to bym nie przesadzal ... Uwazasz , ze ta blacha jest praktycznie perfekcyjna ? Porownaj ja do innych blach z wyzszych polek , ja bym jej dal 2,7/5 max ... Wiem bo mialem z pst5 doczyniena przez jakis rok grania . No ale , kazdy chwali swoje .

 

Jaki jest sens porównywać blachy z półki średniej, do blach z półki pro i na podstawie tego porównania wystawiać ocenę?

 

PST5, to bardzo przyjemne blaszki. Jednak, kiedy spróbuje się czegoś z półki wyżej, to nie chce się wracać ;), a do tego brzmienie już takie fajne nie jest ;), ale to normalna spawa. Nie w tym jednak rzecz.

 

Oceniajmy stan faktyczny oraz możliwości danego produktu (w tym przypadku Paiste PST5). Dlatego uważam, że test kolegi Pałkołamacza jest jak najbardziej ok.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia - gust. Nie wszystkim musi się ta sama rzecz podobać.

 

Mnie PST5 nie zachwyciły specjalnie, ale to dlatego, że bardziej urzekły mnie stare serie Paiste, zarówno nieprofesjonalne, jak i profesjonalne ;)

 

Jednak trzeba przyznać, że seria PST5, to bardzo solidne talerze i na pewno wielu pałkerom do gustu przypadną/przypadły.

 

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę też na tą ocenę wysoką- rozumiem, że jesteś z niej bardzo zadowolony.

 

Ja bym go tak bardzo nie chwalił ;)

Jednak uważam, że crashe te brzmią trochę "pokrywkowo" i nie chciałbym mieć tej blaszki w swoim secie.Już ciekawiej brzmią dla mnie amedie, których zwolennikiem nigdy nie byłem.

Właściwie to grałem na tym crashu na gigu (metalowym :smile: ) bo zdążyłem przywieść swoich blach na czas. Zawiodłem się na tym crashu, marnie brzmiał przy starych pękniętych 802+ na których ćwiczę.

 

Chodzi mi o to, żeby ktoś nieobeznany czytający ten test nie pomyślał, że to najlepsza i jedyna opcja w tej cenie.

 

Podkreślmy jeszcze raz, że nota wystawiona przez Pałkołamacz dotyczy półki semi-pro moi drodzy :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...