Skocz do zawartości
Endrju

Kręcenie pałeczkami

Rekomendowane odpowiedzi

http://penspinning.pl/viewpage.php?page_id=22

 

http://penspinning.pl/readarticle.php?article_id=4

 

Przydatne linki jesli chcemy uczyć sie kręcenia pałeczkami, wszystko jest tam jasno opisane. Kiedyś troche się tym interesowałem, dzięki temu dostałem też pałki i zacząłem poważniej myśleć o perkusji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co do krecenia paleczka to siedze nad tym juz z prawie rok a ucze sie tej techniki gdzie paleczka przechodzi przez wszystkie palce jak z moneta .Na poczatku myslalem ze zwarjuje paleczki lataly co i rusz po scianach po podlodze dzis jest git robie to nawet szybko jest jeszcze cos do poprawienia.A i jeszcze opanowalem te technike gdzie palke obraca sie pomiedzy kciukiem a palcem wskazujacym { podpatrzylem od Larsa Urlicha} .jest :biggrin: jeszcze technika ktora podlapalem ze gdy uderza sie na werbel tak jak normalnie to paleczka nim dotknie werbla jest obracana by wrocila do tej samej pozycji.Coz sadze o tym tak ze pomaga to w opanowaniu trzymania paleczki i by o niej nie myslec gdy sie gra utwor{zdarza sie ze mozna sobie paleczka wytracic palke z reki} dla mnie licza sie umiejetnosci gry na garkach a wiemy my perkusisci ze to nie latwa sprawa i uczymy sie do smierci.http://www.perkusja.org/images/smiles//biggrin.gif

http://www.perkusja.org/images/smiles//biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endrju,

Kręceniem drewnem najlepiej zaczynać jak opanuje się drum w stopniu średniozaawansowanym.

Inaczej to co najważniejsze nie będzie szlifowane..i tak może już zostać. Ponadto nie ma co się za bardzo jarać....Nie wszyscy co dobrze wymiatają od razu kręcą. To nie jest konieczne. Ja nauczyłem się tego zupełnie przez przypadek:

https://www.youtube.com/watch?v=tDPIM7AZH9Y

Znalazł się po prostu czas po podstawowej edukacji.

Potem połączenie tej techniki z dobrym wymiataniem na drumie dopiero daje właściwy efekt, np:

Mike Terrana:

https://www.youtube.com/watch?v=rR7R2tranGo

Można naśladować ale najpierw warto dojść do tego:

Nauka kręcenia pałami u rozpoczynających edukację na drumie przed edukacją podstawową w grze nie gwarantuje wielu ważnych rzeczy poza samym efektem wizualnym. Nowicjuszowi zajmuje tylko bezcenny czas potrzebny na grę na zestawie.. Tego czasu zawsze jest za mało. Dlatego musi być kolejność.

Najważniejsza jest gra, gra, gra... technika, rudimenty, ćwiczenia rąk i nóg..refleks, obycie z muzyką w szerokim spektrum....lewa ręka....itd..

Bez kręcenia drumer może żyć. Bez umiejętności grania ginie. Jeśli znajdzie w życiu czas aby się dobrze nauczyć grzmocić to potem sie "rozkręci" i nauczy się też kręcić pałami. He, he..Jak będzie oczywiście chciał. Wtedy to kręcenie będzie miało już sens: będzie dodatkowo udoskonalać refleks, orientację w podziałach, chwytnośc pałek, elastyczność palców obu rąk.

A tak w ogóle to ciekaw jestem, czy jeszcze grasz..? Na ten stary post trafiłem zupełnie przypadkowo.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję refleksu januszku !

 

Sześć lat i cztery miesiące myśleć nad odpowiedzią w swym ulubionym temacie , to istne MISTRZOSTWO ŚWIATA :lol: :lol:

 

Niech "się kręci" w 2015 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, koleżeństwo zamiast kupować literaturę na Sylwestra, to na forum siedzi?:) Pozdrawiam i lecę kupić lakierki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżawol,

 

Mówisz: "....A to dla średnio zaawansowanych...":

 

 

Czyli tym laskom wystarczy średniozaawansowana pała..?

Tylko czy ma się kręcić...? E..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tym laskom wystarczy średniozaawansowana pała..?

 

No , taka Twoja ....

..... za kilka lat :cry:

 

[ Dodano: 29-12-2014, 21:22 ]

Tylko czy ma się kręcić..

 

Nie ... no januszku ! Wykręcisz i swoją ...

Przeca znosz się na tym :shock:

 

miła z Tobą razgawora , ale , by nie śmiecić postu :neutral:

chyba skończyć gadkę pora ... hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laski i tak przyfruną same

Wystarczy im ZAAWANSOWANE granie:

Ciekawe skąd to wiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Laski i tak przyfruną same

Wystarczy im ZAAWANSOWANE granie:

Ciekawe skąd to wiesz ;)

 

Przyśniło mu się... A potem musiał zmieniać prześcieradło. Choć jak tak na niego patrzę i czytam, to chyba jednak mama mu musiała zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seth,

No wiesz ...laski zawsze lubiły dobre "zaawansowane grzmocenie"..

nie tylko na drumie...

Niektóre mówią:

"...Jaki temperament w graniu

taki i w kochaniu.."

I przeciwnie też:

He. he..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"...Jaki temperament w graniu

 

taki i w kochaniu.."

 

Musisz być bardzo samotny :???:

Ale masz zdrowe ręce ...

Próbujesz coś kręcić , podobno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżawol,

Czy to jakieś kompleksy na punkcie kręcenia drewnem..?

Każdy drumer może uczyć się tego co chce. A kręcenie pałami w czasie grania nikomu nie szkodzi.

Więc po co się jeżyć ...?

Może już pora pokręcić... z wiekiem może być tylko trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

januszs - pamiętam jak jeszcze nie tak dawno kategorycznie zabraniałeś grania bez kręcenia pałkami :D Ciesze się że zluzowałeś z tonem, podejście do gry masz ciekawe, nie powiem... bo wcześniej nigdy bym nie podszedł tematu od tej strony, dodając kręcenie pałkami jako istotny element nauki, wyrabiający pewność gry a racji w tym troche jest... ale w dalszym ciągu jest to daleko na liście priorytetów :) To forum miało już swojego BiedaQ, teraz ma Ciebie, macie wy wszyscy jedną wspólną cechę - napleciecie głupot ale z czasem mądrzejecie bo jak wiadomo człowiek ciągle się rozwija :) Póki co jednak potwierdzasz że jesteś gościem tylko od kręcenia pałkami... a przecież jesteś ponoć nauczycielem! Zarzuć no czymś konkretnym, jak MachTom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imthefirestarta,

Nikomu nigdy nie zabraniałem grania bez kręcenia pałkami. Wprowadzasz forum w błąd. Dlatego go prostuję ponieważ jest zupełnie odwrotnie:

KRĘCENIE PAŁKAMI NIE JEST ISTOTNYM ELEMENTEM GRY.

Można to proponować. To nikomu nie szkodzi. Ale nie jest to elementem podstawowej edukacji na perkusji. Ponadto póki nie opanuje się perkusji w stopniu co najmniej podstawowym można zapomnieć o takich niekoniecznych dodatkach, które wymagają dodatkowego zaangażowania.

Ponadto chciałem wyjaśnić, że trener nie zmierza do tego aby występować jako mistrz przed publicznością, darmo i na ogólnie dostępnych portalach. To robił już wcześniej a teraz by tylko tracił. Trener to psycholog edukacji. Jego zadaniem jest nie popisywanie się przed uczniem czy innymi ale przede wszystkim przekazywanie odpowiedniej wiedzy w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim czasie i odpowiednim ludziom. Rolą nauczyciela nie jest onieśmielanie ucznia tylko nauczenie go ważnych rzeczy we właściwy sposób. A jeśli belfer zakręci pałą lub lewą nogą to nie znaczy, że zaraz musi darmo prezentować wszystkim arsenał pozostałej wiedzy. Jeśli ktoś udziela korepetycji bo ma kwalifikacje to nie znaczy, że poza tym będzie udzielał i prezentował się on-line bezpłatnie i powszechnie. Szkoda czasu. A czas to pieniądz. Co innego dobra rada, czy ukierunkowanie. Nie wiele kosztuje a może zaprocentuje. O ile trafi na mądry odbiór.

Dlatego moja dobra rada jest taka: aby nie przejmować się zbytnio fruwającym drewnem /bo czasem wzbudza niepotrzebne napięcia i nerwowość/ tylko szlifowaniem innych dużo ważniejszych drumerskich tematów. A jest ich tak dużo, że nie jednym życia zbraknie...lub zdrowia.

Pozdrawiam i życzę zdrowia w Nowym 2015 Roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja dobra rada

 

To jest typowy przykład oksymoronu .

 

[ Dodano: 31-12-2014, 19:18 ]

dżawol,

 

Czy to jakieś kompleksy na punkcie kręcenia drewnem..?

 

Wyobraż sobie , że ja pracuję "w drewnie" od 25 lat. W drewnie wielkopowierzchnoiwym , gdzie jego "kręcenie" jest wysoce niepożądane ! Znam się na drewnie , bo muszę z racji swego fachu - także egzotycznym , do którego zaliczamy np. bubingę , czy orzesznika ,którym z takim mozołem próbujesz wywijać.

 

A kręcenie pałami w czasie grania nikomu nie szkodzi.

Tobie to chyba przesłoniło sens gry na bębnach .

 

Więc po co się jeżyć ...?

Na drugie mam Jerzy .

 

Pozdrawiam i życzę zdrowia w Nowym 2015 Roku.

Tobie również .

 

[ Dodano: 31-12-2014, 19:47 ]

Może już pora pokręcić... z wiekiem może być tylko trudniej.

 

Kręć , kręć . Ja wolę pograć . A XXI jeszcze nieżle mi służy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...